Yandex Metrika

Bahçeli: "Marmaray'da Emeğimiz Çok Fazladır"

MHP lideri parti grubunda yaptığı konuşmada: "Kim Türk milleti için taş üzerine taş koyarsa teşekkür ederiz" dedi.

Bahçeli:
05 Kasım 2013 Salı 12:50

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasında Marmaray'a değinen Bahçeli, "Kim Türk milleti için taş üzerine taş koyarsa teşekkür ederiz" dedi.
Marmaray projesi için kendi hükümetleri döneminde çalışamalara başlandığını belirten Bahçeli "Bizim katkımız asla inkar edilemeyecektir. Marmaray projesi için gereken kredi biz temin etmişiz ve ihaleye çıkmıştır. İktidar süremizi bittiği için bize açılış yapmak nasip olmamıştır. O dönem ulaştırma bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Emeğimiz çok fazladır" şeklinde konuştu.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

İslamı kendilerine kılıf yapmaya çalışanlara herkes engel olmalıdır. Kardeşliği kucaklaşmayı tavsiye eden bir dinin mensubu olarak barbarlıklara boyun eğmemiz mümkün değildir. İblis ve ortaklarına fırsat vermemeliyiz. Akan İslami kanı kurmalı. Ben Müslümanım diyen hiç kimse bu tarihi sorumluluktan kaçmamalıdır. Enerji kuyularının etrafına çadırlarını kuran, emirleri sultanlar kendi vicdan muhasebelerini yapmalıdır.

"SURİYE'DE PERİŞANLIK DİZ BOYU"

Türkiye üzerinden kurgulanan mezhep gerilimine, tehlikeli gelişmelere herkesin dikkat etmesi şarttır. İslam'ın şartlarını kendileri için kullananların hakkında gelmek bizim görevimizdir. Açıkça görülüyor ki Türkiye hep içten hem dıştan tazyik altındadır. Ortadoğu'daki çatışma iklimi Türkiye'yi sarmıştır. Başbakan Esad'a yüklenirken diğerlerini sütten çıkma ak kaşık göstermektedir. HükümetinSuriye politikası gerçeklerden uzaktır. Suriye'de perişanlık diz boyudur.

"HARCANAN TUTAR ÇOK FAZLA"

200 bini çadır kentte olan 500 bin mülteci ülkemize yerleşmiştir. Elbette yardım isteyenlerin yardımına yetişmek milletimizin asil yeteneğidir. Ancak kontrol altına alınamayan makul sınırı aşan mülteci yığılması ekonomik ve kültürel sorunlara sebebiyet vermektedir. Suç ve suçlu sayısı artmaktadır. Başbakan ve hükümeti millet kesesinden bol bol harcama yapmaktadır. 2 milyar dolar harcama yapıldığı açıklanmaktadır. Bu tutar bize göre çok fazladır. İnsanımızın emeği yok edilmektedir. Başbakan Erdoğan istediği yardımları alamamış, altından kalkamamış halkımız sömürmeye başlamıştır.

"ERDOĞAN TETİKÇİLERİN TARAFINI TUTTU"

Sanal bahanelere sığınan Başbakan taraf tuttuğunu konuşmasında ispatlamıştır.Başbakan Erdoğan kiralık tetikçilerin tarafını tutmuştur. Taraf olmuştur. Başbakan söz konusu Türk milleti olunca tarafsız kalmayı benimsemiştir. Siyasi dengemizi hesaba katmadan ilerleyen başbakan büyük bir hata içindedir. Türk milletini 36 etnik parçaya ayırmaya çalışırken İmralı tarafındadır.
PKK yanındadır. Mısır'da Mursi'nin yanındadır, dibindedir. İsyancılarla kol koladır. Ahlaksızlarda, kalbi katrana dönmüşlerle sırt sırtadır. Yezid'i sadece burada aramaktadır. Başbakan 21. asrın zalimleriyle hedef birlikteliği yapmaktadır.Bağdat'ta, Telafer'de, Sana'da yerden ve gökten Yağan nedir. Körpe yavrulara ölüm kusanlardan hiç mi malumatın olmadı.

