Yandex Metrika

Bahçeli'nin Üç Unsur Vurgusu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bahçeli'nin Üç Unsur Vurgusu!
07 Mayıs 2013 Salı 14:53

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında gündemi değerlendirdi.

İŞTE BAHÇELİ'NİN KONUŞMASINDAN ÖNEMLİ SATIRLAR

Türk milletinin bağrından çıkan Yunus Emre'nin anıldığı Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat haftası kutlanmaktadır. Yunus Emre'nin yaşadığı çağda Türkçe'yi çok iyi kullanması ve eserleri kalıcılaşması Türk milletinin yüz akı olmuştur.Türkçe seslenişinin ve Türkçe bakışından dolayı kendisini hayranlıkla anıyorum ve rahmet diliyorum

Türkiye yaklaşık 10,5 yıldır karanlık bir dönemin ve fetret döneminde kalmıştır. AKP döneminde milletimizin aleyhine olacak ne varsa harekete geçirilmiştir. Türkiye karmaşık ilişkilerle ağır bir ortama mahkum edilmiştir. Kardeşlik ve dayanışma yıpranmıştır. Son 10,5 yılda doğruluk gerilemiş, yalan ilerlemiştir.

Milli kimlik zayıflamış, Türkiyelilik saçmalığı ortaya çıkmıştır. Türkçe küçümsenmiş anadil saçmalığı ortaya çıkarılmıştır. Federasyon gibi söylemler ortaya çıkmıtır. Psikolojik harekatlar akılalmaz dedikodular çıkmıştır. Hükümet ihaneti masumlaştırmak amacıyla her pis tezgahtan istifade etmiştir.Başbakan ve hükümetinin en sık müracat ettiği konu ise analarımızın gözyaşlarıdır. Analar ağlamasın sözü PKK pazarlığının paratoneri olmuştur. Bir sığınak olmuştur. 1 Ağustos 2009'da başlatılan sürekli isim değiştirilen son olarak Milli Birlik ve Kardeşlik adını alan PKK açılımı başlamıştır.

Başbakan Erdoğan'ın PKK ile kurduğu yakınlık, teröre toleransı saldırıları arttırmıştır. Şehitlerimizin yası son yurdumuzu baştan başa kaplamıştır. Terör örgütüne heyecan katan başbakan analarımızı perişan etmiştir. Annelik elbette her tür vefaya layıktır. Hiçbir anne acı çekmemeli, evlat acısı ile imtihan edilmemelidir.

ANNELERE SESLENDİ

Anne feryadı dayanılmazdır. Anne çığlığı katlanılmazdır. Ateş düştüğü yeri yakmaktadır. Bu itibarla Başbakan'ın annelerimizin gözyaşlarını istismar etmeleri çarpıklıktır. Haftasonu idrak edeceğimiz Anneler Günü öncesinde herkes konumunu kontrol etmelidir.Analar ağlamasın sözünü PKK masasında harcayanlara sesleniyorum ki yazıklar olsun. Terör düşkünlerine yeni mandacılara haykırıyorum ki hepinize yazıklar olsun. Cenab-ı Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Annelerimizin emekleri paha biçilemezdir. Yüce dinimiz İslam cennetin annelerin ayağı altında olduğunu müjdelemiştir. Ecdadımızın beşiklerini de anneler sallamıştır.Anaların gözyaşlarını teröristlerin çıkarlarıyla eş tutanlara yazıklar olsun Analar ağlamasın temennisiyle kirli niyetlerine mazeret arayanlara en net cevap anneler tarafından verilecektir.

