Alexa
banner314

Bakan Çavuşoğlu: Almanya Amerika Tehlikeyi gördü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin Antalya’nın Alanya ilçesindeki seçim ofisini açılışında, Bu seçim Türkiye tarihinin en kritik en önemli seçimi olduğunu belirterek, "Bu seçim terörle mücadele edenlerle, teröristleri hapishaneden çıkarmak isteyenler arasında bir seçimdir." dedi.

Bakan Çavuşoğlu: Almanya Amerika Tehlikeyi gördü
banner327

Çavuşoğlu, Almanya aynı şekilde Amerika'nın FETÖ gerçeğini görmeye başladığını ifade ederek, Amerika'nın FBI bir soruşturma başlattığını belirtti. ABD'nin  bu sorunları taca atamayacağını belirten Çavuşoğlu, Tıpkı Münbiç meselesinde de olduğu gibi. Münbiç'te oturduk yol haritasında uzlaştık. Burada YPG'li PKK'lı teröristleri çıkaracağız ve gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Ama sadece Münbiç'ten gitmeleri yetmez. Rakka'dan da göndereceğiz. Oldukları her yerden onları temizleyeceğiz. Sınırımızın karşısında bizim teröristlere tahammülümüz olamaz. Kandil'de de Kuzey Irak'ta da gerekeni yapıyoruz. Tertemiz yapacağımız sürece kadar tüm güçlerimizle peşlerini bırakmayacağız. Tertemiz olana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

"Yeni bir sistem geliyor"

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partisinin Antalya’nın Alanya ilçesindeki seçim ofisini açılışında yaptığı konuşmada, Çavuşoğlu, yatırımlara sadece Alanya ve Antalya'da değil Türkiye'nin her noktasında devam edeceklerini belirtti. Çavuşoğlu,  "Bu seçim 'Yapacağız' diyenlerle 'Yıkacağız' diyenlerin arasında geçecek bir seçimdir. Bu seçim terörle mücadele edenlerle, teröristleri hapishaneden çıkarmak isteyenler arasında bir seçimdir. Bu seçim Türkiye tarihinin en kritik en önemli seçimidir. Türkiye'mizin 2 asır sonrasını dizayn edecek bir seçimdir. Bu seçim basit bir seçim değildir. Bu seçim 1950'de çok partili siyasi döneme geçtikten sonraki siyasi anlamda önemli bir seçimdir. Yeni bir sistem geliyor, bu seçimle" dedi. 

"Bundan da rahatsız oluyorlar"

 Bakan Çavuşoğlu, herkes sussa Kudüs davasında Türkiye susmayacağını belirterek, "Çünkü artık Türkiye olarak kimsenin karşısında boynu bükük durmuyoruz. Önümüze çıkan engelleri aştıkça nasıl bir millet olduğumuzu hatırlamaya başladık. Bir taraftan kalkınma, büyüme, dik duruş, diğer taraftan da zorluklar çıktıkça ve zorlukları aştıkça da nasıl bir millet olduğumuz hatırlamaya başlamamız. Kendimize olan güvenimiz gelmeye başladı. Bundan da rahatsız oluyorlar” şeklinde konuştu.

"Ulusal projeleri hayata geçirecek başka bir parti ve lider yok"

Yaptıkları projeleri başka bir partinin yapmasının mümkün olmayacağına anlatan Çavuşoğlu, Türkiye'de devasa ve ulusal projeleri hayata geçirecek başka bir parti ve lider bulunmadığını  belirterek; "2023 hedefleriyle ilgili somut bir proje ortaya koyan var mı? Yok. Terörle mücadele konusunda kararlı başka bir parti, lider görüyor musunuz? " dedi. 

Almanya Amerika Tehlikeyi gördü...

PKK ve FETÖ'nün sınır ötesinde de peşinde olduklarını kaydeden Çavuşoğlu, Almanya'nın şimdi yeni anlamaya başladığını ifade ederek, Anlatıyorduk. Bu Der Spiegel’de yazan yazarlarla ve araştırmacılarla da konuştuk. ‘PKK'ya da yüz verdiniz, şimdi kontrol edemiyorsunuz’ diyoruz. ‘Yarın FETÖ belası daha büyük bir bela olarak karşınıza çıkacak’, diyoruz. Şimdi biraz araştırınca gerçekleri görmeye başladılar. Türkiye karşıtlığı bunların kör etmiş gözlerini. Nasıl olsa Türkiye aleyhine ise iyidir diyorlar ama biraz araştırdılar ve tehlikeyi gördüler. Aynı şey Amerika için de geçerlidir. Şimdi Amerika, FBI bir soruşturma başlattı. Amerika'daki ihlalleri, vergiden vize kaçakçılığına kadar her tülü ihlalleri görmeye başladılar ve ciddi bir soruşturma olduğunu Dışişleri Bakanı bana söyledi. İade konusunda da var gücümüzle çalışıyoruz. Bir komisyon kurduk. ABD bu sorunları taca atamaz. Tıpkı Münbiç meselesinde de olduğu gibi. Münbiç'te oturduk yol haritasında uzlaştık. Burada YPG'li PKK'lı teröristleri çıkaracağız ve gerçek sahiplerine teslim edeceğiz. Ama sadece Münbiç'ten gitmeleri yetmez. Rakka'dan da göndereceğiz. Oldukları her yerden onları temizleyeceğiz." şeklinde konuştu.

                     

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 01:54
YORUM EKLE

banner307

banner325