Alexa

Bahçeli: “AKP, PKK, ya yardım ve yataklık yapmaktadır“

MHP lideri Bahçeli, Pınarbaşı Belediyesi 150. Onur Yılı Şenliği'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin en güzel hasletlerinin, en güzel adetlerinin ve en güzel vasıflarının Pınarbaşı'nda toplandığını belirtti.

Bahçeli: “AKP, PKK, ya yardım ve yataklık yapmaktadır“
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin sınırlarını koruyamayacak bir hale sürüklendiğini söyleyerek, bu durumun vebalinin hükümetin sırtında olduğunu söyledi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin sınırlarını koruyamayacak bir hale sürüklendiğini söyleyerek, bu durumun vebalinin hükümetin sırtında olduğunu söyledi. Bahçeli, "Başbakan'a baksanız her şey iyi gitmektedir. Hükümet üyelerine baksanız ülkemiz güvenli ve refah içinde yüzmektedir. Tek sorun tencere tava çalanlar, tek suçlu faiz lobisi, tek kusurlu başarımızı istemeyen meçhul mihraklardır" değerlendirmesinde bulundu.
MHP lideri Bahçeli, Pınarbaşı Belediyesi 150. Onur Yılı Şenliği'ne katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin en güzel hasletlerinin, en güzel adetlerinin ve en güzel vasıflarının Pınarbaşı'nda toplandığını belirten Bahçeli, "Tüm bunların yanında Pınarbaşı, partimizin kurucu Genel Başkanı Merhum BaşbuğumuzAlparslan Türkeş Bey'in memleketidir" diye konuştu.

-"MAHALLİ İDARELER SEÇİMLERİ AKP AÇISINDAN SONUN BAŞLANGICI OLMALIDIR"-

Türkiye'nin önünde üç önemli "siyasi dönüm noktası" olduğunu belirten Bahçeli, "Şunu unutmayınız ki, Mahalli İdareler seçimleri'nde yalnızca belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve köy muhtarları seçilmeyecektir. Hepsinden önemlisi Türkiye'nin kaderi, Türk milletinin istikbali oylanacaktır" diye konuştu.

Sandıkta nasıl bir Türkiye istendiğinin belirginlik kazanacağını aktaran Bahçeli, "Vahamet tanımının bile artık yeterli olmadığı bugünkü ülke gerçeğinin değişmesi ve siyasi iktidarın uyarılması için 30 Mart 2014 tarihi demokratik bir fırsattır" ifadelerini kullandı.

AK Parti hükümetinin "frensiz, şuursuz ve kontrolsüz" gidişatını engellemek için Yerel seçimlerin tarihi bir imkan olduğunu anlatan Bahçeli, "Ya AKP ihtar edilecek, iktidarı kaybedeceğinin mesajı verilecektir. ya da Türkiye zulme, bölünmeye, yoksulluğa, istismara ve binbir türlü ayak oyunlarına boyun eğecektir. Bir tarafta zalimler, müzakereciler, kan tutkunları, caniler, sömürgecilerin lehine iştahla hizmet eden işbirlikçi hainler vardır. Diğer tarafta vatanım, milletim, bayrağım ve bağımsızlığım diyen yüce gönüllü millet evlatları bulunmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

"Bayrağın inmemesi için Mahalli İdareler seçimleri AKP açısından sonun başlangıcı olmalıdır" diyen Bahçeli, Türk milletinin etnik ve mezhep temelinde birbirine düşmemesi için Yerel seçimlerin AK Parti'nin bitişini müjdelemesi gerektiğini savundu.

- "AKP HÜKÜMETİ PKK'YA HER TÜRLÜ YARDIM VE YATAKLIĞI YAPMAKTADIR"-

Tahammül ve sabır gösterecek hallerinin kalmadığını vurgulayan Bahçeli, "Ülkemizi çok kötü bir şekilde yöneten, her alanda tel tel dökülen AKP hükümeti gelecek yıl ki seçimlerde uyarılmalıdır. Bu artık bir beka meselesidir" diye seslendi.

AK Parti'nin Türkiye'yi PKK'ya teslim ettiğini belirten Bahçeli, AK Parti'ninseçimlerde mağlup edilmesi için AK Partililerin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.

