Yandex Metrika

Bahçeli:''Git PKK'ya Katıl ,Koltuğunu İmralı Canisine Ver''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemi değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli:''Git PKK'ya Katıl ,Koltuğunu İmralı Canisine Ver''
02 Nisan 2013 Salı 14:30

 


2013 büyüme rakamları Türkiye'nin ekonomi beklentisi boşa çıkmıştır. Türkiye hedeflerin gerisine düşmüştür. AKP'nin büyüme rakamlarını teyid etmesi beklenen akibeti vermemiştir. Düşen büyüme daha fazla işsizlik demektir. AKP hükümetinin ekonomideki başarısızlığı tüm çıplaklığıyla ortadadır. Büyümedeki düşüşe bahane aramak çaresizliğin baş aktörüdür. Özellikle borç sorunu kritik bir noktaya gelmiştir.

AKP zihniyeti her alanda dökülmektedir. Görünen odurki AKP hükümeti vatandaşımızı boş bırakmış ezmiştir, vatandaşlarımızı parasızlığa, çaresizliğe terk etmiştir. AKP'nin yönettiği Türkiye'de memur umutsuz,emeklimiz perişan feryad etmektedir. Antalya ziyaretinde 2B arazileri sorununu bir kez daha gördük, vatandaşlar resmen umutsuz, madur kalmışlardır. Hükümet tarafından suçlanmıştır, parasızlıktan kıvranan vatandaşlar toprağını nasıl alacaktır ? AKP kimin toprağını kime satmaktadır ?  Biz MHP olarak 2B sorununu çekenlerin yanında olacağız.

Türk miletinin bu pusuya yatmış sinsi durumların harekete geçtiğini gündem ispatlamaktadır. Kompleksleriyle, her değerimizi sorgulayan bunlardır. Gelecekte yersiz, yurtsuz kalacaklarını göremeyecek kadar geri kafalı olan da bunlardı. Sarıkamış'Ta yüzbinlerce vatan evlatlarına gülen Beyoğlu'nda birbirini ısıtarak gezen bunlardır. Cudi'de Yüksekova'da Tunceli kırsalında kendini koruyan askerimiz şehit olurken şampanya patlatan keyif çatan bu zihniyetin tohumlarıdır.Bunlar ki Kürtçü, PKK'lı çözümcü olarak görülmektedir, bunların kalbinde klise dilince cami vardır.

AKP hükümeti tüm uç ve uçuk fikirleri gerçekleştirmiştir, şimdi tam bir fikir çözüm barış mevzisinde buluşmuşlardır. İmrali canisine besledikleri sevgi içten içe açığa çıkmıştır. Türk milletinin bölmek için her türlü oyun oynanmaktadır. Tehlike büyüktür, Türk milletini parçalara ayırmak konusunda AKP öncülük yapmıştır. Eğer önlem alınmazsa Başbakan Erdoğan'ın ustalık döneminin sonu yıkılış olacaktır. Bunlar ihanetin normal görülmesi için efor sarf etmişledir. Ülkemiz felaketin kıyısında, Türkiye kapsamı çok aynı zamanda her türlü propagandacısı bulunan bir hale gelmiştir. AKP'nin PKK ile birlikte sözde barış çarısı toplum ölçeğinde yaygınlaştırılmaya çalışan sivil toplum kuruluşları vardır. İhanete çanak tutan 'akil' olarak övünenler sıra sıra dizilmiştir.

Ekranlarda çok bilmişlik taslayan, talimat üzerine hareket eden yorumcular bulunmaktadır. Sahip oldukları gazete ve televizyon yandaşlarıyla ve kalemlerini kiralayan aydın, yazar çizerlerle birlikte olması dikkat çekmiştir. PKK ile yapacağı tahribatı bu parti net olarak göstermiştir. Kendisi eyalet sistemini güçlü ülkelerde sorun yaratmayacağını 2023'de başa geçeceğini açıkca söylemiştir. Burada aklımıza  Başbakan'ın eyalet yönetmenliğiyle Öcalan'a söz verip vermediği sorusu aklımıza gelmiştir. Başbakan'ın bu sorulara cevap vermesi gerekmektedir. Başbakan Türkiye'nin eyalet sistemine yeşil ışık yakarak bölünmesine göz yummuşmudur ? Başbakan Erdoğan İmralı canisine Kürdistan'ın kurulması için serbest kalması için  söz vermişmidir ? Türk milleti hangi ihanetleri görecek daha neleri duyacaktır ? Eyalet sistemi tam anlamıyla fedarel bir yöntemdir. AKP hükümeti  Türk milletinin gururunu sarsmaya yüzsüzce devam etmiştir.

