Alexa

Aydın'da Akşener lehine Partilerden İstifa...

Aydın’da Meral Akşener’e destek vermek amacıyla MHP’li ANAVATAN, DP ve DSP partisinden ve sivil toplum örgütü temsilcisi yaklaşık 500 kişi bir araya geldi.

Aydın'da Akşener lehine Partilerden İstifa...

MHP’den istifa edenlerle birlikte çeşitli parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi yaklaşık 500 kişi bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu. Grup adına konuşma yapan Fatma Alkan, “Bu şartlar altında üyesi bulunduğumuz siyasi partilerde siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyoruz” dedi.  


Aydın-Muğla yolu üzerinde bulunan bir restoranda eski MHP Milletvekili Recep Taner, eski il başkanı Hasan Muti, Fevzi Köse, parti yöneticilerinden Ahmet Ertürk, Fatma Alkan, İsmail Türakl gibi isimlerin yer aldığı kalabalık bir grup basın açıklaması yapıp çoğunluğu MHP’li ANAVATAN, DP ve DSPde kaydı olduğunu belirten vatandaşlar partilerinden istifa ettiklerine dair dilekçe yazdılar.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Fatma Alkan, “Şimdiye kadar çeşitli partilerin çeşitli kademelerinde görev almış üyeleriz. Son yıllarda ülkemizin ekonomik, siyasal, sosyal, içi ve dış sorunlarla karşı karşıya olduğu hepimizin malumudur. Bu sorunları çözecek olan makam siyaset makamı olmasına rağmen siyaset mekanizmasının da tıkandığı, siyasilerin ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek yerine yapay gündemlerle dikkatleri başka yönlere çektikleri ortadadır. Bu şartlar altında üyesi bulunduğumuz siyasi partilerde siyaset yapmanın bir anlamı olmadığını düşünüyoruz” diyerek Meral Akşener’in yanında yer alacaklarını söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 19:07
YORUM EKLE