Alexa

Ak Parti'den Yerel Seçim İttifakına MHP'ye Yeşil Işık

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CNN Türk canlı yayınında yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, Cumhur ittifakı diyerek MHP ile birlikte olduklarını, Türkiye zor bir dönemden geçerken MHP ile ittifak yaptıklarını, yerel seçimlerde de devam etmesi kadar normal bir şey olamayacağını belirtti.

Ak Parti'den Yerel Seçim İttifakına MHP'ye Yeşil Işık

CNN Türk canlı yayınında yerel seçimlere ilişkin önemli ip uçları veren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye zor bir dönemden geçerken MHP ile ittifak yaptıklarını ve Milletin de bu ittifakı sevdiğini söyledi.

Kendi kendini acımasıza eleştiren en fazla özeleştiri yapan partinin AK Parti olduğunu belirterek, "Kendi içimizde çok net olarak kendi özeleştirimizi yaptığımız gibi daha önceki dönemlerde belediye başkanı arkadaşımızı dışarı atabilmiş insanlarız.” dedi.

Ak Parti Adayları Nasıl Olmalı?

Ak Parti Adaylarının  birinci derecede ahlaklı erdemli ve tevazu sahibi olmasınını arayacaklarını kaydederek, "Tevazu sahibi değilse böyle bir adamın belediye başkanlığında işi yok. Biraz da para yönetimini insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekân yönetimini bilmeli. İşin ehli olmalı çalışkan biri olmalı. Liyakatli olmalı.” şeklinde konuştu.

Millet de bu ittifakı sevdi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 17:28
YORUM EKLE