Yandex Metrika

Bahçeli:''PKK Meydan Okuyor,Erdoğan Susuyor!''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu.

Bahçeli:''PKK Meydan Okuyor,Erdoğan Susuyor!''
12 Mart 2013 Salı 15:21

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık olağan grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

ALMANYA'DA CAN VEREN TÜRKLER

Başta Almanya olmak üzere Türk aileleri marjinal grupların hedefi haline gelmektedir. Ancak fail ve zanlıların bulunması pek mümkün olmamıştır. Özellikle Almanya'nın bu konuda sicili iyi değildir. Bu ülkedeki ırkçı şiddetin kardeşlerimizi nasıl hedefine aldığı tecrübelerle sabittir. 8 günahsız kardeşimizin can verdiği hadisede tüm ipuçları değerlendirilmelidir.

Parti olarak isteğimiz ve beklentimiz AK Parti hükümetinin elinden gelen çabayı göstermesiir. Alman hükümetinin yangına neden olan neyse aydınlatması gerekmektedir.

İSTİKLAL MARŞI'NIN YILDÖNÜMÜ

Bugün çok önemli bir tarihin yıldönümüdür. Bağımsızlığımızın manifestosu İstiklal Marşı'mız 92 yıl önce bugün 12 Mart 1921 tarihinde kabul edilmiştir. Merhum vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un kaleme aldığı dizeler milli şuura inanç kaynağı olmuştur.

İstiklal Marşı'mız yazıldığı dönem kadar Türk milletine ait ebedi duyguların destanıdır. Merhum Akif Türk milletinin ruhuna ve gönlüne hitap ederek geriye dönmüş hedefleri bastırılmış milli arzuları alevlendirmiş kendisine ait üslupla harekete geçirmiştir.

Bu imanın zaferi bu milli şahlanışın şanlı duruşu diz çökmemiştir. İstiklal Marşı milliyetçiliğin sonucu hayat bulmuştur. Milliyetçiliği ayaklar altına alan siyasi zihniyet İstiklal Marşı'nı kavrayamaz. Merhum şairimizin kökenin ne olursa olsun her deyişi milli şuuru yükseltmek için yazılmıştır.

Merhum Akif zulme direnen zalime teslim olmayan kanlı ellerle çözüm uğruna sırnaşmadan gönüllere taht kurmuştur.

Akif kendisine "Üstat sizi Türkçü görüyorum" diyenlere  "Ya ne zannediyorsun Türk'e hiçbir kavmin horoz olmasına tahammül edemem" demiştir. İşte Mehmet Akif budur. Bu kadar Türkçü bir zihniyettir. Türklükle karşımıza gelmeyin diyenler Mehmet Akif'in kapısından bile geçemeyeceği ortadadır.

İstiklal Marşı'mızın kabul edilişinin 92'inci yıldönümünde şükranla anıyorum. Dileğim odur ki Allah bu aziz millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.

ÖCALAN GÖRÜŞMELERİ

Milletçe karşı karşıya kaldığımız bugünkü tehlikeler anormal boyutlara ulaşmıştır. Türk milletinin varlığı vahim şekilde tırpanlanmaktadır. Çıkış merkezi malum nifak bulutu milli birliğimizi sıkıntıya sokmuştur.

Millilik hissiyatına tahammülsüz çevreler kendilerine sunulan imkanları kullanmaktadırlar. AK Parti hükümeti tüm belaların ana halteri haline gelmiştir.

Abartısız söylemek isterim ki Türkiye dört bir koldan kuşatılmıştır. Yıkım ve çöküş süreci her tarafı kapsamıştır. Medya iktidarın borazanı haline gelerek milletimizi bölmeye destek çıkmaktadır. iş dünyası da sadece karını düşlünerek her şeye onay vermektedir.

Manevi değerlerimiz yanlışı ve yozlaşmayı kabullendirmek için malzeme yapılmaktadır. İsminin başına aydın ekleyerek kalemlerini silah gibi kullanan grup yüzsüzce ihanet projelerini kabul etmektedir. 

Türkiye içinde AK Parti'nin bulunduğu malum çevreler tarafından sona doğru itilmektedir. Yasadışı iddialar pıtrak gibi çoğaşmaktadır. Söyler misiniz bana Türk milleti yüzyüze kaldığı alçaklıkları nasıl telafi edecektir? Hangi yollarl üstesinden gelecektir. Mİlli damalrlarımızı kesmeye çalışan Türklüğü yok etmeye çalışanlara nasıl tahammül edecektir? Yaşanmadık daha ne kalmıştır? Daha ne kadar Türk milleti aldatılacak?

Açıktır ki Türkiye iş bilmez, kötü bir yönetim altındadır. Milletimiz feryat etmekte ve şikayetler artmaktadır.

