Alexa
banner314

AKP BBP'ne Göz mü Kırpıyor?

AKP Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan programında olmamasına rağmen BBP lideriyle biraraya gelmesi şaşkınlık yarattı.

AKP BBP'ne Göz mü Kırpıyor?
 Erdoğan  programında olmamasına rağmen sürpriz bir şekilde,bugüne kadar açılım sürecini ve akil insanlar heyetini kısık bir sesle de olsa eleştiren BBP lideriyle biraraya gelmesi şaşkınlık yarattı.

Erdoğan, görüşmede Destici'ye çözüm süreci kapsamında son gelişmeleri anlattı, hükümetin konuyla ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Terör örgütü PKK'nın bugünden itibaren kademeli olarak Türkiye sınırlarının dışına çekilmesi süreciyle ilgili görüşlerini aktaran Mustafa Destici, çözüm süreci ile ile ilgili endişelerini ve çekincelerini dile getirdi.

Görüşmede ayrıca Suriye ve Kuzey Irak'taki son durum ile Balkanlardaki Müslüman nüfusun sorunları görüşüldü.

Buluşmada ayrıca hükümet tarafından askerlik görevini yapanların yardıma muhtaç ailelerine verilecek 250 TL'lik maaş konusu da görüşülen konulardan biri oldu. Destici, bu konunun 'askeri maaş' şeklinde geçtiğimiz seçim döneminde kendi seçim vaatleri arasında olduğunu ifade ederek hükümetrin bu adımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Destici son olarak İstanbul'da Osmanlı Milletleri Konferası düzenlenmesi konusunda teklifini Başbakan Erdoğan'a iletti.

Destici, bir süre önce yine Erdoğan'ı Başbakanlık'ta ziyaret etmiş ve BBP'nin terörle mücadeleye yönelik hazırlamış olduğu raporu sunarak, yeni Anayasa ve Suriye konularında görüş alışverişinde bulunmuştu

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 22:32
YORUM EKLE

banner307

banner313