Yandex Metrika

AKP'ın Ayaklar Altına Aldığı Türk Milletidir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet BÜYÜKATAMAN’“Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, milliyetçilik üzerine açıklamaları”na tepki göstererek basın açıklaması yaptı..akp, mhp, büyükanıt,

AKP'ın Ayaklar Altına Aldığı Türk Milletidir
18 Şubat 2013 Pazartesi 13:36

Devr-i iktidarının üçüncü dönemi için “ustalık dönemim olacak” iddiasında bulunan Başbakan Erdoğan, zaman içerisinde bu beyanından kastın ne olduğunu hepimize göstermiş, bölücülük kumaşını ustaca işlemeye başlamıştır. Artık gizlilik yerini aleniliğe, aymazlık ise yüzsüzlük ve küstahlığa bırakmıştır. Bir ayağı üstünde kırk yalanın belini bükmesine alıştığımız Başbakan Erdoğan, son günlerde kendisine yeni bir uğraş edinmiş ve kavram kalpazanlığına başlamıştır. Başbakan’ın kendine has lügatinde terör örgütünün adı “Kandil”, terörist başının adı “İmralı” ve bölücülere boyun eğip, taleplerini yerine getirmenin adı ise “Barış süreci” olarak geçmektedir. 

Başbakan Erdoğan yapmış olduğu son açıklamada “Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız” diyerek Türk’e dair, Türk’ü hatırlatan ve içinde Türk ifadesi barındıran her şeye nasıl bir düşmanlık hissi beslediğini dışa vurmuştur. Ve geçmişte Meclis kürsüsünden Türk milliyetçiliği üzerine dile getirdiği tezlerini yine kendi çürüterek Türk milletini nasıl aldattığını ve kandırdığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dün, Türk milletini otuz altı parçaya bölerek etnik unsurlara ayıran, laboratuvar ırkçılığı yapan Erdoğan’ın; bugün, “Türk ve Kürt bir bütünün birbirinden ayrılmaz parçalarıdır” diyen milliyetçilere savaş açması ise ironinin doruk noktasıdır. 

Bununla beraber, bu sözlerin Türklerin yaşadığı, adı Türkiye olan bir coğrafyada, bizzat Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı tarafından dillendirilmiş olması ise AKP hükümetinin son yıllarda aziz milletimizin başına gelen en büyük felaket olduğunun bir başka delilidir. Türk milleti bu tür bir gudubet ve garabetle daha önce karşılaşmamıştır. AKP zihniyeti ve bu zihniyetin iktidarı, bin yıllık kardeşliğin hüküm sürdüğü topraklarımızda eğreti durmakta ve nereden geldiği belli olmayan ve işi gücü aramıza nifak sokmak olan “Acaibü’l Mahlukat ve Garaibü’l Mevcudat” görüntüsü çizmektedir.

 

Bilinmelidir ki büyük Türk milleti; iş ekonomiye geldiğinde ayak sürüyen; işçiye, memura, emekliye azardan başkasını reva görmeyen; bölücünün, bölücü başının ayağına giden; milli meselelerimizi ayağa düşüren, Türk milletini ayakta uyuttuğunu zanneden, terörist başı ve terör örgütü arasında iletişimi sağlayarak bölücülüğün ayakçılığını yapan ve sonra Türk milliyetçiliğini ayaklarının altına aldığını ileri sürenlerin iki ayağını birden sandık başında kıracaktır.

 

AKP iktidarının ayaklar altına aldığı doğrudan Türk milletidir. Türk milli onuru, Türk istikbal ve istiklalidir. Türk milletinin muazzam müktesebatıdır. Türk milliyetçiliği fikri ise bizim göğsümüzde, gönlümüzde ve düşünce sistemimizde dört başı mamur bir şekilde hüküm sürmektedir. Oraya da Başbakan Erdoğan’ın bırakın ayaklarını alnı, ufku, çapı, hayalleri dahi yetişemez. İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ZEKİ ATASEVER - 5 yıl önce
hani nerede nineler, dedeler,atalar,
nerede vatan uğruna akitilan kanlar?
bu vatan için şehit olan canlar,
rahat uyurmu hiç;vatan uğruna yatanlar?