Alexa
banner314

Başbakan Yıldırım; Ülkesini Milletini Cümle Aleme Şikayet Ediyorlar

Maltepe'de vatandaşlara hitap eden Başbakan Yıldırım, "Ülkesini milletini cümle aleme şikayet eden siyasetçiler var. Yazık..." dedi.

Başbakan Yıldırım; Ülkesini Milletini Cümle Aleme Şikayet Ediyorlar
banner327

Başbakan Binali Yıldırım Maltepe'de vatandaşlara hitap etti. Yıldırım,  "Ülkesini milletini cümle aleme şikayet eden siyasetçiler var. Yazık, siyaset tabii ki herkes yapacak, herkes fikrini söyleyecek. Türkiye demokratik bir ülke ama kalkıp gidip sen 'Türkiye'de can güvenliği yok, mal güvenliği yok, kimse bu ülkeye gelmesin' dersen bunun kime ne faydası var" dedi.

Başbakan Yıldırım vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada; "Bu bölgeler İstanbul deprem bölgesi buralarda deprem mıntıkasına yakın bölgeler içinde yer alıyor" diyerek depremle ilgili çalışmalardan bahsetti. İstanbul'da iyi düşünülmüş bir depremdönüşümü yapmayı planladıklarını belirten Yıldırım, vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini söyledi.

ETRAFIMIZDA KAZANLAR KAYNIYOR
  

Türkiye'nin terör örgütüyle mücadele ettiği söyleyen Başbakan Yıldırım, Türkiye'nin zor bir coğrafyada yer aldığını ifade ederek; "Etrafımızda kazanlar kaynıyor. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülke yok ki bizim gibi aynı anda 3 tane terör örgütüyle mücadele etsin. Birisi PKK bölücü terör örgütü diğeri FETÖ alçak darbe örgütü üçüncüsü dinimizin değerlerini maalesef bütün insanlık nezdinde kötü göstermeye çalışan DEAŞ denen bir alçak örgütten bahsediyoruz. Bütün bu örgütlerle mücadelemizin asıl sebebi Bu memleketin geleceğini karartmak isteyenlere fırsat vermemek. Ülkemizi bölmek isteyenlere fırsat vermemek ve dışarıdan üst akılla ortaklık yaparak Türkiye’yi ele geçirmeye çalışan alçaklara fırsat vermemek. Bugüne kadar bunda başaralı olduk. Sizlerin sayesinde başarılı olduk. Vatandaştan milletten destek almazsan ne yaparsan yap boş. Dünyanın hiçbir ülkesinde, 15 Temmuz gibi bir gece yaşansa hiçbir hükümet ayakta kalamaz. Bir yanda tanklar bir yanda uçaklar bir yanda bombalar diğer yanda göğsünde iman olan göğsünü tanklara siper eden millet var" diye kaydetti.

ÜLKESİNİ CÜMLE ALEME ŞİKAYET EDEN SİYASETÇİLER VAR

Ülkesini cümle aleme şikayet eden siyasetçiler olduğunu söyleyen Başbakan Yıldırım;  "Cumhurbaşkanımız inin meydanlara dedi. Hiç tereddüt etmeden indiniz vatan sevgisi bu, millet sevgisi bu. Diğer yandan da bakıyorsunuz ülkesini milletini cümle aleme şikayet eden siyasetçiler var. Yazık, siyaset tabii ki herkes yapacak, herkes fikrini söyleyecek Türkiye demokratik bir ülke ama kalkıp gidip sen "Türkiye'de can güvenliği yok mal güvenliği yok kimse bu ülkeye gelmesin" dersen bunun kime ne faydası var. Böyle bir ihanet olabilir mi değerli kardeşlerim. Bir ülkesini cümle aleme şikayet eden kötüleyen gelmeyin gitmeyin deyip kapı kapı herkese söyleyen bir siyasi anlayıştan bu ülke hiç fayda görmez. Bu ülkenin siyaset geleneğine de uymaz. İçeride ne kadar farklı düşünsek de dışarıda tek ses olmamız lazım. Ölçümüz tek millet tek bayrak tek vatan tek devlet. Bu ölçünün dışındaki her davranış bu ülkenin hayrına değildir, zararınadır bunu bilmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner325