Alexa

Bakan Elvan; Terör Örgütlerinin İnlerine Gireceğiz

Bir dizi inceleme ve toplantıya katılmak üzere Mersin'e gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Serbest Bölge A.Ş. ile MTOSB'yi ziyaret etti  

Bakan Elvan; Terör Örgütlerinin İnlerine Gireceğiz
Bakan Elvan:  "Nasıl FETÖ'nün inlerine girmişsek diğer terör örgütlerinin de her birinin inlerine teker teker giriyoruz, girmeye devam edeceğiz ve bunların da kökünü kazıyacağız"

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini ifade etti. ülkenin daha çok güçleneceğini ve hiçbir zaman umutsuzluk içerisinde olunmayacağını ifade ederek; "Nasıl FETÖ'nün inlerine girmişsek diğer terör örgütlerinin de her birinin inlerine teker teker giriyoruz, girmeye devam edeceğiz ve bunların da kökünü kazıyacağız" dedi.  

TÜRKİYE ZOR SÜREÇTEN GEÇİYOR

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Serbest Bölge İşletmesi A.Ş. ile Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ni (MTOSB) ziyaret etti. Mersin Serbest Bölge'de sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Elvan, basına kapalı olarak sektörün sıkıntılarını dinledi. Bakan Elvan, sanayi bölgelerinin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Sanayiciler kalkınmanın, büyümenin motorunu üstleniyor. Bir taraftan üretim yapıyorsunuz, ihracat yapıyorsunuz, bir taraftan binlerce kardeşimize iş sağlıyorsunuz, onlarda evlerine aş götürüyorlar. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır diye düşünüyorum. Hele hele Türkiye'nin çok zor bir süreçten geçtiği bir dönemde sizleri halen güçlü bir üretim performansı, güçlü bir ihracat performansı sergilediğini görmek bizler için gurur kaynağı" diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTLERNİN İNLERİNE GİRECEĞİZ

Sanayicilere güvenlerinin sonsuz olduğunu, sanayicilerin de kendilerine güveninin devam ettiği sürece Türkiye'nin daha çok güçleneceğini, daha iyi noktalara geleceğine dikkat çeken Elvan, "Hiçbir zaman umutsuzluk içerisinde olmadık, olmayacağız. Bölgemizde yaşanan sıkıntılarına rağmen, teröre karşı ciddi bir mücadele veriyoruz. Şu anda asker ve emniyet mensuplarımızın terör örgütlerine yönelik mücadelesi kararlı bir şekilde sürüyor, bundan sonrada sürecek. Nasıl ki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) inlerine girmişsek, o terör örgütlerinin de her birinin inlerine teker teker giriyoruz, girmeye devam edeceğiz ve bunların da kökünü kazıyacağız" dedi..


YORUM EKLE