Alexa

Bahçeli:'İktidar çelişkiye düştü'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "HSYK ile ilgili yeni bir yasa teklifi sunulması, 2010 yılında HSYK üzerinden çok ısrarlı, kararlı bir tavır sergileyen ve bunu bir referandumla halka zorla kabul ettirmiş olan iktidarla çelişkili bir haldir" dedi.

 Bahçeli:'İktidar çelişkiye düştü'


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Siyaset ve Liderlik Okulu"nun 9. dönem eğitim faaliyetlerini tamamlaması dolayısıyla düzenlenen sertifika töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

HSYK'nın yapısında değişiklik öngören kanun teklifine ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, "HSYK ile ilgili yeni bir yasa teklifi sunulması, 2010 yılında HSYK üzerinden çok ısrarlı, kararlı bir tavır sergileyen ve bunu bir referandumla halka zorla kabul ettirmiş olan iktidarla çelişkili bir haldir. Milliyetçi Hareket Partisi, son değişiklikler üzerinde olumlu düşünmemektedir" diye konuştu. 

Bahçeli, bir gazetecinin "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın içeride günahsız yatan çok kişi var yönünde ifadeleri oldu. Sizin değerlendirmeniz nedir" sorusu üzerine  "Günahsızların günahını Başbakan çekiyor, demektir" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'na ilişkin bir soruyu yanıtlarken de "Muhatap almak istemiyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2014, 21:39
YORUM EKLE

banner325