Alexa
banner314

Bağımsız Milletvekili Okutan; Sayın Topbaş Hesap vereceksiniz!

Bağımsız Isparta Milletvekili Nuri Okutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Bağımsız Milletvekili Okutan; Sayın Topbaş Hesap vereceksiniz!

İsparta Milletvekili Nuri Okutan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasına dair sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı.

Nuri Okutan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı'na seslenerek; "Sayın Topbaş; adalet ve tarih önünde hesap vereceksiniz!"

"Son birkaç yılda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelen 7 bin 196 dosyanın; 6 bin 154'ü imar, 43'ü deprem, 26'sı engelsiz yaşama aittmiş" ifadelerini kullanan Okutan; "Sürekli imarla oynayıp, İstanbul'u katleden bir mimar olmak; sonra da hata yapmaktan, ihanet etmemekten bahsetmek ne hazin bir çelişki!" dedi.

Topbaş'ın yıllardır mimar bir başkan olduğu halde, İstanbul halkına ihanet ettiğinin hala farkına varamadığını belirten Okutan: "Yazık, çok yazık..! Kadir Topbaş şimdi çıkmış: " Çocuklarıma vakit ayıramadım. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik. Evimize hırsız gibi gittik" diyor. Bu ifadeleri kullanan birine "Allah söyletmiş" veya “bilinçaltının dışa vurumu” denilebilir. Fazla söze gerek yok; yazık, gerçekten yazık!" dedi.

Nuri okutan açıklamasını şöyle sürdürdü:

Dünya kentlerinin halka açık yeşil alanları;

Hong Kong %41

Londra %38.4

New York %14

İstanbul %1.2

Sayın Topbaş döneminde İstanbul’da ne yazık ki mezarlıklar, tarihi mekânlar ve askeri alanlar dışında yeşil alan bırakılmadı.Acı gerçek şudur: İstanbul'u beton yığını haline getiren ve rantçıların gözbebeği olan Kadir Topbaş bile rantçıların gözünü doyuramadı.İstifanın demokrasilerde önemli bir yeri vardır. Sayın Topbaş, siz aslında istifa etmediniz; rant kavgalarının girdaplarında azledildiniz. Size güvenip şehri emanet eden halka ihanetiniz asla unutulmayacak Sayın Topbaş; adalet ve tarih önünde hesap vereceksiniz!

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 22:50
YORUM EKLE

banner307

banner313