Yandex Metrika

Bahçeli: "Gül artık biraz dik durmalıdır"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Genel Merkezinde düzenlediği Basın toplantısında Gül'e çağrıda bulunarak "artık biraz dik durmalıdır" mesajı verdi.

Bahçeli:
20 Ağustos 2014 Çarşamba 15:43

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli MHP Genel Merkezinde düzenlediği Basın toplantısında Gül'e çağrıda bulunarak "artık biraz dik durmalıdır" mesajı verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli , parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında cumhurbaşkanlığı resmileşen Erdoğan'ı derhal başbakanlık makamını boşaltmaya çağırdı. Bahçeli, Gül'e de "Yeniyetmelerin hücum ve hakaretlerine maruz kalan Gül artık biraz dik durmalıdır" mesajı verdi. MHP Lideri ayrıca Bahçeli, 10 Ağustos'ta Başbakan Erdoğan'a oy vererek cumhurbaşkanı olmasına sağlayan vatandaşlara çağrıda bulundu. Bahçeli oy verenlere "Bunların hepsinden siz sorumlusunuz" derken Erdoğan'a bu kadar oy verilmesini kıyamet alameti olarak değerlendirdi.
Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"ÜLKEMİZ ERDOĞAN'IN ZULMÜ ALTINDA"

-Millilik namına bir şey bırakmayan Erdoğan, 10 Ağustos akşamından itibaren gözünü kapattı. MHP, Erdoğan’ın devlet ve millet üzerindeki oynamalarına seyirci kalmayacaktır.

-Ortak akıl kaybolmuştur, ortak değerler kan kaybetmiştir. Ülkemiz Erdoğan zulmü altında. Bu şahıs hukuk tanımamaktadır. Teamül gibi hasletlere yabancıdır.

-Erdoğan 10 Ağustos’ta cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen itici, kırıcı üslubunu aynen sürdürmektedir. Anayasaya aykırı hareket etmekle kalmayıp cumhurbaşkanı seçilmesine rağmen suç işlemektedir.

-Seçim sonuçları 15 Ağustos’ta YSK tarafından açıklandı.

"ÇOK AÇIK KASIT VAR"

-Aday Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı resmileşmiştir. Anayasa çok açıktır.

-Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren resmen ve hukuken de seçilmiş cumhurbaşkanıdır. Fakat 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün görev süresi 28 Ağustos’ta dolduğu için 2 haftalık bekleme süresini geçirmek durumundadır.

-Resmi Gazete’de yayınlanma safhası henüz yerine getirilmedi. Çok açık kasıt olduğu anlaşılmaktadır. Erdoğan ve emri verdiği kukla ve köle bürokratlar yasaları hiçe saymaktadır.

"HALİHAZIRDA TÜRKİYE HÜKÜMETSİZDİR"

-Erdoğan 12. Cumhurbaşkanı olduğundan dolayı Anayasa’nın 101. maddesince vekilliği düşmüş, parti genel başkanlığı ile ilişiği otomatikman kesilmiştir.

-Şayet Türkiye hukuk devletiyse Erdoğan 15 Ağustos’tan itibaren Başbakan da sayılamayacaktır. Halihazırda Türkiye hükümetsizdir. Atılan imzalar, yapılan atamaların hiçbir hukukiliği yoktur. Başbakanlık makamını derhal boşaltmalıdır Erdoğan. TC sivil ve silahsız bir darbe ile karşı karşıyadır.

"GÜL ARTIK BİRAZ DİK DURMALIDIR"

-Erdoğan vatana, millete, demokrasiye ve hukuka ihanet etmektedir.

-Türkiye’nin yönetimi gasp edilmektedir.

-Yenİyetmelerin hücum ve hakaretlerine maruz kalan Gül artık biraz dik durmalıdır.

-Bizim cenahtan saygısızlık var diyen Gül elini taşın altına koymalıdır."

'GÜL, ERDOĞAN TETİKÇİLERİNİN İŞTAHLI SALDIRILARI İLE TERBİYE EDİLMEKTEDİR'

-Son günlerdeki gündem partinin tek isme endekslendiğini gösteriyor.

-Erdoğan Davutoğlu’nu zorlama ile halef olarak göstermiştir.

-28 Ağustos’tan sonra AKP’ye döneceğini açıklayan Gül, Erdoğan tetikçilerinin iştahlı saldırıları ile terbiye edilmektedir.

-Erdoğan’ın danışmanı olarak ün kazanan kişi de sürekli yazarak AKP’nin şifrelerini kamuoyuna bildirmektedir. AKP’nin kimseye diyet borcu yok diyen bu danışman gizliden gizliye acaba başbakan olur muyum sevdasındadır.

'BAŞBAKANLIK GÖREVİNİ BU YENİ YETMEYE TESLİM ETMELİDİR'

-Madem ki bu şahıs AKP’nin yol haritasını çizmekte, AKP’nin kuruluşunda onca emeği olan isme ayar verecek durumdadır. Erdoğan, Davutoğlu ile vakit kaybetmektense mührü bu danışmana vermelidir. Başbakanlık görevini bu yeni yetmeye teslim etmelidir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.