Yandex Metrika

Bahçeli: hiçbir aklını kaçırmış bizi yolumuzdan döndüremeyecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Masal Parkı'nın temel atma ve toplu açılış törenine katıldı.

Bahçeli: hiçbir aklını kaçırmış bizi yolumuzdan döndüremeyecek
14 Mayıs 2016 Cumartesi 21:26

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Masal Parkı'nın temel atma ve toplu açılış törenine katıldı.

Türkiye'nin her alanda geriye gittiğini, istikrarsız bir yapıya büründüğünü anlatan Bahçeli, devletin itibarının kaybedildiğini vurguladı. Hakkari'den gelen 8 şehit haberinin herkesi gözyaşına boğduğunu belirten Bahçeli, "Artık sözün bittiği noktadayız. Milli vicdan infial ve isyan halindedir. Türk milleti şerefsizlerden, mazbatalı bölücülerden, il ve ilçe merkezlerine nüfuz etmiş teröristlerin cezasının verilmesini beklemektedir" diye konuştu. 

'Bugün çok değerli ve Osmaniye için güzelliklere vesile olacağına inandığım bir projenin temel atma töreni münasebetiyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ancak masallara konu olacak bir parkın Besmeleyle ilk harcını karıyor, ilk kazmasını vuruyoruz. Yolumuz uzun ve çetindir; ama Masal Park kısa süre içinde yapılacak ve Osmaniye'ye kazandırılacaktır. Cebelibereket her şeyin en güzeline layıktır. Şahsen beni sevindiren ve ümitlendiren bunu bilen ve gereğini yapan bir Belediye Başkanı'nın Osmaniye'nin hizmetinde olmasıdır.
Temelini attığımız adıyla ve güzelliğiyle Masal gibi olacak parkın Osmaniyeli kardeşlerime hayırlı olmasını diliyorum.'dedi.

Osmaniye Belediye Başkanı MHP'li Kadir Kara'nın hizmetlerinden övgüyle bahseden Bahçeli, Sizlerle iftihar ediyorum ve Osmaniye'nin kötü gidişatını tersine çevirmek için olağanüstü gayret sarfettiğinizi büyük bir mutluluk duyarak görüyorum. Ve elbette daha fazlasını yapmak konusunda büyük bir heves ve azim içinde olduğunuzu biliyorum.

Osmaniye hiçbir zaman yüzümüzü kara çıkarmadı. Bizi çaresiz bırakmadı. Muhannete muhtaç etmedi. Osmaniye'de milli hedefler için el birliği, güç birliği ve inanç birliği yaptınız. Şahsımla birlikte bir arkadaşımızı daha Osmaniye'yi temsilen TBMM'de görevlendirdiniz. Sizlerin arasından çıkmış birisi olarak, tevdi ettiğiniz saygıdeğer vekilliğinizi büyük bir şerefle taşıyorum.'dedi.


İç ve dış politika, artan ölçekte kriz ve kaos üreten bir duruma geldiğini, Devletimiz itibarını kaybetmekte ve içten içe devamlı tahrip edildiğini, Ekonomi aş ve iş üretemediğinden büyük bir huzursuzluk ve umutsuzluk dalgasının milletimizi hâkimiyeti altına aldığını, terörün her gün acımıza acı kattığını belirten Bahçeli: Dün Hakkari Çukurca'dan aldığımız sekiz kahraman evladımızın şehadet haberi hepimizi hüzne ve gözyaşına boğmuştur. Artık sözün bittiği noktadayız. Artık her türlü bahanenin tükendiği sınırdayız. Milli vicdan infial ve isyan halindedir. Türk milleti şerefsizlerden, hainlerden hesap sorulmasını beklemektedir. Mazbatalı bölücülerle il ve ilçe merkezlerine nüfuz etmiş teröristlerin cezasının verilmesini istemektedir. Osmaniye teröristlerin kanlı saldırılarından dolayı en ağır bedeli ödemiş, halen de ödeyen bir ilimizdir. Osmaniye, en çok şehit veren vatan köşelerinden birisidir.Hepinizin huzurunda tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum.'dedi.


Milliyetçi Hareket Partis'nini terörle mücadelede tarafsız olamayacağını belirten Bahçeli: 'Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye yanarken, millet vurulurken, vatan zincirlenirken duyarsız kalamaz, kalmayacaktır. Siyasi belirsizliklere kurban vereceğimiz bir geleceğimiz yoktur. Ülkemizin kayıp ve hezimetine göz yummamız mümkün değildir.
Bu konuda hükümete açık çağrı yaptım, verdiğimiz fiili destek gerekirse hukuki bir boyut alabilir dedim. Türkiye için elimizi taşın altına koyarız dedim, yine söylüyorum. Zaman aleyhimize işliyor, durmak, beklemek, kısır çekişmelerle oyalanmak milli varlığımız ve birliğimizi riske atmaktadır.' dedi.

