Alexa

Akşener: “Başbakan Youtube'u değil, ağzını kapatsın“

Meral Akşener, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve Erdoğan'ın 'Youtube'u kapatırız' gibi sert söylemlerine yönelik dobra açıklamalar yaptı.

Akşener:  “Başbakan Youtube'u değil, ağzını kapatsın“
banner327

 Meral Akşener, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu ve Erdoğan'ın 'Youtube'u kapatırız' gibi sert söylemlerine yönelik dobra açıklamalar yaptı.


Meclis Başkanvekili Meral Akşener'in Başbakan Erdoğan'a yönelik bu sözleri çok konuşulacak. Meral Akşener, "Başbakan Youtube'u kapatacağına ağzını kapatsın" dedi.

Meral Akşener, "Başbakan Youtube'u kapatacağına ağzını kapatsın" dedi. Twitter'da paylaşım patlaması yaşandı.

Meral Akşener'in bu açıklamaları çok konuşulacak.

İşte MHP'li milletvekili Meral Akşener'in açıklamalarından bazı satır başları;

"BAŞBAKAN AĞZINI KAPATSIN"

"Sayın Başbakan YouTube, Facebook ve Tweet'i kapatma yerine ağzını kapatsın.

Başbakan'ımızın günün şartlarına göre konuşmayı, konuşurken de endazeyi kaçırmayı meslek edinmiştir.

11 yıl sonra Sayın Başbakan birden bir paralel yapı olduğunu keşfetti.

11 yıl sonra dershaneler olduğunu keşfetti. 11 yıl sonra birden okullar olduunu keşfetti.

Bu saydığım dershaneler ve paralel yapı ve de okullarla ilgili neden böyle bir tavır aldığını araştırmak gerekir."

OSLO'YA BAKMAK LAZIM

"Oslo'ya bakmak lazım! Oslo'da verilen sözlerin bir bir uygulandığı birdönemdeyiz. Oslo'nun bir kısmı yayınlandı.

Tamamı yayınlansa göreceğiz ki, dün bize ettiği hakaretleri bugün bir başka gruba ediyor.

Bunun neden olduğunu Oslo görüşmelerine bakarak görebiliriz diye düşünüyorum.

Yurt dışındaki bütün türk okullarını benimseyen,  ziyaret  eden gittikleri zaman yöneticilerini anlatandı, birden bire ne oldu da düşman haline geldi bu insanlar?

Başbakan zamanına göre herkese her kişiye normal birinin ağzına alamayacağı şeyleri söyleyip ertesi gün de bunları değiştirecek bir yapıya sahip.

Bunu herkes anlarsa, hizmet hareketinin mensupları da asıl bu noktayı anlayabilirse, problemin ne olduğu çözülür.

Ondan sonra da zaten Sayın Erdoğan ve hükümeti 30 martta büyük bir ihtar alır. Ondan sonra da Abbas Yolcu olur..."

BEYAZ SARAY'IN AÇIKLAMASI

"Skandal! Dün sayın genel başkanım güzel bir şey söyledi. Obama'yla Erdoğan arasına bizi sokmayın. Ama bu bir skandal.

17 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk  soruşturmasından  sonra gelişen hadiseler ve yurt dışındaki basının yayınladığı literatürü görürseniz, Türkiye'nin itibarı iki paralık olmuştur.

Hiç kimse Türkiye'den büyük değildir!

Tayyip Bey'in iktidarını sürdürmesi için Türkiye'nin itibarı iki paralık ediliyor. "

Meral Akşener kimdir?
 
Meral Akşener, Kocaeli Üniversitesi'nde tarih okutmanıyken 1994 yerel seçimlerinde siyasete atıldı. Kocaeli Belediye Başkanlığı'nı kazanamadığı seçimler, ona Tansu Çiller'in sağ kolu olma yolunu açtı. Çiller, başkanı olduğu Zübeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfı'nda Akşener'i yardımcısı yaptı.
 
Yurtdışındaki servetini bu vakfa bağışlama sözünü tutmaması üzerine Çiller'e yöneltilen ağır eleştirilere Akşener siper oldu. DYP Kadın Komisyonları Genel Başkanlığı'nın ardından 1995 seçimlerinde milletvekili seçildi. 
 
Çiller'i savunurken tepki gösterdiği medyayı "DYP'li gençleri güçlükle tuttuğunu" söyleyerek tehdit etti, muhalifleri "tükürükle boğmaktan" söz açtı. Mehmet Ağar'ın Susurluk skandalı nedeniyle istifasından sonra Türkiye'nin ilk kadın İçişleri Bakanı oldu.. 
 
Gece yarısı baskını
 
Alaattin Yüksel'in yerine Kemal Çelik'i göreve getirmek için gece yarısından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü makam odasına kapıyı kırarak girmesiyle de siyaset tarihine geçti. MGK'nın 28 Şubat toplantısında "stresten yanındaki komutanın tabağındaki pastaları yemesi" basına yansıdı. 
 
Emniyet'te özel istihbarat oluşturarak Genelkurmay'ı dinlemekle ve Alaattin Çakıcı'ya yapılacak operasyonu engellemekle suçlandı. Bir fırında kendisini sigortalı göstererek usulsüzlük yaptığı haberleri kamuoyuna yansıdı. 
 
Hürriyet Gazetesi'nin telefonlarının dinletilmesinde şüphelilerin ilk sırasına yerleşti. Meral Akşener, basın önünde Özer Çiller'in elini öpecek kadar aileye yakın oldu. Herşeyine katlandığı Çiller ile yolunu ayırmasında, ağabeyinin bir dönem yöneticisi olduğu MHP'nin iktidara gelmesinin de etkili olduğuna işaret edildi. 
 
Çiller'e veda
 
İstifasını "elden" DYP Genel Başkanlığı'na gönderen Akşener, dilekçesinde "Bireysel değer yargılarım, uhdemde bulunan Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifamı gerektiriyor" dedi. Akşener, Çiller'e karşı oluşan rahatsızlığını istifadan bir hafta önce İstanbul - Ankara uçak yolculuğu sırasında Yalım Erez'e hissettirdi. 
 
Meral Akşener'in Erez'e, "Aileye o kadar hizmet ettim. Hiçbir şekilde aleyhlerine bir şeyin içinde olmadım. Yetti artık. Beni bile sattılar. İstanbul'dan aday gösterilecektim. Bana bile sormadan aldılar Kocaeli'nden aday yaptılar. Kafalarına göre liste oluşturdular" dediği kulaktan kulağa yayıldı.. 
 
Meral Akşener 4 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kapatılan FP'nin yenilikçi kanadına mensup milletvekillerinin kurmayı planladığı "yeni parti"ye katılmak üzere Doğru Yol Partisi'nden istifa etti.
 
Daha sonra MHP saflarına katıldı ve 22 Temmuz 2007 seçimlerinde bu partiden milletvekili seçildi. Meral Akşener, TBMM Başkanvekilliği görevini üstlendi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 21:14
YORUM EKLE