Alexa
banner314

Bahçeli Kılıçdaroğlu'na cevap verdi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdi İpekçi Spor salonunda düzenlenen bayramlaşma töreninde Tezkere kararının AKP'ye verilmiş bir destek olmadığını söyledi.

Bahçeli Kılıçdaroğlu'na cevap verdi...
banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Abdi İpekçi Spor salonunda düzenlenen  bayramlaşma töreninde Tezkere kararının AKP'ye verilmiş bir destek olmadığını söyledi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma töreninde  “Bir yanda PKK'ya terör örgütü diyenler, öbür yanda Kobani edebiyatını nasıl dillerine dolayabilmektedir? ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Erdoğan'ı zora sokan IŞİD itirafları, arkasından da 'U' dönüşü yapması, geçmişteki kirli ilişkiler üzerinden bir tehdit ağı kurulduğuna işarettir. Herkes bilmelidir ki, Türkiye için IŞİD ve PKK-PYD öncelikli tehdittir. Bu katil örgütler arasında kategorik bir ayrım yapmak akılsızlık olduğu kadar, millete düşmanlıktır. Türkiye terör örgütlerinden birini diğerine tercih edemeyecektir. İyi ve kötü terör tasnifi, insanlığın evrensel değerlerinin inkarıdır. IŞİD ne kadar büyük bir tehlikeyse; PYD-PKK da o kadar melanettir. Ve yılanın başı yuvasında ezilmelidir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, 2 Ekim'de TBMM'de kabul edilen Tezkere'nin AK Parti'ye destek anlamı taşımadığını belirterek, şöyle devam etti:

“2 Ekim günü TBMM'de kabul edilen Tezkere'ye gönül huzuruyla destek verdik ve Türk milletinden yana tercihimizi kullandık. Bu Tezkere kararımız, AKP'ye verilmiş bir destek değildir. Bu Tezkere kararımız, AKP'nin politikalarını meşrulaştırma çabası hiç değildir. Tezkere'ye evet dediysek, muhtemel saldırı ve tahriklere karşı Türk askerinin elini kolaylaştırmak içindir. Tezkere'ye evet dememizdeki hedef, Türkiye'nin bekasını gözetmek, sınırlarımızı emniyete almaktır."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eleştirilerine de yanıt veren Bahçeli, “Bizim milliyetçiliğimizi eleştirmeye kalkan CHP liderine tavsiyem, mahcup olacağı, yüzü kızaracağı, altından kalkamayacağı konulara çok fazla girmemesidir. CHP lideri, milliyetçiliğimizle ilgili polemik yapacağına, bölücülerin talep ve dayatmalarına nasıl alkış tuttuğunu, Atatürk'ün partisini PKK'nın hizasına nasıl düşürdüğünü tez elden açıklamalıdır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 01:14
YORUM EKLE

banner307

banner325