Devlet Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bugünlerde inkarcıların saldırılarına muhatap kalan aziz milletimiz, vatanı için göğsünü siper etmiştir. Türk milleti bağımsız yaşama iradesine asla leke sürdürmeyecektir. Dahası kutlu varlığına zarar verdirmeyecek, tarihi istikametinden ayrılmayacaktır. Milletçe, tarihin her devrinde hür ve bağımsız yaşadık, bundan sonra da yaşayacağımızdan en ufak kuşku duymuyorum. Hiçbir çılgın, hiçbir çıldırmış, hiçbir aklını kaçırmış bizi yolumuzdan döndüremeyecek, bağımsızlık ülkümüzden alı koyamayacaktır. Allah'ın izniyle tüm karşı çıkışlara ve keskin itirazlara rağmen Türkiye Cumhuriyet'i sizlerin sayesinde geleceğe uzanacak, sizlerle devamlılığını koruyacaktır.Çünkü Türkiye, fazilet olduğu kadar, şehitlerimizin emaneti, çekilen çilelerin ve ıstırap dolu devirlerin aziz bir emanetidir. Bu emanet gölgelenmeyecektir. Bu emanet yıkılamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin gönüllü muhafızları, manen bekçileri elbette sizlersiniz. Türkiye Cumhuriyeti'nin garantörleri şüphesiz hepinizsiniz.Biz alçalmayan, baş veren ama baş eğmeyen bir ecdadın torunlarıyız. Kimse kalmasa da, bölücü terörle mücadele edecek kimseler bulunmasa da, emin olun tek başına Milliyetçi Hareket Partisi vardır ve ayaktadır. Biz yaparız, biz başarırız ve biz Türk milletine silah doğrultan elleri fırsat verilirse, ihtiyaç duyulursa muhakkak kırarız.Korkaklar ittifakı, yenilgiyi peşinen kabullenen sünepeler lobisi, bölünmeyi dileyen hıyanet sürüsü unutmasınlar ki;

- Türk milleti vahdet çizgisinden ayrılmayacaktır.
- Türkiye varlık yolundan sapmayacaktır.
- Son yurdumuz Türk vatanıdır.
- Türk bayrağı çekildiği gönderden inmeyecektir.
- Türkçe şükür ve duayla kuruyan dillerden düşmeyecektir.
Bunun teminatı Milliyetçi Hareket Partisi'dir.Bunun güç kaynağı sizlersiniz ve aziz milletimizdir. Biz son yurdumuzda, bir bütün halinde ve birlik ruhu içinde yaşayacaksak, evvela her vatandaşımızı kutsal bir emanet ve incitilmemesi gereken bir kıymet olarak kabul etmeliyiz.
Ayrımcılık bize yabancıdır.
Biz herkesi Cenab-ı Allah'ın bir emaneti olarak kabul eden gönül genişliğine sahibiz.
Her Osmaniyeli kardeşim bizim canımızdır, değerimizdir.
Bizim dilimiz kardeşlikten feyzini almaktadır.
Üslubumuz birliğe ve bütünlüğe dayalıdır.
Bizde tepeden bakma yoktur.
Bizde insanımızı hor ve hakir görme asla bulunmamaktadır.
Nitekim bizim ilkemiz, hedefimiz ve yeminimiz buna yöneliktir.
Bu konuda Osmaniye'nin muazzam katkısına ve desteğine çok ihtiyaç vardır.
Ve her zaman olduğu gibi, Osmaniyeli kardeşim Türk milletini vicdanında zirveye çıkaracak, hiçbir kem gözün bu büyük kaynaşma ve kudreti tarumar etmesine izin ve imkân vermeyecektir.
Konuşmama son verirken, Osmaniye'ye kazandırılacak parkın hayırlı olmasını tekraren temenni ediyorum.
Cenab-ı Allah bizleri utandırmasın, zorda bırakmasın, milletimizin yar ve yardımcısı olsun.
Sizlerin yüzlerine bakabilmeyi her zaman nasip etsin.
Birliğimizi, dirliğimizi ve geleceğimizi dinamitlemeye çalışan hainlere fırsat vermesin"
Bahçeli, konuşmasının ardından Masal Park'ın temelini attı, bazı tesislerin de açılışını yaptı. Ardından da kendi isteğiyle yaptırılan Osmaniye Belediyesi Analar Bacılar Sığınma Evi'ni gezdi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.