Alexa
banner314

Bakan Kaya’dan ilk açıklama

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Türkiye'nin güçlenmesini, büyümesini istemedikleri için vatandaşlarımızla da buluşmamıza engel oluyorlar” dedi.

Bakan Kaya’dan ilk açıklama
banner327

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Kaya, Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesiyle ilgili, “Türkiye'nin güçlenmesini, büyümesini istemedikleri için vatandaşlarımızla da buluşmamıza engel oluyorlar” dedi.

Bakan Kaya, televizyona telefonla bağlanarak, Hollanda Başkonsolosluğuna girişine izin verilmemesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Biz başkonsolosumuzun, büyükelçimizin aracıyla geçmek üzereydik. Ona da engel olundu"

Bakan Kaya, “16 Nisan referandumunda güçlü bir 'evet' ile hem Avrupalı hem de Türkiye'deki vatandaşlarımız Avrupa'ya en güzel dersi verecekler" dedi.

16 Nisan'daki anayasa değişikliği halk oylamasında Avrupalı Türk vatandaşlarının milletin iradesine sahip çıkacağına inanıyorum” diye konuşan Bakan Kaya, “Türkiye'nin güçlenmesini, büyümesini istemedikleri için bizim vatandaşlarımızla da buluşmamıza engel oluyorlar. Bu ırkçı tutumun tek bir gerekçesi olabilir, 16 Nisan referandumunda çıkacak 'evet' sonucundan korkmaları” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 01:53
YORUM EKLE

banner307

banner325