Alexa

AKP, cemate yakın adaylar istemiyor

AKP tamamı açıklanmayan belediye başkan adayları üzerinde yoğun bir araştırmaya gidiyor.

AKP, cemate yakın adaylar istemiyor
AKP tamamı açıklanmayan belediye başkan adayları üzerinde yoğun bir araştırmaya gidiyor. Açıklanmış olan bazı belediye başkan adayları için de değişiklikler yapılacağı dedikodusu ortalıkta dolanıyor. Son günlerde kulislerde en çok konuşulan ve tartışılan meselelerden birisi bu.

Ak Parti cemate yakın adaylar istemiyor.  Taraf gazetesinin haberine göre, partikulislerinde buna gerekçe olarak adayların ince ince araştırıldığı dile getiriliyor. Bu nedenle birçok yerde tekrar başa dönüldü.

Belirlenen ilçe belediye başkan adayları yeniden tek tek gözden geçirilmeye başlandı ve gelen istihbaratlar değerlendirmeye alındı. 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için siyasi partilerin aday listelerini seçim kurullarına en geç 18 Şubat’ta teslim etmeleri gerekiyor. Listeler kesinleştikten sonra adayların profili ile ilgili yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçmek isteyen AK Parti yönetimi, her türlü bilgi kırıntısını değerlendirmeye alıyor.

DUYUMLAR YÖNETİMİ HAREKETE GEÇİRDİ

Kulislerdeki iddialara göre, birkaç ilin adayının camiaya ilgi duyduğu yönündeki bilgi paylaşımları,parti yönetimini harekete geçirdi. O illerin milletvekillerine belirlenen belediye başkanı ile ilgiliduyumlar aktarıldı. Vekillerin de “Daha önce irtibatlıydı ancak birkaç yıldır cemaatle arasına mesafe koyduğu biliniyor” şeklinde bilgiler aktarıldığı ifade edildi. AK Parti yönetiminin, tüm illerin adaylarının açıklanmasına rağmen listeler kesinleşmeden birkaç ilde aday değişikliğine gidebileceği konuşuluyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 22:46
YORUM EKLE

banner325