Yandex Metrika

Bahçeli: Anadile saygılıyız...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet bahçeli Elazığ açık hava toplantısında kürt kökenli vatandaşlara seslenerek, ana dilde eğitim konusuna açıklık getirdi.

Bahçeli: Anadile saygılıyız...
14 Eylül 2013 Cumartesi 21:03

Kardeşlikten başka düşüncesi olmayan ve bölünmeye kabus gibi bakan Kürt kökenli kardeşlerim, Zaza kökenli kardeşlerim sizlere sesleniyorum:

Oyun büyük, çetin, acımasız ve vahşidir.

Artık olanlara sessiz kalma, boşverme, ağırdan alma, yok sayma lüksünüz kalmamıştır.

Tepkinizi gösterme, tavrınızı alma ve Türk milletini savunma vakti gelmiştir.

Vatanımızı istiyorlar, hala duracak mısınız?

Milletimizi dağıtmak istiyorlar, hala bekleyecek misiniz?

Bir yanda BDP-PKK, diğer yanda AKP-CHP ve BOP rezilliği sizlerin üzerinde hesap ve spekülasyon yapmaktadır.

Kürt kökenli kardeşlerimin aklını çelmeye, bölünmeye razı etmeye çalışan alçaklar son sürat zehir imal etmektedir.

Cinayet örgütü PKK, Kürt kökenli kardeşlerimin temsilcisi olduğunu ahlaksızca iddia etmekte, İmralı canisi yattığı hücreden sözde liderlik pozları ve mesajları vermektedir.

Bunlar asla doğru değildir.

Kürt kökenli kardeşim; bebekleri katleden, kızları, kadınları, yaşlıları canice kurşunlayan terör örgütüyle yana yana durmamış ve durmayacaktır.

AKP ise meseleye tamamen oy gözüyle bakmakta, yüzde hesaplarıyla, temelsiz anketlerle Kürt kökenli kardeşlerimi istismar etmektedir.

Hiç kimsenin bu toprakların sesini, iş ve aş taleplerini duyduğu yoktur.

Kürt kökenli kardeşim yıllardan beri iki arada bir derede kalmıştır.

PKK’nın baskı ve cinayetleriyle, devlet içinde yuvalanmış bazı odakların yanlışları vatanımızın bu bölgesinde şikayet ve feryatları artırmıştır.

Artık geçmişe sünger çekerek, hatalardan ders çıkararak, teröristleri def ederek, kötü niyetlileri ayıklayarak ve takviye edilmiş kardeşlik şuuruyla geleceğe bakılmalıdır.

Yeni anayasadan statü ve kimlik bekleyenler, anadilde eğitim olsun diyerek küresel planların peşine takılanlar sorarım sizlere; Kürt kökenli kardeşlerim, kimliksiz, statüsüz ve ne olduğu belli olmayan bir insan yığını mıdır? Yoksa büyük Türk milletinin saygın, onurlu ve güzide evlatları mıdır?

Vicdanı mezbeleye dönmüş sömürge kalıntıları, cevap veriniz, Kürt kökenli kardeşlerimi, onlar gibi görünerek, ABD’nin, AB’nin ve kana susamışların emrine ve hizmetine vermeye nasıl kalkarsınız?

BDP-PKK ve AKP’nin zalimliği nereye kadar sürecek, Kürt kökenli kardeşlerim daha ne kadar bunlara tahammül edecektir?

Kürt kökenli kardeşlerimi demokrasi, özgürlük, insan hakları, barış gibi kavramları kullanarak suç ve cinayet örgütü PKK’nın yanında göstermeye kimin ne hakkı vardır?

Sorunları biliyorum, Kürt kardeşlerimin büyük çoğunluğunun bölücü ve hain emellerden bıktığını ve tiksindiğini de görüyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi, Kürt kökenli kardeşlerimi, hiçbir ayrım yapmadan, milletimizin tıpkı diğer fertleri gibi kucaklamaya, her zaman vardır ve hazırdır.

Anadile saygılıyız, hiç kimsenin anadilini konuşmasına bugüne kadar itiraz etmedik, etmeyeceğiz.

Ancak bölücü çevrelerce dillendirilen anadilde eğitim konusu, vahim sonuçlara yol açacak, milli birliğimizden parça koparmaya çalışanlara eşsiz bir imkan verecektir.

Bu bir PKK dayatmasıdır.

Ana dilde eğitim diyerek yaygara koparanların, okullarda boykot kararı alanların niyeti ve neyi hedefledikleri kimsenin yabancı olmadığı gerçeklerdendir.

Dildeki parçalanmanın, dildeki ufalanmanın ve farklı dillerdeki eğitimin neden olacağı badirelerin nerede duracağını önceden kestirmek, bugünden tahmin etmek zor değildir.

Bizim dilimiz Türkçe, bayrağımız ay yıldızlı al bayrak, devletimiz Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin ismi de Türk milletidir.

Bunun dışında yapılacak her teklif hayat ve varlık haklarımızı çiğnemektir ki, buna da izin vermemiz söz konusu değildir.

FOX TV HABERLER
izleİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.