Alexa

Bahçeli; Bizim Zırha İhtiyacımız Yok!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bahçeli, koruma sayılarında bir artış olmadığını söyledi.

Bahçeli; Bizim Zırha İhtiyacımız Yok!

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Anayasa Komisyonunda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek evet oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim evet oyunu da referandumda aynen tekrarlayacağım” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'i Fethullah Gülen adına tehdit eden ismin eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın olduğu iddialarına yönelik Bahçeli, “Sabırla beklemek lazım. FETÖ’ye yönelik davalar başlamıştır. O süneci tamamlamak ve beklemek gerekmektedir” dedi.

Bir basın mensubunun,Korumayla ilgili sorusu üzerine: "Biz yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Araçlarınızda zırh var mı? 

Bahçeli:“Bizim arabalarımızda zırh yoktur. Hükümetin liderlere zırhlı araç vereceğine dair bilgiler ulaşmıştır. Ben şahsen, bir zırhlı araç ihtiyacımız olmadığını, bize yönelik böyle bir teşebbüsten vazgeçmelerini kendilerine ilettim.”

OHAL ile ilgili sorular bir soruya ise Bahçeli, “Terörün kökü kazınıncaya kadar, FETÖ ile yüzleşme ve hesaplaşma bitinceye kadar OHAL’e MHP bütün gücüyle tam destek verecektir” dedi.

“Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili "MHP içinde bazı milletvekillerinin eleştirileri var. Buna yönelik nasıl bir değerlendirmede bulunursunuz?”  sorusuna Bahçeli şu yanıtı verdi:

“Normalde milletvekilleri düşüncelerini sizin gibi değerli basın aracılığıyla paylaşıyor. Bizde sizin aracılığınız ile öğreniyoruz. O bakımdan saygı duyuyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde Anayasa değişikleri gündeme geleceğini söylüyor. Anayasa Komisyonunda kabul edilen, Genel Kurula geldiğinde de oralardaki değerlendirmelerde katkı sağlayacak bir tek evet oyum vardır. Onu da vereceğim. Verdiğim evet oyunu da referandumda aynen tekrarlayacağım.” 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner325