Alexa

Bahçeli'den, Erdoğan'ın 'Türkiye ittifakı' Sözlerine Tepki

Milliyetçi Hareket Partisi, Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz" sözüne tepki gösterdi.

Bahçeli'den, Erdoğan'ın 'Türkiye ittifakı' Sözlerine Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz" sözüne MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tepki göstererek; "Ülke bazlı siyasi bir ittifak olamaz" ifadelerini kullandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı'nın kapanış oturumunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz" demesine tepki göstererek, "Türkiye ittifakından bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır" dedi. Bahçeli, “Ülke bazlı siyasi bir ittifak olamaz. Bizim ittifakımız cumhurladır, bizim ittifakımız AKP'li kardeşlerimledir. Siyasi görüş ayrılıklarını elbette kenara itmeyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye ittifakıyla neyi kast ettiğini bilmediklerini “ belirten Bahçeli, “Zillet ittifakı tarafından istismar edildiğini görüyoruz. Bizim bildiğimiz Cumhur İttifakı'dır. Bizim amacımız milli bekayı sonuna kadar yaşatmaktır. Öncelikle gündemimiz Cumhur İttifakı'na sabotajlara fırsat vermemektir." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen Perşembe günü Twitter’dan yaptığı açıklamalarda “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte ‘Türkiye İttifakı’ olarak hareket etmeliyiz” demişti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE