Yandex Metrika

Bakan Kılıç: Herkes bunun bedelini ödeyecek!

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'un 2020 olimpiyatlarına ev sahipliği yapma hakkını kaybetmesinin ardından sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Kılıç: Herkes bunun bedelini ödeyecek!
09 Eylül 2013 Pazartesi 14:31

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Ankara'da yaptığı konuşmasının satır başları:

“SPORDA HAMLELERE DEVAM EDECEĞİZ”

Olimpiyat adaylığımız dün itibariyle geride kalmıştır. Ama olimpiyat vizyonunu güçlendirmeye devam edecektir. Ama Türkiye’nin bir spor ülkesi olmasına yönelik vizyonundan hiçbir şey eksilmeyecek, bu vizyon güçlenerek yol almaya devam edecektir...Türkiye bir spor ülkesi olacak. En ufak bir tereddüdümüz olmasın. 

DOPİNGLE MÜCADELE

Önümüzdeki aylarda gerekirse yasalar çıkararak, dopingle ilgili herkesi cezalandırma yönüne gideceğiz. Türkiye’ye girişini erişimini kolaylaştıran herkes bunun bedelini ödeyecek. Geçiş kolaylığı sağlayan herkes bunun bedelini ödeyecek. Bizim için spor her şeyden evvel sağlıklı milyonların yetişmesine yönelik bir köprüdür.


“YANIMIZDA DURAN HERKESE TEŞEKKÜRLER”
Eksik bir adım sergilemedik. Daha iyi ne yapabiliriz? Neyse yaptık. Eksik kalan bir şey var mı, varsa tamamladık. Kadromuza dahil etmemiz gereken birileri var mı, varsa aramıza aldık. Seyahatleri projeleri buna göre planladık. Ulaşım planlarını buna göre yaptık. Bütün hazırlıklarımızı İstanbul’da mükemmel bir olimpiyat için inşa ettik. Eğer kazanan İstanbul olsaydı tarihin en etkileyici olimpiyat oyunlarını icra ediyor olacaktık. Ancak kısmet değilmiş. Yanımızda duran herkese teşekkür ederim. 

İstanbul tarihinde ilk kez finalde yarıştı. Olimpik hareket İstanbul’un ikinci tura çıkmasına 49 oyla destek vermiştir. Bu herkesin iftihar etmesi gereken bir başarıydı.

Finalde aldığımız 36 oy, ayrıca İstanbul’a verilen önemin değerin kapasite değerinin apaçık bir ifadesidir. Üzülmüş olabiliriz, elbette üzüleceğiz. Üzülmüş olmamıza rağmen bize canla başla destek veren oy veren, inancını sergileyen olimpik harekete, Ankara’dan da bir kez daha teşekkür ediyorum.
 
MEDYAYA YÜKLENDİ

Japonya ve İspanya medyası kendi adaylıklarına sahip çıktılar. Kendi yaşadıkları olumsuzluklara başkalarından önce abartmadılar. Elbette ki kazanamamamın nedenleri vardır. Herhangi bir neden gösterilemez. Değişik nedenler kazanmama üzerinde tesir icra etmiş olabilir. Doping meselesinin bu kadar önemi olduğuna inanamıyorum. Doping Türkiye’nin değil dünyanın da meselesi. Türk medyası olayı bu yönüyle görmedi. 


Bir ülkenin milli hedefi olur. Oyunuzu hangi partiye atarsanız atın. Bu ülkede yaşayan herkesin tek bir devleti var. Bazı konularda duygudaş olabilmesi lazım. Olimpiyat oylaması yapılıncaya kadar, aleyhte yazıp çizenler, içerden bir takım fikirler geliştirenler, sağa sola elektronik posta gönderenleri o güne kadar önemsemedik. Olimpiyat alamadığımız gün sevinmelerini, mutlu olmalarını, bu ekibe liderlik yapan biri olarak hazmetmemiz mümkün değil. Keşke bu tepkileri siz koysaydınız. Cumhuriyet ne kadar ortak değerimizse, vatan o kadar ortak değerimiz. Bu ortak değerin heyecanlarını yükseltecek bir takım etkinlikler vardır. Altıncı kez aday oluyoruz. 

İyi günde kötü günde iyi olmak diye bir deyim vardır. Gitmeden öne kıvancımıza ortak olmayacağını belirtenler, hüznümüze ortak olmayıp, hüznümüzden sevinç duymaları insanın duygularını tahrip eden bir duygu. Biz böylesine büyük bir birlik hareketine talipken bunu alamamış olmaktan dolayı sevinmek, neyin ifadesidir varın onu siz ifade edin. Sonra bahane üretecekler. Dönsünler o zaman bu kesimler kendilerine baksınlar. Aynı duygulardan kenetlenememiş olmaktan da alamamış olabilir miyiz?

Türkiye’nin imajını bozacak bir takım olayları, fotoğrafları servis etmelerinden dolayı alamamış olabilir miyiz? Bunun nedenini herhangi bir kesime yüklemeyi düşünmüyoruz. Böyle bir zayıflığı düşünmüyoruz. Almamızın da alamamızın da bir çok nedeni olacaktı. Birinci turdan ikinci tura çıkarken oy sayımız 49, ikincisi 36. Üye sayısı 96. 96 kişinin 49’u, bu saydığınız her şeye rağmen İstanbul’un finalde yarışması gerektiğine karar vermiştir. Bu ülkenin gücüne vizyonuna siz de inanın. Herkes inansın. Bu ülkenin gücüne vizyonuna inanmak için herkesin AK Partili olması şart değil. bize oy vermesi, çok sevmesi şart değil. İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.