Yandex Metrika

Başbakan; Bu Örgütün Belini Doğrultmasının İmkanı Yok

Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığında düzenlenen 'Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'a katıldı.

Başbakan; Bu Örgütün Belini Doğrultmasının İmkanı Yok
01 Aralık 2017 Cuma 12:57

Yıldırım, "PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur, artık yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır. Kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde gördüğüm manzara şudur; gerek polisimiz, jandarmamız, silahlı kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığında düzenlenen 'Asayiş ve Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

Terör Örgütleriyle Mücadele

Vatan ve millet mücadelesinin iki cephede devam etiğini anlatan Başbakan Yıldırım, "Bunlardan birisi, sınırlarımız ötesinde, ülkemize sınırlarımızdan yönelik her türlü tehdidi bertaraf etmek için yaptığımız mücadeledir. Fırat Kalkanı, bu mücadelenin en belirgin örneklerinden bir tanesidir. Diğer önemli mücadelemiz de sınırlarımız içinde hain terör örgütleriyle her türlü mücadeleyi sürdürmek. Jandarma teşkilatımız, trafikten asayişe ve narkotiğe kadar bütün alanlarda geniş bir hizmet çalışması var.'dedi.

15 Temmuz'da İhanet Şebekesi Karşısında Milletimiz  Dimdik Durmuştur

Binali Yıldırım, 15 Temmuz'un Türk milleti ve Türkiye için bir dönüm noktası olduğuna dikkati Çekti: Yıldırım "15 Temmuz'da alçak terör örgütü FETÖ darbe girişiminde bulunmuş ve bütün milletimiz buna şahit olmuştur. Bu terör grupları Cumhurbaşkanlığını, TBMM'yi, MİT, Türksat, Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Kuvvetler ve İstanbul'da birçok yeri bombalamışlar, birçok şehit ve gazimizin hayatına kastetmişlerdir. 

Hedef, ülkenin bağımsızlığı istiklali, milletin aydınlık geleceği. O gece hainlere karşı verdiğimiz kahramanca mücadele asla unutulmayacak. Cumhurbaşkanımızın bütün milletimize yaptığı çağrı o gün yerini bulmuş ve meydanlar milyonlar tarafından doldurulmuştur, o gece millet, genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle bu ihanet şebekesinin karşısında dimdik durmayı başarmıştır" şeklinde konuştu.

"PKK terör Örgütünün Bir Daha Belini Doğrultmasına İmkan Yoktur."

Bugün yurdun her köşesinde devlet yönetime hakimdir ve vatandaşlarımız yurdun her köşesine gidip gelme seyahat güvenliğine sahip duruma gelmiştir. Bölgemiz zor bir bölge bu bölgede ayakta kalmak kolay bir iş değil. Her türlü olayın ortaya çıktığı bölge bu bölge. Aktif bir bölge dolayısıyla bu ülkede birçok ülkelerin de hesapları var. Bunları da biliyoruz bütün bunların farkında olarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde aynı anda 3 tane terör örgütüyle etkin mücadele eden bir ülke yok. Bir yanda DEAŞ, İslam ve din adına insanları gözünü kırpmadan öldüren bir alçak örgüt. Bu mücadeleyi yaptık, yapıyoruz. Özellikle Suriye, Irak alanında burada büyük ittifak kuran ülkelerden çok daha etkin mücadeleyi biz gerçekleştirdik, 4 binin üzerinde DEAŞ mensubunu etkisiz hale getirdik. Ülkemize girmeye çalışan 50 binin üzerinde yabancı savaşçıyı geri gönderdik ve 5 binin üzerinde DEAŞ örgüt mensubunu da yakaladık, gerekli hukuki süreçleri sürdürüyoruz. Diğer yandan PKK terör örgütü 40 yılı aşkın bir süredir ülkemizin başını ağrıtan, enerjisini azaltan, milletimizin beraberliğini yok etmeye çalışan küresel oyuncuların piyasaya sürdüğü terör örgütüdür. Bu örgüte karşı son yıllarda verilen mücadele destansı mücadeleye dönüşmüştür. PKK terör örgütünün bir daha belini doğrultmasına imkan yoktur, artık yurt içindeki faaliyetlerinin sonlandırılmasına çok az bir şey kalmıştır. Kış mevsimine girdiğimiz bugünlerde gördüğüm manzara şudur, gerek polisimiz, jandarmamız, silahlı kuvvetler mensuplarımızın asla kış uykusuna yatmak gibi bir niyeti yoktur. Yurdun her köşesinde, dağda, şehirde, bayırda amansız bir takiple bu alçakların kış yapılanmasına fırsat vermeden bulundukları yerde imha etmek için her türlü çabayı göstermektedir."