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır. Türkiye kıyamet gününe adım adım götürülmektedir, Başbakan Erdoğan bilmezmidir ki Cumhuriyeti yıkmak Türkiye'yi ayırmak, kurulu düzenimizi bozmak küfür, azgınlıkla eşdeğerdir. Türk milleti bölücü, terörist meraklısı bir Başbakan'a ne kadar dayanacaktır. AKP'ye oy vermiş kardeşlerim gelişmeye söylecekleri bir şeyler olmalıdır. İmralı canisinin peşine düşen Başbakan ve Erdoğan'ım diyen AKPliler nasıl buna göz yumacaktır ? Bunların gerçekleşmesiyle Türk milleti kalmayacaktır. Bu durumun MHP olarak kabul edilmesi hiç bir zeminde mümkün değildir. Bunu aklından geçenlere şunları söylüyorum Anadolu tesadüfen vatan olmuş bir yer değildir. Anadolu muazzam bir doğuşun ve varoluşun yeridir, böylede kalmaya devam edecektir. Başbakan'a canilere karşı Anadolu var olmaya devam edecektir.

Başbakan Erdoğan fırsat buldukça MHP'ye saldırmaktadır, bizim üzerimizden çözüm sürecinin masum göstereceğini sanıyor. Eyalet sistemini dile getirirken bizim tarih bilmediğimizi söylemiştir. Daha da ileri giderek bizim etnik bir çaba içerisine girdiğimizi iddia etmiştir. Bizim tarihe bakışımız ile AKP'nin tarihe bakışı arasında çok fark vardır. Türk tarihini yanlışa kılıf yapmak, dönemsel olarak uygulanan ve geri döndürülen projeler zihinsizlik örneğidir. Eyalet yönetiminin nelere yol açacağını Erdoğan bilmeyecek kadar tarihten yoksundur.

Başbakan bunları bilmez okusada birşey anlayamazdır. Başbakan Erdoğan tarihten örnek alacaksa Patrona Halil İsyanı'nı öğrenmesi lazımdır, ve gerekli dersleri çıkarması lazımdır. Türk tarihinin hiçbir bölümünde ihanete yer yoktur. Aziz milletimiz sadaketsizlerin ve ihanetle buluşanların her daim tepesine binmiştir. Başbakan'ın bizimle tarih konuşmasına birikimi yetmeyecektir.

AKP hükümetinin sözde çözüm süreci PKK'nın şımarmasına neden olmuştur. PKK sınır dışına çıkmak için TBMM'den hukuki bir süreç istemiştir. İmralı canisisin mesajları hep TBMM tarafından konuşulmaları muhattap alınmaları anlamına gelmiştir. Zannedersinizdir ki Türk milletine kan kusturan PKK değildir, zannedersiniz ki 40 Bin kişiyi öldüren PKK değildir. Başbakan Erdoğan bir yayında silahla sınır dışına karşı çıkmıştır, güvenlik güçlerimizin ateş etmeyeceğini resmen söylemiştir. Şayet silah bırakırlarsa türkü söyleyerek oynayarak Türkiye'yi bırakıp gideceklerdir. İmralı canisi ile silahları bırakın masaya gelin diyen kendisidir, silah değil siyaset konuşsun diyerek teröristlere taviz vereceğini söyleyende kendisidir. Silahını bırakan terörist aklanmış sayılacak, tekrar geri gelmek kaydıyla sınırlarımızdan çıkacaklardır. Böyle bir adalet nerede vardır, güvenlik güçlerimiz kendisine kurşun sıkanlara nasıl göz yumacaktır ? Şehit aileleri gazilerimiz bu müptezelliğe nasıl dayanacaktır ? Terör suçluları elini kolunu sallayarak nasıl sınırdan çıkacaklardır ? PKK ile helalleşip güvenlik güçlerimize sık mı denilecektir ? Bugüne kadar işledikleri suçlar akıttıkları kanlar nasıl kabul edilecektir ?

Başbakan'a önerimiz terörist canilerle ortak olması sınır dışına dönmemek üzere çıkmasıdır. Ardından Türk mahkemelerinde hesap vermesi gerekmektedir, bunun başka yolu, çözümü yoktur. Caniler nerede görülüyorsa orada etkisiz hale getirilmelidir. Erdoğan'ın İmralı canisini verdiği tavizleri överek anlatmasıda bir başka yüzsüzlüğün göstergesidir.MHP'ye bölücü diyen terörist diller ve eşkiyalara cevabı Türk milleti verecektir.Bu düşünceler ile grup toplantısına katılan siz partililerimi selamlıyor, saygıdeğer halkımıza esenlikler diliyorum' diyerek konuşmasını sonlandırdı.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.