PKK terör örgütü elebaşı başı Abdullah Öcalan serbest bırakılmadan, BaşbakanRecep Tayyip Erdoğan'ın demokratik yollarla "koltuğundan indirilmesi" gerektiğini söyleyen Bahçeli, "Görüyorsunuz PKK sözüm ona ordu kurmakla meşguldür. Terör örgütü elebaşları profesyonel gerilla oluşturmaktan bahsetmektedir" açıklamasında bulundu.

AK Parti hükümetinin PKK'yı beslediğini iddia eden Bahçeli, "Silahını temizlemesi ve saldırılarını büyük çapta gerçekleştirmesi için her türlü yardım ve yataklığı yapmaktadır" dedi.

-"TÜRKİYE'NİN İMAJI ZEDELENMİŞ"-

"Kandil çetesi"nin vatandan pay istediğini, milletten hisse kapmanın derdinde olduğunu ifade eden Bahçeli, "Bunların hepsinde de Başbakan ve hükümetinin parmak izi, teşvik edici ve özendirici tavrı vardır" diye konuştu.

Tehditlerin aşırı şekilde keskinleştiğini vurgulayan Bahçeli, "Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, bin yıllık kardeşlik bilinci kurban edilmek, bozulmak ve sakatlanmak üzeredir" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin etrafının "ateş çemberi" olduğunu ve tüm komşu ülkelerle gerilimin hat safhada olduğunu vurgulayan Bahçeli, AK Parti hükümetinin dış politikada başarısız olduğunu kaydetti.

Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da ve Arap ülkelerinde Türkiye'nin örnek gösterilenTürkiye'nin yerinden yeller estiğini savunan Bahçeli, "AKP hükümeti Batı'nın planlarına uyduluk yaptıkça, kanlı projelerin peşine düştükçe Türkiye'nin imajı zedelenmiş, inandırıcılığı yıpranmış ve sözü ciddiye alınmamıştır" diye konuştu.

-"UTANÇ VE VEBALİ ELBETTE HÜKÜMETİN SIRTINDADIR"-

"AKP iç politikada iflas etmekle kalmamış, dış politikada da başımızı eğmiştir" diyen Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Bu kapsamda, sonu hüsran olacak tüm adımlardan fayda ve menfaat ummuştur. Tüm tezleri çökmüş, tüm öngörüleri sapmış, tüm iddiaları batmış ve tüm hedefleri yerle bir olmuştur.

Kaçakçı görünümlü terörist gruplar sınırlarımızda Türk devletine kafa tutan ve silah doğrultan bir aşamaya bile gelmiştir. Sınırlarını koruyamayan bir ülke haline sürüklenmenin utanç ve vebali elbette hükümetin sırtındadır. Değişik terör gruplarıyla düşüp kalkmanın, özellikle Esad rejimini devirmek amacıyla el birliği yapmanın onursuzluğu da hükümete ait olacaktır."

Kaybedenin Türkiye olduğunu belirten Bahçeli, "Başbakan'a baksanız her şey iyi gitmektedir. Hükümet üyelerine baksanız ülkemiz güvenli ve refah içinde yüzmektedir. Tek sorun tencere tava çalanlar, tek suçlu faiz lobisi, tek kusurlu başarımızı istemeyen meçhul mihraklardır" değerlendirmesinde bulundu.

"Başbakan Erdoğan basiretini yitirmiştir" diyen Bahçeli, Başbakan'ın demokrasiyle yollarını bir daha çakışmayacak şekilde ayırdığını kaydetti.

-"HİÇBİR ŞEKİLDE İZAHI OLMAYAN BİR VANDALLIK VE CANAVARLIKTIR"-

Mısır'daki olaylara da değinen Bahçeli, darbe yönetiminin döktüğü kanların bölge ve insanlık adına endişe verici olduğunu kaydetti.

Darbe yönetiminin Firavunlaşmasını, Nemrutlaşmasını insanlık vicdanın ibretle izlediğini belirten Bahçeli, "Sivil ve masum göstericilere ateş açılması, yüzlerce insana kıyılması hiçbir şekilde izahı olmayan bir vandallık ve canavarlıktır. Ne üzücüdür ki, İslam alemi Mısır'daki cinayetlere karşı etkili bir çıkış yapamamış, gerekli tepkiyi koyamamıştır. Batı ise durumu kurtarmak adına ucuz açıklamalara tevessül etmiş ve ipe sapa gelmez beyanlarla vakit geçirmiştir" dedi
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2013, 01:43
YORUM EKLE