1 MAYIS OLAYLARI

1 Mayıs'ta hükümetin ön görülemez tutumlarıyla olaylar çıkmıştır. Kalabalığın arasına sızan bölücü unsurlar zehir saçmışlardır. Bu arada yasadışı bir örgüt olarak gösterilen 17 yaşındaki bir kızın başına gaz bombası isabet etmiş ve 1 Mayıs bayramdan çıkmıştır. Günlerdir bu kızın elindeki sirke mi molotof mu olduğu tartışılmış. Diğer provokatörlerin bulunması gerekirken olay magazinleştirilmiştir. Bize en garip gelen de sözde barış ve huzur laflarının edildiğin bir dönemde teröristler şehre inmiştir. Bayramlaşma ve helalleşme sözleri bir sonuç doğurmamıştır. Bizim açımızdan ilginç olan da işçi sendikalarının başındakilerin yangına körükle gitmeleridir. Bunlardan bazıları akil insan üyesidir. Anlaşılan o ki bunların akılları kendilerine bile yetmemiştir.

Taksim inatlaşması Türkiye'yi germiş ve huzur kaçırmıştır. 1 Mayıs günü çirkin tablodan AKP ve herkes gereken dersleri çıkarmalıdır. Emniyet güçlerimizi topyekun suçlamak doğru bir yaklaşım değil. Toplumsal güvenliği temin etmekten aciz iktidar anlayışıyla daha nereye kadar gidilecektir? Başbakan ve hükümeti başarısızlığın markası haline geldiğini anlamalılar.

ÜÇ UNSUR VURGUSU

Bir devletin üç kurucu unsuru vardır. Ülke, millet ve egemenlik. Devletin oluşması ve saygınlığa ulaşması bu üçlü yapıyla mümkündür. Adalet ise kurucu unsurlar arasında dengeyi sağlayan faktördür. Aziz ecdadımızın kurduğu tüm devletlerde bu unsurlar hayati unsurdur.Türk devlet geleneğinde tesadüflere yer yoktur. Ülkemiz son derece stratejij bir coğrafyanın içinde bulunduğundan dolayı üzerindeki hesaplar hiç eksik olmamış ve düşmanca tavırlar hiç azalmamıştır. Tarihin her döneminde kumpaslar hiç bitmemiştir. Devamlılığımız birirlerini rahatsız etmiştir. Emperyal hedefler zayıflamımızı birbirimize düşmemizi sağlamak için tetikte beklemişlerdir.

Milletçe kaybettiğimiz her toprağımızın geride bıraktığımızın her insanımızın merkezinde bu insan suretinde dolaşan vahşiler vardır. Bunlar ki Balkan yenilgisinden dolayı coşmuşlardır. Bunlar ki kutsal topraklardan gitmemize sevinmişlerdir.

AKİL İNSANLAR HEYETİ

Başbakan Erdoğan ve İmralı canisinin güdümüne girenler ülkemizi bölmek için uğraşmaktadır. Erdoğan'ın maşa olarak kullandığı 63 aklını yemiş faaliyetlerine devam etmektedir. Başbakan Erdoğan bunları irşad heyetine benzetmiştir. Bunları irşad heyetine bir tutmak kimsenin haddi değildir. Eğer kastettiği sonu t ile biten çirkinlik anlamında irşat ise başkadır.İrşad heyeti Anadolu'daki isyan için milletimizi aydınlarmış ve milletimizi anadolu mücadelesine çağırmıştır. Türk milleti yanlış yolda mıdır ki birileri irşadla vazifelendirmiştir. Aziz milletimiz bunları duymalıdır. Başbakan'ın gerçek yüzünü AKP'ye oy verenler tanımalıdır. Başbakana göre bunlar irşad heyeti ise mürşit kimdir? Mehmet Akif Ersoy da irşad heyetinin içinde bulunmuştur. merhum şairimiz Ersoy Kastamonu'da yaptığı konuşmasında şunu söylemiştir: Milletler topla tüfekle zırhlı ordularla teyyarelerle yıkılmıyor yıkılmaz. Milletler ancak aralarındaki rabıtalar çözülerek kendi derdine düştüğü zaman çözülür.

