Yandex Metrika

'Barlas’ın sağlığı bizi endişeye sevk etmiştir.'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN “1 Haziran’da tekrarlanan seçimlerde AKP’nin uğradığı hezimeti MHP’ye fatura etme çabaları” hakkında basın açıklaması yaptı.

'Barlas’ın sağlığı bizi endişeye sevk etmiştir.'
04 Haziran 2014 Çarşamba 16:22

 Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Gaziantep Milletvekili  Prof. Dr. E. Semih YALÇIN  “1 Haziran’da tekrarlanan seçimlerde AKP’nin uğradığı hezimeti MHP’ye fatura etme çabaları” hakkında basın açıklaması yaptı.

Yalçın'ın yaptığı basın açıklaması şöyle:

AKP’nin 1 Haziran’da yenilenen Ağrı ve Yalova seçimlerinde tattığı mağlubiyet, gerek AKP kurmayları gerekse havuz medyası nezdinde hayal kırıklığı ve paniğe yol açmıştır. İktidar partisi uğradığı hezimetin faturasını MHP’ye kesmiştir. Yandaş medyanın gazete ve televizyonlarına yuvalanan çıkar baykuşları, tekrarlanan seçim sonuçlarının ortaya çıkmasından sonra acı acı ötmeye başlamışlardır. Bu baykuşlar, iktidar partisinin bir gün viran olacağını ve bugün saltanat sürenlerin zelil ve perişan hâle geleceğini hissetmiş olmalılar ki tünedikleri AKP’nin çatısında uğursuz sesler çıkarmaktadırlar.

İktidarın son seçim yenilgisi; en çok da Erdoğan’ı Köşk’e çıkarmak için gerdan kıran bel büken, kıvrak ve oynak liberal(!) gazeteciler sınıfını etkilemiş görünmektedir. Nitekim her iktidarın rengine bürünebilmeyi büyük maharet ve kıvraklıkla beceren, onun ideolojik ve finansal notasına göre güfte yapabilen, konjonktürün çıplak tangosuna kolayca ayak uydurabilen Mehmet Barlas bile 1 Haziran hezimeti karşısında “akıl, boyun ve bel” tutulması yaşamaktadır.

Ağrı ve Yalova seçimlerinde MHP oylarının kazanan partilere gittiğini söyleyerek AKP’nin uğradığı yenilginin faturasını partimize çıkaran Mehmet Barlas’ın sağlığı bizi endişeye sevk etmiştir. Barlas’ın köşe yazılarında veya Erdoğan’a cilve yapan televizyonlarda sıraladığı tefsir-i şerif(!)ler uzun süredir birbirini tutmamaktadır. Zurnada peşrev olmadığı herkesçe bilinmekle beraber Mehmet Barlas’ın zurnanın havasını bu kadar Recepçeye çevirmesi, sahibi için “Oynatmaya az kaldı, Çankaya’m nerde?” diye hava tutturması hayra alamet değildir.

Bütün kamuoyu araştırmalarını, anketleri, sosyolojik gerçekleri, siyasi eğilimleri belirleyen psikolojik faktörleri göz ardı ederek Mehmet Barlas’ın Ağrı’da MHP’li seçmenin AKP karşısında BDP’yi desteklediğini söylemesi, yazarımızın sadece gerçekleri değil aklını da kaçırdığını ortayla koymaktadır. Uzunca bir süredir bunama emareleri gösteren çok değerli(!) yazarımız ve liberal gazeteciliğin medar-ı iftiharı Mehmet Barlas biraderimize şifalar diliyor, üzüntülerimizi ifade ediyoruz.

Bununla beraber Başbakan Erdoğan’ın kendisine külah giydirip “başzurnazen” unvanını vererek gönlünü alacağını, göğsüne de “Liberal Zurnacılık Övünç Madalyası” takarak ödüllendireceğini sanıyoruz.

Her ne kadar Barlas, “AKP seçimde yenilemez.” sendromunun aşılmasını sağladığını söylerken alaycı bir üslup kullansa da bunun arkasında ciddi bir kabul ve teslimiyet yatmaktadır.

Mehmet Barlas istihza ve aşağılama gibi pespaye metotlarla AKP’nin açıkta kalan yerlerini örtme gayretkeşliğini bırakmalıdır. MHP ile alay etmeye kalkan onun gibi zavallı satılık kalemlerin, iki paralık itibarlarını gelip geçici AKP iktidarında kumara yatırarak elde edecekleri hiçbir kazanç ve kâr yoktur.

Yıllardır bölücü terör örgütü ve onun siyasi teşekkülleri karşısındaki tutumu belli olan bir partinin seçmenini sırf AKP’nin seçimi kaybetmesinin hıncını almak ve iktidarı sorumluluktan kurtarmak için BDP’ye oy vermekle suçlamak, Türk milliyetçiliğine hakarettir. MHP ile bölücü terör örgütünün uzantılarını aynı kulvarda göstermek, “eblehlik ve hamakat”tir.

“MHP seçmeninin pazar günü Ağrı'da BDP'li aday lehine davranışları, Cumhurbaşkanı seçiminde de tekrarlanabilir.” ifadesi, Genel Başkanımızın ortaya attığı çatı adayı formülünün tutması karşısında sadece Mehmet Barlas gibi yandaş medya baykuşlarının değil, bizzat Başbakan’ın da moral çöküntüye uğradığını göstermektedir. Yani Devlet Bahçeli’nin basit matematiği AKP liderinin ve bilumum yardakçılarının kimyasını bozmuştur.

Barlas’ın ve AKP’nin medyadaki öteki zurnazenlerinin saptırmaya çalıştıkları hakikat şudur:

Sırf AKP kazanmasın diye MHP’li seçmenlerin BDP’nin adayına oy vermesi asla mümkün değildir. Ağrı’da sonuç değişmeyeceği için MHP’li seçmenlerin çoğu sandığa gitmemiştir. Yalova’da ise AKP 30 Mart’ta zaten seçimi kaybetmiş, ancak iktidarın ve devletin gücünü kullanarak seçimi iptal edip şansını yeniden denemiştir. Buna rağmen AKP yine kazanamamıştır. İktidar partisi Yalova ve Ağrı’ya yığınak yaptığı, vaat ve menfaat yağdırdığı hâlde kaybetmiştir.

Her ne hikmetse; bazen AKP’ye bazen de CHP’ye oy vermekle itham edilen MHP’li seçmen, sonuçlar tatmin etmeyince şimdi de BDP’ye oy vermekle suçlanmaktadır. Demek ki MHP üzerinden yapılan hesaplar bir türlü tutmamaktadır.

AKP kurmayları, yandaşları ve havuz medyası kirli ellerini MHP’nin üzerinden çekmeli, kendi yanlış hesaplarının neden Bağdat’tan döndüğünü kendi politikalarını sorgulayarak bulmaya çalışmalıdır.



İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.