"11 YILDIR TEL TEL DÖKÜLMÜŞTÜR"

Başbakan önce İmralı'daki Yezidlere bakmalı,kafasına takmalı. Bu nasıl bir iştir, böyle bir çelişkiyi miden nasıl kaldırabilmektedir.
Başbakan ve hükümetin maksadı bellidir. Akp 4021 gün önce 3 Kasımseçimlerinden zaferle çıkmıştır. Akp 10 yıl önce iktidara geldiğinde yeni doğan çocuk bugün 11 yaşını bitirmek üzeredir. Böyle uzun bir süre hiçbir partiye nasip olmamıştır. Ufak tefek iyileşmeler olsa da 11 yıllık dönem zor geçmiştir. 11 yıl millet ve devlet için hezimetlerle doludur. Türkiye 11 yıldır kriz, karanlıkla boğuşmaktadır. 11 yıldır Türkiye baskı altındadır. İşsizlik fazlalaşmış, borçlar fırlamıştır. Bize göre Erdoğan'ın teorileri alt üst ettik demesi bir yerde doğrudur. Bütün dengeleri mahvetmiştir. Milli irade yanlış yorumlanmıştır. Nitekim tahrip edilmedik bir şey bırakılmamıştır. 11 yıla bakıldığında iftiradan, bölücülükten, son kullanım tarihi dolmuş kumpaslardan başka bir şey çıkmayacaktır. 11 yıldır tel tel dökülmüşlerdir. Hiçbir değerli icraat yapılmamıştır. Dünyayı kurtaran adam olmaya talip olmuş ama herkese kendini güldürmüştür.

"MİLLİ İRADEYE İPOTEK KOYDU"

Başbakan Erdoğan'ın kalfalık, ustalık dönemleri Türkiye'nin çöküş zamanlarıdır. Ateşle sorun çözülmez sözleriyle Pkk'ya göz kırpan biri bu ülkede başbakan olmuştur. Haçlı seferlerini öven, imar kanunlarından camiyi çıkaran biri bu ülkede başbakan olmuştur. Fatih bilmeyenler diye saldıran bu ülkede başbakan olmuştur. Katile sayın diyen Mehmetçikleri küçümseyen biri bu ülkede başbakan olmuştur. Çiftçiye ananı da al git diyen, aşağılayan birisi bu ülkede başbakan olmuştur. Terörle müzakere eden biri bu ülkede başbakan olmuştur. İmralıcanisine itibar kazandırıp, bayrak indirenleri alkışlayan biri bu ülkede başbakan olmuştur. Milli iradeye ipotek koyan biri bu ülkede başbakan olmuştur.

"Akp KİMLİĞİ OLMAYAN BİR SİYASET KÜMESİDİR"

Türklüğe kin duyan andımızı yok sayan biri bu ülkede başbakan olmuştur. Bu siyaset anlayışı Davos'la şişen Mavi Marmaray'la patlayan bir balondur. Akp gelip geçici kötü ve kimliği olmayan bir siyaset kümesidir. Nefsi dünyevi duygularım merkez üssüdür. Bunca yıllara rağmen Akp'nin kalıcılığı yoktur. Akp yorgun ve bitkindir. Heyecanı uzun süre önce bitmiştir. Modası geçmiş, kredisi bitmiştir. Yalan ve uydurmalara saplanmıştır. Başbakan'ın Kızılcahamam'daki konuşmaları aslında kendi içlerindeki karışıklıktır. Sanal başarı hikayesine artık kimse inanmamaktadır. Başbakan Erdoğan'ın şu sözleri çaresizliğin ibretlik halidir. "Yüreğimde Ahmet Kaya'nın ölümünü hissetmeyenler, Cem Karaca'yı anlayamayanlar bizi anlayamazlar" Erdoğan'a göre Pkk'yı anlamayan Akp'yi anlayamaz. Sayın Başbakan sen Pkk'yı anlama için bölücülüğe devam edebilirsin. Biz Türkiye demekten vazgeçmeyeceğiz.

MARMARAY TEŞEKKÜRÜ

29 Ekim'de Marmaray'ın açılışı yapılmıştır. Bu projede emeği geçen herkese partim adına teşekkür ediyorum. Kim Türk milleti için taş üzerine taş koyarsa teşekkür ederiz. Zira bizim kompleksimiz utanmışlığımız yoktur. DoğrudurMarmaray 153 yıllık bir rüyadır. Hayal gerçeğin ilk safhasıdır. Marmaray projesiİstanbul'un iki yakasını buluşturmuştur

"MARMARAY'DA EMEĞİMİZ ÇOK FAZLADIR"

Ancak bu projenin geçekleşmesinde 57. Hükümetin büyük payı vardır. Bizim katkımız asla inkar edilemeyecektir. Marmaray projesi için gereken kredi biz temin etmişiz ve ihaleye çıkmıştır. İktidar süremizi bittiği için bize açılış yapmak nasip olmamıştır. O dönem ulaştırma bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Emeğimiz çok fazladır. Erdoğan'ın yok sayan vefası zihniyeti burada da kendini göstermektedir. Bizim vizyonumuz sorgulayan Erdoğan'a sormak isterim. Gurur duyduğu projelerin altında Mhp'nin imzası vardır.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.