Bunlar şirke kayacak ve firavunlara taş çıkartacak kadar milli değerlerine küsmüşlerdir. Bunların kökü hiç kurumamış nesli hiç tükenmemiştir. Türklüğe hasımlık bunların ortak paydasıdır.Bu aşamadan son olarak diyeceğim odur ki Sayın Başbakan 63'lükleri ille de benzeteceksen o da milli tarihimizde 150'likler olarak geçen sabıkalı hainlere benzetebilirsin.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Başbakan Erdoğan İmralı canisi ve terör örgütüyle pazarlığa oturmuştur. Pazarlık edilen Türk milleti, Türk vatanı, özerklik, federasyon ve konfederasyondur.Nasıl bir yalan batmışsın ki sorgulama ile pazarlığı birbirine karıştırıyorsun. Sen AKP'ye oy verenleri saf mı sanıyorsun.İmralı canisi Türkiye'ye getirildiğinde MHP işbaşında değildir. Yargılanmaya başlandığı Mayıs 1999'da da yaptığı cinayetler sorulmuştur. Nasıl bir yalan batmışsın ki sorgulama ile pazarlığı birbirine karıştırıyorsun. Sen AKP'ye oy verenleri saf mı sanıyorsun.

Pazarlık yapa yapa senin gözün bir şey görmemekte, kafan bir şey almamaktadır. MHP'yi zedelemek Başbakan'ın çapını aşacak. Sayın Başbakan asıl sen nereye bağlısın. İmralı'ya bağlısın Kandil'e mi bağımlısın? Kimler tarafından yetkilendirildin? Bu hallere nasıl düşürüldün? Sen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı mısın yoksa BOP'un eşbaşkanı mısın?

AKLINA ERBAKAN GELMİŞTİR

Beşar Esad'e bebek katili diyen ama bir adım ötesinde bu sıfatların Türk milleti tarafından verildiği cani başıyla görüşen Erdoğan yaptıklarının bedelini bir bir ödeyecektir. Başbakan'ın hatırına birden bire merhum başbakanımız Erbakan gelmiştir. yaşarken sırtından vurduğu Erbakan'ı bugün anması kendisi adına bir gelişmedir. 1993 yılı Kasım ayında yaptığı bir konuşmasında "Benim memurum işini bilir" diyerek rüşveti yolsuzluğu meşrulaştırmakla suçladığı Özal'ı takdir etmesi manidardır. Bu zihniyetin yaşarken vefa göstermediklerini ölünce hatırlaması şark kurnazlığıdır.

YAKLAŞAN SEÇİMLER

Bu referandum Türkiye'nin varlığını oyladığı bir seçim olacaktır. Yakın gelecek bu kadar tehlikelere gebedir. Atılması planlanan adımlar anayasal bir suçtur. Hükümet iradesinin devleti dönüştürmeye yetkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden PKK'lıların 5'erli gruplar halinde sınır dışına gidişini seyretmek suçtur ve uyarmak isterim ki bu sorumluluktan hiçbir kurum muaf olmayacaktır. Yarın başlayacağı iddia edilen PKK'lıların gitmesine hukuk kaidelerin neresinde vardır? Sınırlarımızda cirit atanlara güle güle demek nasıl bir teslimiyettir? Bu gelişmelerin hiçbir noktasında MHP destek olmayacak ve en önemlisi sessiz kalmayacaktır.

Türk milleti kaderine sahip çıkacak ve çözülmeye ve yıkıma müsade etmeyecektir. Erdoğan gün gelecek çark edecek ama yaptıklarının vebalinden kurtulamayacak. Milliyetçilik yükselmektedir. Türk milleti bu defa MHP'de karar kılacağının işaretini vermektedir. Süreç anketleri asılsızdır. Ve gerçek anket meydanlardadır. Şunlardan herkes emin olsun ki kimse İmralı canisinin affını göremeyecektir. Kimse Kürt kardeşlerimi PKK'ya kuyruk yapamayacak. Hiçkimse PKK'nın Türkiye'yi rehin almasına şahit olamayacaktır. Aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatamayacaktır. Bunun güvencesi MHP'dir.

ŞAMPİYON GALATASARAY'A TEBRİK


Bu düşüncelerle Spor Toto Süper Lig'in bitimine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray'ı da bir Beşiktaşlı olarak tebrik ediyorum.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.