Alexa

Bahçeli'nin "Malazgirt Zaferi" Mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Malazgirt Zaferi, sonuçları itibariyle Türk tarihinin en mübarek, en şanlı ve en görkemli zaferlerinden birisi olarak tarihe nam bırakmış ve hepimizin gururu haline gelmiştir" dedi.

Bahçeli'nin

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Malazgirt Zaferi, sonuçları itibariyle Türk tarihinin en mübarek, en şanlı ve en görkemli zaferlerinden birisi olarak tarihe nam bırakmış ve hepimizin gururu haline gelmiştir" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Malazgirt Zaferi'nin 942. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ağustos ayının milletçe elde edilen zaferler, tarihe yön vermiş başarılar ve kahramanlıkların yaşandığı çıktığı bir zamanı işaret ettiğini belirtti. Bunlardan birinin de Malazgirt Meydan Muharebesi olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Hürmet ve hayranlıkla andığımız ecdadımız, Sultan Alparslan liderliğinde 26 Ağustos 1071 Cuma günü, Bizans'a pençesini geçirmiş ve Anadolu'ya vatan mührünü vurmuştur. Bu kutlu galibiyetin gerisinde hiç şüphesiz, Buharalı Ebu Cafer Muhammed'in manevi desteği, yapılan fedakarlıklar, çekilen çileler, sınırları iyi çizilmiş milli stratejiler, feda edilen faziletli ömürler belirleyici ve tayin edici bir özellik göstermiştir" dedi.

"Malazgirt Zaferi, sonuçları itibariyle Türk tarihinin en mübarek, en şanlı ve en görkemli zaferlerinden birisi olarak tarihe nam bırakmış ve hepimizin gururu haline gelmiştir" diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Her yanı bir cennet köşesi olan aziz vatanımız gözlerini 942 yıl önce açmış, hasretle beklediği sevdalılarıyla böylelikle tanışmış ve de kaderimiz olarak maddi ve manevi servetimiz olmuştur. Yaklaşık 9.5 asırdır altında kefensiz yatan şehitlerimizle, üstünde bulunan binbir güzellikle bu topraklar şeref tacımız, inmeyecek bayrağımız ve devrolunmayacak hazinemiz olarak gönüllerde yücelmiştir. Unutulmamalıdır ki biz, ayırmak ve bölmek için bu toprakları vatanlaştırmadık. Biz, dağıtmak ve parçalamak için bu toprakları yurt tutmadık. Hepsinden de önemlisi biz bu mukaddes topraklarda emanetçi, kiracı, gelip geçici, konargöçer olmadık, olmayacağız. Kuşkuya yer bırakmayacak şekilde söylemek lazımdır ki, millet olarak can verdik, bedel ödedik ve üzerinde yaşadığımız her karış yeri destansı mücadelemizle vatanlaştırdık. 942 yıl önceki büyük zaferimizin rövanşını almaya çalışan Bizans'ın bu çağdaki varislerine de müsaade etmeyeceğimizi, fırsat vermeyeceğimizi herkesin bilmesinde sonsuz yararlar olacaktır.

Malazgirt'teki şanlı muzafferiyetin 942. yıldönümünde büyük Hakanımız Sultan Alparslan'ı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Kanlarıyla destan, cesaretleriyle tarih yazarak bize vatan bırakan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun."

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 22:50
YORUM EKLE