"Uzun vadede büyük bir temizlik gerektiren terör örgütü FETÖ terör örgütüdür"

 "Uzun vadede büyük bir temizlik gerektiren terör örgütü FETÖ terör örgütüdür. Bunlar, 40 yıllık süre içerisinde devletin bütün birimlerine, jandarmasına, emniyetine, silahlı kuvvetlerine, yargısına, bürokrasisine, sivil toplum örgütlerine ve iş hayatına, yani toplumun bütün kesimlerine maalesef bir virüs gibi nüfuz ederek ve nihayetinde 15 Temmuz alçak darbe girişimiyle milletle yüzleşme gibi konuma gelmiştir. Bu örgüt küresel güçlerin kontrolüne girmiş, hedefleri doğrultusunda her türlü alçakça çalışmayı yapmaktan hicap duymayan alçak terör örgütüdür. Bugün muhatap ülkelerde bunların ne kadar koruma altında olduğunu gördüğümüzde terör örgütünün eriştiği boyut, küresel korumalarının kimlere nasıl hizmet ettiğini açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Kardeşliğimizi, değerlerimizi aşındıran bu terör örgütünü de milletimizin gündeminden çıkarmaya başaracağız, bu uzun soluklu mücadeledir. Burada bu mücadeleyi yaparken vatandaşlarımızın mağdur olmaması için de azami gayreti göstermeye devam ediyoruz. Maalesef örgütün hiçbir kutsalı olmadığı için ayakta kalabilmek için kahpe bir şekilde iftiralar atabilmektedir. Bunların farkındayız, burada yapacağımız çalışmalarda belirlenen kriterler çerçevesinde mağduriyet oluşturmadan bu çalışmaları sabırla yürütmemiz lazım" 

Dostluk Bugünlerde Belli Oluyor

Savunma sanayimizin toplam proje sayısı 66'dan 553'e çıkmış, toplam proje bedeli de 60 milyar doların üzerine çıkmıştır. İnsansız silahlı, silahlı hava araçları, askeri eğitim uçağı, uydular, helikopterler, caydırıcı özelliğe sahip uzun, orta menzilli silah ve araçların geliştirilmesi faaliyetleri de sürdürülmektedir. Türkiye'nin amacı, hiçbir ülkenin topraklarında gözü olmamaktır. Ülkemize karşı kurulan planlar, yapılan çalışmalar, birliğimize, beraberliğimize, toprak bütünlüğümüze yönelik her türlü düşmanca faaliyetler için bizim mutlaka tedarikli olmamız lazım. Kendi kendimize yeterli hale gelmemiz lazım. Dostluk bugünlerde belli oluyor. hoşlarına gitmeyen gelişme olduğunda kusura bakmayın veremeyiz diyorlar. O yüzden bizim de muhtaç olmamamız için gereken çalışmaları yapmamız lazım. Bu konuda iyi yoldayız. Sizden istediğimiz, devletimiz, milletimiz sizin arkanızdadır. Mücadeleyi yaparken bu gerçeği asla aklınızdan çıkarmayın. Sadece imkan ve kabiliyetlerimizde değil, 80 milyon vatandaşın duası da sizlerledir. O zor şartlarda alçakların hedeflerine yönelik her faaliyet vatandaşlarımızın duasıyla size destek olarak yansımaktadır. İşte bu yüzdendir ki birliğimiz ve beraberliğimizi hiçbir alçak girişim bozamayacaktır. Halkımızın huzur içinde geleceğe emin adımlarla yürümesine hiçbir güç muvaffak olamayacak" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Kaynak: İHA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.