Alexa

Akşener, Aydın'da Vatandaşlara konuştu

Meral Akşener Referandum çalışmaları kapsamında Aydın'da vatandaşlara hitap etti.

Akşener, Aydın'da Vatandaşlara konuştu

Referandum çalışmaları kapsamında Aydın'a gelen Meral Akşener'in konuşması sık sık  "Başbakan Meral!" sloganları ile kesildi. Vatandaşlara referandumla ilgili uyarılarda bulunan Akşener, sandıktan 'hayır' çıkmasının ardından 'kandırılma' hikayelerinin başlayacağını söyledi.

Akşener; "Bu Anayasa’nın içinde bu haksızlığın giderilmesine dair bir madde var mı? FETÖ’yle mücadele ediliyor hay hay edilsin. Herkese kadar indi bu iş ama bu çocuklardan zarar gören, açıkta kalan gençlerin haklarının iade edilmesine dair bir tane kararname çıktı mı? Peşine düşüldü mü? Hayır. Çünkü FETÖ’cüler çaldı, bunları çocukları ballı maaşlara oturdu. KHK’larda kışın kullanacağımız kar lastiğine kadar hepsi var fakat bu gençlere sahip çıkılmadı." dedi.

Türkiye'de herkes herkesi kandırdığını belirten Akşener; "Sayın Cumhurbaşkanı'nı biliyorsunuz önce FETÖ kandırdı, sonra Kandil kandırdı, Obama kandırdı, son dönemde anladığım kadarıyla 'Trump reyiz' de kandırıyor. Böyle bir sistemin içinde AKP alışık. Saat 21.00 gibi 'hayır' çıkacak. Gazeteciler sordu sayın Bahçeli'ye, 'hayır çıkarsa ne yapmayı düşünüyorsunuz?' diye. 'Beni ne ilgilendiriyor kardeşim AKP'nin seçimi' diyerek cevap verdi. O gece Bahçeli ile Erdoğan arasında 'kandırma' kavgası kesin çıkacak." dedi.

Büyük iddialar ortaya adan Meral Akşener, Fethullah Gülen'in Başkan yardımcısı olacağını belirterek; 2010’da bir referandum oldu. O zaman bunlar FETÖ’cülerle kanka. O zaman gördüm geleceği, tek tek AKP’nin en üst düzey yöneticileriyle gittim konuştum. ‘Anayasaya değişikliğine ihtiyaç var’ ama öncelikle siyasi partiler yasasının değişmesine gerek var. Allah aşkına yapmayın, HSYK’yı ele geçiremeyecekseniz” dedim. ‘Merak etme her şey kontrol altında’ dendi." diye konuştu. 

 

YORUM EKLE