Alexa

Arınç'tan cemaate sert mesaj!

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sözcü gazetesiyle kıyaslayarak cemaatin kendilerini dost gibi eleştirmesini istedi ve "Camia camia olduğunu bilmeli" dedi.

Arınç'tan cemaate sert mesaj!
 Sabah Gazetesi ve Zaman Gazetesi yazarları arasındaki tartışmalara da değinilen programda Arınç, hükümet ve cemaatin arası açık mı sorularına cevap verdi.

SADECE 12 EYLÜL'DEKİ KATKILARINDAN DOLAYI..

'Ben Hocaefendi'den şunu çok iyi biliyorum; bizi çok seviyor, hükümetimizi çok seviyor, Tayyip Beyi çok seviyor çok beğeniyor, Abdullah Bey'i çok seviyor çok beğeniyor' diyen Arınç, '12 Eylül'de bu camianın kadını erkeği kapı kapı gezip buna evet deyin diye çalıştı. Sadece bu katkısından dolayı bu camiaya yüzyıllar boyu hakkımızı helal etsek geri kalmayız. Seçimlerde büyük oranda AK Parti'yi destekliyorlar' şeklinde konuştu.

SÖZCÜ GİBİ DEĞİL DOST GİBİ ELEŞTİRMELİ

Cemaatin siyasi bir kurum olmadığını ifade eden Bülent Arınç, 'Hükümete yönelik eleştiriler tıpkı Sözcü Gazetesi gibi değil bir dost olarak yapılmalı. Camia camia olduğunu bilmeli. Hikmet-i Hükümet işine karışmak doğru değildir. Bu bizzat sayın Hocaefendi'nin sözüdür' dedi.

Fethullah Gülen'in Amerika'da yaşadığına işaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,"Hocaefendi Amerika'da yaşıyor. Türkiye'ye gelebilir ama kendi tercihi orada bir süre daha orada bulunmaya çalışacak. Burada olsa bazı olaylara direk müdahale etmesi bazı olayları direk çözmesi söz konusu olabilirdi. Buradan oraya nasıl haber gidiyor orası nasıl etkileniyor ben bunu o insanların vicdanına bırakıyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2013, 00:52
YORUM EKLE

banner325