Alexa

Akşener: 'hırsızlık babadan oğula geçer“

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Meral Akşener 'hırsızlık babadan oğula geçer' demişti. El hak, sayın Başbakan haklıymış" dedi.

Akşener: 'hırsızlık babadan oğula geçer“
Milliyetçi Hareket Partisi  İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Meral Akşener  'hırsızlık babadan oğula geçer' demişti. El hak, sayın Başbakan haklıymış" dedi.

Aydınlı mahalli sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan'ın şarkıları ile başlayan proje ve aday tanıtım toplantısına, TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer, MHP Aydın İl Başkanı Fevzi Köse, MHP İlçe Başkanları ve Belediye Başkan Adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Sadece Büyükşehir'i değil, 17 ilçenin hepsini alacaklarını belirten MHP İl Başkanı Fevzi Köse, "Bu salonda 30 Mart umudunu görüyorum. 30 Mart'ta Ali Uzunırmak'la Aydın'ı kucaklayacağız. Buna inancım var. Salondaki tablo 30 Mart'ın garanti olduğunu gösterdi. Aydın'ın önünü açacağız. Bizim siyaset anlayışımızın odak noktası sevgi. Sevgi ile Aydın'ı kucaklayacağız, Aydın'ı Süper Lig'e çıkaracağız" dedi.

TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "Bir sabah kalktık ki ülke soyulmuş. Hem de nasıl soyulmuş. Bir bakanın odasında 5 kasa, bir para sayma makinesi. E hoşgörün o kadar para parmakla sayılsa, parmak su toplar, yazık. Onun için babacığı para sayma makinesi koymuş. Başbakan 'hırsızlık babadan oğula geçer' demişti. El hak, sayın Başbakan haklıymış. Adam kendini biliyormuş." dedi. 
Burhan Özfatura'nın ardından söz alan TBMM Başkan Vekili Meral Akşener, 6 yıldır meclisi yönettiğini belirterek, "Bu arkadaşların Andımız'ın 'Ne Mutlu Türküm Diyene' kısmından rahatsızlıklarını bilirdim de, 'Varlığım Türk Varlığı'na armağan olsun' kısmından da rahatsız olmuşlar. Varlığını yeşil dolarlara armağan edersen, Türkiye'ye armağan edecek varlık kalmaz. Andımız gitti. Türk Milleti demekten kaçan milletvekilleri, devlet kavramına sövmeye başlayan milletvekilleri çoğaldı" dedi.

Uludere olayları hakkında mecliste yapılan konuşmaları değerlendiren Akşener konuşmasında şunları söyledi: "Uludere olayları ile ilgili mecliste konuşan 3 partinin milletvekilleri de, devletin vatandaşını öldürdüğünü, tarihi ile yüzleşmesi gerektiğini, devletin cürüm işlediğini söylediler. Ama en dürüstleri BDP Milletvekili Hasip Kaplan'dı, O dedi ki 'katil devlet.' Öbürleri bunu diyemediler ama kulaklarını başka yerden göstererek aynı şeyi söylediler. Sadece MHP milletvekilleri özellikle BDP'nin değirmenine su taşıyan 2 partiyi kınadı."


Yolsuzluk operasyonun ardından güvenlik güçleri ile yargıya yapılan müdahaleyi de eleştiren Meral Akşener, "Hakimden kaçabilirsin, polisten, hukuktan kaçabilirsin, ama bizden kaçamayacaklar. Gördüğüm o dur ki, Milliyetçi Hareket ensede. Biz vatan evlatları için varız. Son dönemde gördük ki bazıları bakan evlatları için varmış. Ülkücü hareket her zaman vatan evlatları için olmuştur" dedi.

"BAŞBAKAN HAKLIYMIŞ"

Konuşması sık sık 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları ile kesilen TBMM Başkan Vekili Meral Akşener sözlerine şöyle devam etti: "Bir sabah kalktık ki ülke soyulmuş. Hem de nasıl soyulmuş. Bir bakanın odasında 5 kasa, bir para sayma makinesi. E hoşgörün o kadar para parmakla sayılsa, parmak su toplar, yazık. Onun için babacığı para sayma makinesi koymuş. Başbakan 'hırsızlık babadan oğula geçer' demişti. El hak, sayın Başbakan haklıymış. Adam kendini biliyormuş."


MHP lideri Devlet Bahçeli'nin iç çatışmayı önlemeye çalıştığının söyleyen Akşener, "30 Mart'ta ya hırsızlıklara dur diyeceksiniz, ya da 'soymaya devam et arkadaş' diyeceksiniz. ya Abdullah Öcalan ikinci eşbaşbakan, başbakanla dönüşümlü başbakanlık yapacak. Bir katilin, terör başının akıl hocalığının kabul edildiği, hem de başbakan seviyesinde kabul edildiği Türkiye zilletine dur diyeceğiz. Aksi takdirde Allah yeniden Atatürk'ü gönderir mi, göndermez mi bilmiyorum. Devlet Bey var, bir iç çatışmanın önüne geçmek için her şeyi yapıyor. Türkiye'nin teminatı MHP'dir. Genel başkanımız çok söze gerek yok 'Hadi' deseydi ne olurdu" dedii.

PROJELER ANLATILDI

Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak ve ekibi tarafından geliştirilen projeler sinevizyon aracılığı ile tanıtıldı. Projelerini katılımcılarla paylaşan Uzunırmak, "Türkiye'de, Aydın'da, Milliyetçilerin demokratların kimin karşısında nasıl konuşlandığını görmek isteyenler bu salona baksınlar. Yarınlarda Aydın'da zulüm düzeninin, kargaşanın, haksız rekabetin, darmadağınık olan belediye bütçesinin sorumsuzca harcanmasının, ihtiyaca göre değil yapmış olmak için yapılan yatırımlarının boşa gitmesinin alternatifini arayanlar bu salona baksınlar. Bu salon onların hepsine verilecek en güzel cevaptır" dedi.


Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2014, 00:45
YORUM EKLE

banner325