Alexa
banner314

AKP'li Demir; 'Misliyle karşılık bulacaklar'

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Baş kesen de, insan yakan da teröristtir." dedi.

AKP'li Demir; 'Misliyle karşılık bulacaklar'
banner327

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Baş kesen de, insan yakan da teröristtir.Bizim nazarımızda her ikisi de aynıdır. IŞİD de PKK da terör örgütüdür" dedi.

Kobani'de yaşanan olayları  Demir, Türkiye’yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke gibi göstermenin  hainlik olduğunu söyledi.

Kobani’de olup biteni protesto etmek tabii ki herkesin hakkı olduğunu belirten Demir "Ama demokratik çerçevede kırmadan dökmeden etrafa zarar vermeden kan akıtmadan. Avrupa’da Kobani protestoları nasıl yapılıyorsa bizde de aynı şekilde yapılabilirdi. Ama niyet Kobani’ye destek vermek değil, Çözüm sürecine yeni Türkiye’ye zarar vermekti" dedi.

Vekil Demir, Terör eylemlerine karşı polisin yetkilerinin de artırılacağını  belirterek terör eylmelerine  Misliyle karşılık verileceğini ifade etti.  

Batılı ülkelerin ikili oynadığını, Türkiye'nin Irak ve Suriye’de yaşanan zulme seyirci kalmayan tek ülke olduğunun da altını çizen Demir, "Arap-Kürt demeden, Sunni-Alevi demeden herkese kucak açan milletimizin yaptıklarını görmezden gelmek kalleşliktir. Devletimizin yaptıklarını yeterli bulmayan başta Almanya olmak üzere, batılı ülkeler Türkiye’nin masum insanlara yaptığı insani yardımın onda birini yapabilirler mi? diye sordu.

Türkiye’yi terör örgütlerine yardım eden bir ülke gibi göstermenin de hainlik olduğunu belirten  Demir: "Yurtdışına bu yönde servis etmek ve kumpas kurmak hainliktir. Bu çevrelerin kimler olduğu ve hangi şer odaklarına hizmet verdikleri geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı ve çıkmaya da devam edecek. Hepsinin ilişkileri deşifre oluyor. Bizim nazarımızda baş kesen de, insan yakan da teröristtir. Bizim nazarımızda her ikisi de aynıdır. IŞİD de PKK da terör örgütüdür" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 09:07
YORUM EKLE

banner307

banner325