Alexa

Ak Parti ülkeyi şirket mantığıyla yürütüyor

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, TIGEM'in özelleştirilmesinin takipçisi olduklarını belirtti

Ak Parti ülkeyi şirket mantığıyla yürütüyor
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Ak Partihükümetinin ülkeyi bir ticari şirket mantığı ile yürüttüğünü ileri sürdü. Milletvekili Şimşek, "AK Parti, ülkeyi bir ticaret şirketi mantığı ile yönetmeye çalışmakta ve hukuk devletinden gün geçtikçe uzaklaşmaktadır." dedi.

MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, yaptığı açıklamada, Bafra ilçesinde bulunan TIGEM Karaköy Tarım Işletmesi'nin özelleştirmesine karşı çıkan işçiler ve bölgedeki köylülerin yanında yer aldığını ifade etti. Şimşek, TIGEM'in özelleştirilmesinin takipçisi olduklarını belirtti. 

MHP olarak, TIGEM olayını Meclis'e taşıyacağını belirten Şimşek, “TIGEMKaraköy Tarım Işletmemizin 30 yıllığına kiralanması söz konusu ve TIGEM özelleşme kapsamında ihaleye çıkacak. Şartnameler hazırlanmış. Yani burası özel bir çiftlik gibi kullanılacak görünüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi, sosyal devlet olma ilkesini bu özelleştirmelerde tamamen red eder bir tarzda davranıyor. Bu işte bir yandaş koruma sezinliyoruz. Burada devletin, vatandaşın menfaatine bir şey yok. Yani 'sat kurtul, ver kurtul' mantığı, sayın genel başkanımızın söylediği gibi devletin önemli şirketlerine, önemli işletmelerine, milli değerleri olan şirketleri bu zamana kadar Adalet ve Kalkınma Partisi'nin nasıl sattığını gördük.” şeklinde konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 12:41
YORUM EKLE

banner325