Yandex Metrika

'Aydın'da Hukuksuz İşler Oluyor'

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, Bengütürk TV'de, Metin Özkan'la, "Yüz yüze" Programı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’de paralel devlet kurmak isteyen asıl Başbakan’ın kendisidir” dedi.

'Aydın'da Hukuksuz İşler Oluyor'
14 Nisan 2014 Pazartesi 23:35

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, Bengütürk TV'de, Metin Özkan'la, "Yüz yüze" Programı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye’de paralel devlet kurmak isteyen asıl Başbakan’ın kendisidir” dedi.

Söz ağızdan çıkana kadar bizim esirimizdir, kişi adamsa, söz ağızdan çıktıktan sonra, o sözün esiridir. Sayın Başbakan Kayseri Meydanı'nda, "PKK ile görüşen şerefsizdir" dememiş miydi? Sayın Arınç da Manisa’da aynısını tekrar etmemiş miydi? Beşir Atalay TBMM kürsüsünden, "MİT PKK ile görüşüyor. Biz talimat verdik" dedi. Bu durumda kim şerefsiz oldu?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, onlarca korumayla dolaşmasını ve her geçen gün koruma önlemlerini arttırmasıyla ilgili olarak, “Başbakan bu kadar korkuyorsa yapmasın bu işi” dedi. Ali Uzunırmak, Bengütürk TV’de şunları söyledi:

CEM YILMAZLIK ÇOK MALZEME VAR

Türkiye'de Cem Yılmaz'lık çok malzeme var. AKP mitinginde vatandaş yankesiciyi yakalamış. Çevresindekileri, yankesiciyi kastederek, "Hırsız var” diye bağırmış. Mitingdeki kalabalık, yankesiciyi bırakmış, bağıranı linç etmeye kalkışmış.

İÇİŞLERİ BAKANI POLİS GECESİNE 30 KORUMAYLA GİDER Mİ?

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 10 Nisan Polis gecesine, 30 korumayla gidiyorsa, AKP'li yöneticiler, Camiye bile koruma terörüyle gidiyorsa, demek ki halka kötülük etmeye başlamışlar. Demek ki, halktan korkmaya başlamışlar. Eğer öyleyse, bıraksın bu işleri.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN HAKARET ETMEDİĞİ KALMADI

Sayın Başbakan Erdoğan’ın, işçiden, köylüden, çiftçisine, Türkiye'de, hakaret etmediği kesim kalmadı.

Başbakan Edoğan, bir dönem, "Ergenekon'un savcısıyım" diyordu. Şimdi, "Ergenekon kumpas kurmuş ordumuza" dedi. Acaba hangisi doğru Sayın Başbakan?

AYAKKABI KUTULARINDAN RÜŞVET PARALARI SAÇILDI

17 Aralık'ta bir hırsızlık çıktı. Ayakkabı kutularındaki milyonlarca dolarlarla, yatak odalarındaki para sayma makinalarıyla, evlerindeki kasalarıyla, milyonlarca euroyla suçüstü yakalandılar. Halk Bank Genel Müdürünün parası, evindeki ayakkabı kutusunun içinde ne arıyor?

BAŞBAKAN ASIL KENDİSİ PARALEL DEVLETİNİ KURMAK İSTİYOR

Bir polisin, hakimin, savcının görevi, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Sayın Başbakan görevini yapanları etkisizleştirdi. Sayın Başbakan Erdoğan, paralel devletten bahsediyor ya, asıl paralel devlet, Devlet görevini etkisizleştirmektir. Kendi yapısını oluşturmaya çalışmaktır.

Asıl kendi paralel devletini kurmak isteyen Sayın Başbakan Erdoğan’ın kendisidir.

DEVLETİN KURUMLARINA PSİKOLOJİK HAREKAT

Devletin yürütme erkine sahip olanlar, devletin kurumlarına karşı, psikolojik hareketla kuşatma girişimi içindeler.

Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bugün Türkiye'de, kavramlar üzerinde çok büyük bir psikolojik harekatı söz konusu.

ERDOĞAN-GÜL TAHTERAVALLİSİNDEN VAZGEÇSİNLER

Türkiye'de Recep Erdoğan veya Abdullah Gül'den başkası Cumhurbaşkanı olamaz dayatması, demokrasiyle ve halkın iradesiyle alay etmektir.

Cumhurbaşkanlığı sürecinde, aday olmak isteyen ve 20 milletvekilinin imzasını bulan herkes aday olabilir.

KİŞİ ADAMSA, O SÖZÜN ESİRİDİR!