Bugün Türkiye kanlı terörün itibar kazandığı ve bölücülüğün üst düzeye çıktığı bir haldedir.

AK Parti hükümetinin politikalarıyla milli değerlerimiz aşılmış, linç edilmiştir. Birlikte yaşama idealimiz zayıflatılmıştır. Dilimiz sahipsiz bırakılmıştır. Üniter devlet yapımız saldırılara açık hale getirilmiştir. Bölücülük kutsanmış ve terör aşama aşama amaçlarını kullanma kulvarına sokulmuştur.

AK Parti, BDP, PKK VE CHP BİRLEŞİK HUSUMET ÇETESİ

Gelişmelerden anlaşılmaktadır ki insan öldürmekle amaçlarını gerçekleştirmek isteyenler AK Parti'ye yön vermektedir. AK Parti, BDP, PKK ve CHP birleşik husumet çetesi ülkeyi bölmektedir.

AK Parti hükümeti İmralı canisi ile görüşmelerine çözüm kılıfı giydirmiştir. Türk milletinin teröristbaşıyla yapılan görüşmeleri makul karşılaması için yoğun çaba gösterilmesidir.

Başbakan'ın kötülüğün günahın fitnenin meşrulaşması adına analardan dua istemesi münafıkça bir tavırdır. Acaba Başbakan İmralı canisi lehine dua istediğinin farkında mıdır?

BDP ile işbirliği halinde Kandil ve İmralı'ya köprü vazifesi görülmesi milletimizde infial uyandırmıştır.

İnanıyorum ki BDP'lilerin Kandil görüşmesi görüntüleri lanetlenmiştir. Bir paçavra altında toplanılması rezalettir Türk milletine meydan okumaktır. Kandil'deki Karayılan başköşeye tünemiş, TBMM üyesi olan sözde milletvekili suretleri de terbiye edilecek çocuk edasıyla yere çökmüştür. Bu manzara geçtiğimiz ağustos ayında BDP'li 9 vekille PKK'lılarla sarmaş dolaş olmalarından hiçbir farkı yoktur. BDP'liler Hakkari'deki kucaklaşmalarını ileri taşımışlar özlemlerini Kandil'de gidermişlerdir.

Hakkari'ye köpüren Başbakan Kandil'e ses çıkarmamıştır. Oysa ki Başbakan'ın geçen yazki o görüntülere söylediği sözler hafızamızdır. Erdoğan demiştir ki "Milletvekilleri kardeşler olarak birbirine sarılabiliyorlar, medya tespitini yaptı bu ne muhabbettir, bunlar siyasetçi olmaktan çıktılar, ben nasıl siyasetçiyim, 9 vekilin gösterdiği tablo yenilir yutulur değil. Milletin gözünün önünde gittiler efendilerine sırtlarını sıvazlattılar. Kameralar olmasa ellerini öperlerdi. Kalkacaksın teröristlerle kucaklaşacaksın sonra merhaba dedik diyeceksin. bu parlamento yol geçen hanı değildir. bu parti ismimin aksine barış isteyen değil barışı engelleyen bir partidir. Gidip teröristlerle kucaklaşacak kadar bu ülkeden kopmuşlar. Ya Kandil'e ya Meclis'e gideceksin. Kandil'in emirlerini talimatlarını sorgulayabilecek bile kendi ayakları üzerinde duramadılar. Bu BDP yönetiminden itaatten başka bir şey beklenemez. Meclis'e geldiğinde bunların dokunulmazlıklarını kaldırmakla cevap vereceğiz. Sonrası yargıya aittir "

Üstünkörü baktığımızda Başbakan'ın bu sözlerle BDP'lilere çok kızdığı görülmektedir. Ancak bu sahnenin daha ağırı Kandil'de gerçekleşmiş ve Başbakan'ın sesi çıkmamıştır. Peki sorarım size haksızlık karşısında susan dil şeytan değil midir? merakımız Başbakan'ın yeni bir dokunulmazlık resti çekip çekmeyeceğidir. Kendisi mileti yalanlarla kandırmaya alışmıştır.

TBMM çatısı altında vekil olan kişilerin teröristlerle görüşmesi en büyük ihanetlerdir. Buna göz yuman kim olursa olsun ihanete kasten ve bilerek tam teşebbüsten çanak tutmuştur. İhanet kuşağının kara yüzleri günü geldiğinde bunun hesabını vereceklerdir. teröristbaşı Öcalan'ın verdiği üç mektubun ulaştırıldığı malumumuzdur. İmralı canisi söz konusu mektuplarda deklare ettiği yol haritalarını kısaltarak çözüm önerilerinin 21 Mart'a kadar geçirilmesini beyan etmiştir' dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.