Alexa
banner314

Bakan Kurum'dan Samsun'da Önemli Açıklamalar

Ordu'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu. AK Parti Samsun İl Başkanlığını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, davet edildiği Ak Parti Samsun İl Başkanlığını da ziyaret etti.

Bakan Kurum'dan Samsun'da Önemli Açıklamalar

Yaşanan sel dolayısıyla Ordu'da bulunan Bakan Murat Kurum, Ak Parti Samsun İl Başkanı Av. Hakan Karadum'ın davetini kırmadı. AK Parti Samsun İl Başkanlığını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Samsun'da hayata geçirilmesi planlanan projelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile birlikte Ak Parti Samsun il binasına ziyarette bulunan Bakan Murat Kurum,  AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.Ziyaret esnasında AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ilçe belediye beşkanları, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, İl Gençlik Kolları Başkanı Cem Emre Çakan'da bulundu.

Başkan Karaduman; Bizleri Onurlandırdı

AK Parti İl Başkanı Av. Hakan Karaduman Bakan Kurul'a hediye takdim ederek, "Çok kıymetli Bakanımız Ordu'da yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgede incelemelerde bulundu. Davetimizi kırmayarak dün akşam şehrimize geldi. AK Parti İl Başkanlığımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. Sayın Bakanımızı şehrimizde ve partimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz."dedi.

Çiğdem Karaaslan; Sayın Bakanımızla Yapacağımız İstişareler Çok Önemli

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Şehirimizin şehircilik açsısndan geleceği konusunda atılacak adımlar için Sayın bakanımızla yapacağımız istişareler çok önemli. Teşkilat mensuplarımızla Samsun'da önemli başarılara imza attık. 24 Haziaran seçimlerinin hemen arkasından başkanlık sistemi hükümetinin oluşması, Cumhurbaşkanımızın halkın oylarıyla yeni sistemin ilk başkanı olarak seçilmesiyle yeni süreç başladı. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz büyük azimle çalışmalara devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Murat Kurum; Karadeniz Bölgesi için yapılması gerekenler var.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu'da yaşanan sel felaketiylle ilgili açıklama yaparak, "Yaşanan sel felaketi dolayısıyla dün Ordu'da sahada tespitlerimizi yaptık. 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 8 vatandaşımız yaralandı. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum hayatını kaybeden vatandaşımızı da Allah'an rahmet diliyorum. Stratejik eylem planı hazırlıyoruz. Tüm Karadeniz Bölgesi için yapılması gerekenler var. İklim değişikliği ile birlikte derelerin ıslahı atık ve yağmur su kanallaları menfezlerin yeniden gözden geçirilmesi konusunda çalışmamız var. Yakın zamanda valiliklerimiz ve belediyelerimizle işbirliği içinde yapacağız" dedi. 

Bu millet hiç kimseye boyun eğmemiştir

Türkiye'nin ekonmik bir savaş ile karşı karşıya kadığını, Türkiye'nin bağımsızlığından, toğrağından hiçbir şekilde ödün verilmeyeceğinin altını çizen Bakan Kurul "Aslına bakarsanız son 6-7 yıldır mücadele söz konusu. Önümüzdeki yıl Mıusatafa Kemel Atatürk'ün Samsun'a gelişinin 100. yılı. Milletimizin mücadele tarihi çok eski. Bu millet hiç kimseye boyun eğmemiş. Hep zor günlerde beraber olmuş. Bugünde ekonomik savaş karşısında milletimiz birliğini beraberliğini tek yürek şeklinde koruyarak verilmesi gereken cevap ne ise en net şekilde verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bunu en son 15 Temmuz'da sokaklarda herkese gösterdik. Hala daha anlamış değillerse bir kez daha anlatırız. Biz bu mücadeleden, ülkemizin bağımsızlığından, toğrağından hiçbir şekilde ödün vermeyeceğiz. Bunu da nasıl anlamaları gerekiyrsa analatacağız. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, önderliğinde sahada zaten gösterdik. 2002 yılından beride net şekilde gösteriyoruz. Bu ülke büyüyor. 100 günlük icraatlarımızın hepsinin uygulamsını yapıyoruz. Dolayısıyla mesajımızı sahada vereceğiz, büyüyerek vereceğiz. Sizlerinde bu konuda hiçbir tereddütünüz olmasın. Bundan kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın. İşimize aynı hız ve karalılıkla devam edeceğiz." dedi.

Samsun, ilkadım, sağlık, turizm, spor kenti. 

Daha önceki yöneticilerin çok iyi çalıştıklarını ve hep üstüne koya koya bir yere getirdiklerini ifade eden Bakan Murat Kurum, "Biz de bulunduğu yerden daha yukarıya nasıl çıkartırız mücadelesini yapacağız. Bunun için Samsun ilimize geldik ve sizlerl istişareler yapacağız. Samsun için çok önemli projemiz var. Kuş cenetini inşalah UNESCO miras listesine koyma hedefimiz var. Geçmişte bir proje mevcuttu. O projeye biz sahip çıkarak çalışmalarımız hızlı şekilde sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Samsunlu vatandaşların gününü geçirebilecekleri,  mutlu oldukları bir alan olması noktasında Millet Bahçesi projesini hayata geçireceklerini ifade ederek açıklamasını şöyle sonlandırdı:

Canik'te Millet Bahçesi Projesi...

"İlkadım ve Canik ilçelerinde devam eden kentsel dönüşüm sorunlarını yerinde tespit edeceğiz. Kentsel dönüşüm noktasında yapılması gereken neyse kararlarını alıp sahada uygulamasını yapacağız. Canik'te sanayi alanının dönüşümü camii yapımı etrafında bir külliye mantığında gençlerin çocukların yaşlıların her türlü faaliyetler yapabildiği yeşil alanı olan içerisinde hiçbir rantın olmadıuğı şehre ve doğaya saygılı çevreye duyarlı proje gerçekleştireceğiz. Burada bisiklet yolları, yürüyüş yolları, sağlıklı yaşamla ilgili alanlar millet parkıyla bütünleşmiş olacak. Sanayi alanıyla birlikte 200-250 dönüm alana tekabül ediyor. Millet bahçesi iki katına büyümüş olacak. Bununla ilgili belediyemiz master planı hazırlıyor. Master planı çerçevesinde bu millet bahçesi büyüyecek. Samsunlu vatandaşlarımızın gününü geçirebilecekleri,  mutlu oldukları bir alan olması noktasında projemizi inşallah gerçekleştirmiş olacağız."

Sıfır atık ile alakalı bir çok kamu kuruluşunda projeler gerçekleştireceğiz. Mavi bayraklı plaj sayımızı artıracağız.  Kamu lojmanlarının satımı, oturanlardan talebi olan yerlerden başlayarak satışı noktasında projelerimiz var. Yine atıl tarım arazilerinin kiralanarak veya satılarak tarımı arttırmaya yönelik projelerimiz var. Bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Hızlı etkin verimli şekilde bunları yapıypor olacağız."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 19:34
YORUM EKLE

banner313