Söz ağızdan çıkana kadar bizim esirimizdir, kişi adamsa, söz ağızdan çıktıktan sonra, o sözün esiridir.

HANİ PKK’YLA GÖRÜŞEN ŞEREFSİZDİ?

Sayın Başbakan Kayseri Meydanı'nda, "PKK ile görüşen şerefsizdir" dememiş miydi? Sayın Arınç da Manisa’da aynısını tekrar etmemiş miydi?

BEŞİR ATALAY, “MİT PKK İLE GÖRÜŞÜYOR” DEDİ

Geçen hafta, TBMM’de MİT kanunu görüşülürken, Beşir Atalay TBMM kürsüsünden, "MİT PKK ile görüşüyor. Biz talimat verdik" dedi. Ben de TBMM'de, o sözü hatırlattım. “Emrinizde çalışan bürokratları şerefsiz yaptınız” dedim.

Sayın Başbakan Erdoğan neyi eleştiriyorsa, onu kendisi yapıyor!

Halk Bankası Genel Müdürü, "devlet kesesinden çıkan bir şey yok" dedi. Genel Müdür olmasa, ayakkabı kutusundaki milyonlarca doları kim verecekti ona?

DEMOKRASİ, YOLU SANDIKTAN GEÇEN DEREBEYLİK DEĞİLDİR

Demokrasi sadece sandık değildir. Demokrasi mücadelesi, iktidarın kaynağı, iktidarın sınırlandırılması ve iktidarın denetimi mücadelesidir.

Demokrasi, yolu sandıktan geçen derebeylik değildir!

Sandık, kimin yöneteceğine karar verir. Nasıl yönetileceğini hukuk karar verir.

SEÇİM SANDIĞI, HALK MAHKEMESİ Mİ?

Demokrasi kurallara bağlıdır. Demokrasi, azda kalanların teminat altına alındığı, çoğunluk yönetimidir.

Eğer, demokrasi-hukuk ilişkisini kurmuyorsanız, demokrat olamazsınız. Kurallarla yönetmezseniz, sandığı halk mahkemesine dönüştürürsünüz!

MİLLETE HAKSIZLIK EDİYORLAR

AKP döneminde, başta Başbakan olmak üzere, Türkiye'ye millete çok büyük haksızlık ediyorlar.

Kişiye dayalı sistem kurulmaz. Atasözü var; "Ağaca yaslanma devrilir. Kişiye yaslanma ölür" diye o yüzden kişiye dayalı yönetim olmaz.

ACEMİ NALBANT EŞEĞİNE ÇEVİRDİLER!

AKP döneminde, bu ülkeyi, acemi nalbant eşeğine çevirdiler!

YENİ MİT YASASI, FELAKET OLUŞTURUYOR!

Yeni MİT yasası felaket oluşturuyor!

Sayın Beşir Atalay'a, "2009'dan beri, MİT'te istihbarata karşı koyma biriminde, kaç kez daire başkanı değişti?" diye sordum.

Eğer Genelkurmay Başkanı'nın odası dinleniyor ise, Başbakan'ın odası dinleniyor ise, Ana muhalefet partisinin genel başkanının özel hayatı didik didik ediliyor ise, MİT istihbarata karşı koyma başkanı acaba ne yapıyordur?

AYDIN’DA, HUKUKSUZ, GARİP İŞLER OLUYOR!

Aydın'da bugün belediye meclisi toplantı günüydü. AKP'li ve MHP'li 41 üye, belediyede toplantıyı beklediyse de onlar toplantıya çağrılmadı.

Aydın Belediyesi'nde, hukuksuz çok işler var. Yakında ortaya çıkar. Ulusal medya başını kuma gömmesin. Bunları görsün.

DEVLETİN KURULUŞ FELSEFESİNİ TARTIŞMAYA AÇTILAR

AKP iktidarı döneminde, devletin kurumları itibarsızlaştırıldı. Devletin kuruluş felsefesi tartışmaya açıldı.

Toplumdaki Aydınlar, kurumsal kimlikliler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Türkiye'de ya konuşamıyor veya konuşturulmuyor.

Medya toptan susturulmuş durumda. Bir kısmı da yandaş yapılmış durumda. Başbakan Erdoğan, bir bakıma, Türkiye'de toptancı hali işgal etmiş durumda.

“Bir Başbakan 2 Erdoğan videoları” internette yayıldı. Başbakan'ın gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

Başbakan bunlardan çekindiği için, Twitter, Youtube gibi internet sitelerini toptan kapattı. 
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.