Alexa

Bahçeli:'Türkiye bölünmenin eşiğinde'

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye’nin sosyal, ekonomik ve toprak bütünlüğü açısından bölünmenin eşiğine sürüklendiğini öne sürdü.

Bahçeli:'Türkiye bölünmenin eşiğinde'
banner327

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Günü, saati geldiğinde yolsuzluk ve rüşvetin halk tarafından anlaşılması, bazı kıpırdamaları beraberinde getirdiğinde bunun için de gerekli tedbirler yolsuzluk ve rüşvetle mücadele olarak alınmadığı takdirde bunun siyasi sonuçları çok daha derin, çok daha felaket olabilir. AKP, bunu anlayamıyor" dedi. 

Bahçeli, partisinin Polatlı seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sosyal ve ekonomik yönden, toprak bütünlüğü açısından bölünmenin eşiğine sürüklendiğini öne sürerek, Türkiye’nin böyle bir süreçte sadece belediye başkanını seçmekle kalmayacağını, arkasından Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapılacağını söyledi. Bahçeli, “Eğer bu üç siyasi olayı milli irade olarak iyi değerlendirir, araştırır, vicdanımızın sesini dinler, üç siyasi olayı bir doğru tespit üzerinde sürdürebilirsek o zaman 2015’te milletin geleceğinin belirleneceği ve yeni bir siyasi şekillenmenin ortaya çıkacağını görmek mümkün olacaktır” dedi.

MHP’nin görevlendirdiği sandık kurulu üyelerinin sandıklar açıldığında çok dikkatli olmasını isteyen Bahçeli, sandık görevlilerinin erkenden sandık başına gitmesini, herkesle tanışmasını, oy vermeye gelenler ile iyi diyalog kurmasını, gün içinde çay veya kahve içmek için sandık başından ayrılmamasını önerdi.

Bahçeli, şöyle devam etti:

“Çünkü sandıklarda siyasi kültürümüzü yozlaştıran bazı davranışlara geçmişte tanık olduk. Bunlardan bir tanesi hile meselesi, diğeri oy çalma meselesidir. Diyelim Polatlı’da yakın bir yerde bir ilkokul var, orada 50 sandık bulunuyor. Bu sandıklardan 14 nolu sandıkta akşam açılım yapıldığında  A partisi 11 oy almış ama sandık görevlilerinin gözden kaçırdığı bir anda 11 oyun sağına ya da soluna 1 yazdıkları takdirde bu 111 oy oluyor. Bu 11 oy, hile ile kazanılmış haksız rekabete giren haram oydur. Bu oy, belediye başkanlığı seçiminde etkili olmaktadır. Belediye başkanları seçimleri, 1 oyla da kazanıldığı gibi 1 oyla da kaybediliyor.”

Anadoluyu adım adım dolaştıklarını ve milletin alakasının MHP’ye yöneldiğini gördüklerini anlatan Bahçeli, bunu örtmeye çalışanların “gaflet içerisinde olduğunu” öne sürdü. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Polatlı'dan sesleniyorum, şu kalabalığa baktığınız zaman bütün deneklerinin en az 10 katıdır. Bu ülkede seçimi kazanma şansı sadece AKP’de, CHP’de değildir. Polatlı’da vatandaşlarımız haykırıyor, ne AKP, ne CHP; her zaman MHP diyor. Bu sese kulak vermeleri lazım, bu sesi iyi algılamaları, iyi anlamaları lazım. MHP’nin de varlığını Allah’ın izniyle 30 Mart’ta görerek, bu zafere tanık olacaklarını bilmeleri lazım.” 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün seçim otobüsünden yaptığı bozkurt işaretine atıfta bulunan Bahçeli, eliyle önce zafer, sonra da bozkurt işareti yaparak, şöyle konuştu:

“Gayri samimi bir şekilde otobüslerden bir başkasını gördüğünde şöyle yapanlar, ülkücülerin harman olduğu yerden geçerken de böyle yaparak sizi aldatacaklarını mı sanıyorlar? Bu gafillere dersi vereceksiniz, bu gafillere 9 gün sonra haddini bildireceksiniz, MHP’nin üzerinden kimse kurban kesmeye çalışmasın çünkü MHP hakkını kimseye yedirtmez."
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 18:31
YORUM EKLE