Alexa
banner314

Bahçeli:'Türkiye'yi Ne Hale Getirdiniz'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Reyhanlı'da gerçekleşen hain saldırıyı kınadı. Bahçeli provokasyonlara gelinmemesi uyarısında bulundu. Ölenlerin 10'unun partilerinin mensubu olduğunu açıkladı

Bahçeli:'Türkiye'yi Ne Hale Getirdiniz'
banner327

 Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

Dünyanın neresinde çiftçilerin borçlanmasından memnun bir iktidar anlayışı vardır. Erdoğan 1 puanlık faiz inişinden çiftçilerin sevineceğini sanmıştır. Esnafa da aynısını yapmıştır. Çiftçiler Başbakan'ın ilgi alanında değildir. Çiftçileri kandırmaya çalışmak iki yüzlülük örneğidir.

Türk çiftçisi yanlız değildir. Çiftçimizi bu hale getirenleri bir daha yeşillenmemek üzere nadasa bırakacağız...

11 Mayıs günü Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinde vahşetdolu saldırı gerçekleşti. Türk halkı en kanlı saldırı ile karşı karşıya kaldı. 50 kişi hayatını kaybetti 57 kişi de yaralandı. Saldırıyı nefretle şiddetle lanetliyorum. Acımız tarifsizdir. Türk milletin üzerine ölüm yağmıştır. Çatışma ve provokasyona fırsat vermeden hareket etmeliyiz. Türk milleti bunlara pabuç bırakacak ve ona buna baş eğecek yapıda değildir. Kurduğumuz komisyon araştırdı. Ölenler arasında 10 kişi de parti üyemizdir.

Olayın neden olduğu şok dalgası çok etkin olmuştur. Türkiye'nin sınırı geçilmiş.Bunlar ciddi zaaftır sorumlular hesap vermelidir. Yapılanlar irdelenmeli ve arkasında durulmalıdır. Örgüt ve bağlantılı kişilerin El Muhaberat olduğu ifade edildi. Başbakan ve yanındakiler bunun hesabını soracağız diye laf olsun torba dolsun diye konuşmuştur. Kimse gücümüzü test etmeye kalkmasın diyerek Dışişleri Bakanı,dahil olmuştur. Net olan bir şey varsa o da hükümet şaşkın ve kafası karışıktır. Bu saldırıdaki amaç nedir ve neyin mesajıdır. Patlamaların ardında kimler vardır. Tetik çekenleri hangi mihraklar gerçekleşti. Bombalar nasıl sokuldu istihbarat ne iş yaptı. Başka bomba yüklü araç var mıdır? Türkiye'yi Suriye'ye kışkırtmayı kimler istemektedir. ABD ziyareti öncesi olması akla başka soruları getirmiştir. Esad yönetimi ve diğer unsurlar Türkiye'ye istikrarsızlık ihraç etmektedir. Dış politika iflas etmiştir. Beşir Atlay ve Bülent Arınç hala görevde kalacaklar mıdır? Sınırlarımızı eleğe çeviren Başbakan ve hükümeti hesap vermelidir.

Reyhanlı ile ilgili yasaklar getirilmesi nereye kadar srecektir. AKP hükümeti imha olan politikasından dolayı Türk Milletinden özür dilemeli ve dış politikasını revize etmelidir.

Ak Parti'nin Suriye ile ilgili hiçbir tahmini tespiti tutmamıştır. Suriye tarafından 2 uçağımız düşmüştür. Sınırlarımızdan Akçakale'ye düşün bomba sonucu vatandaşlarımız ölmüştür. Sınır otesi için tedbir amaçlı tezkere alınmıştır. Sınırda polisimiz şehit oldu 11 kişi yaralandı. Amanos'ta 1 adet F16'nın düşmesi sonucu pilotumuz şehit oldu.

Suriye provokasyonu nedeniyle şehadete kavuşan vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum...

Türkiye'yi bu hale getirdiler. Başbakan bu düzene dur deme resti çekerken tehlikeleri sezmiş midir? Esad Vallahi hesap verecek dedi bunlar bir sonuç doğurdu mu?

Suriye'yi iç mesele olarak lanse etti. Bir zamanların dost ve kardeş Esad'ı emzikli bebekleri katleden Esed ile yer değiştimiştir. BOP'un senaryosu Arap Baharı Suriye'de kana bulandıkça AKP önerileri çöktü.. 

Sınır illerimizin güvende olduğunu söyleyecek babayiğit var mıdır? Başbakanın politikası kan ve gözyaşı olarak döndü.

Suriye'deki çocuklara acıyan Banyas'taki bebekler Türkiye'den daha mı kıymetli? Terör ile pazarlık yaparken haince öldürülen bebekler nasıl aklına gelmedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2013, 11:57
YORUM EKLE

banner307

banner325