Alexa
banner314

Bayraksız Kurtuluş kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, kentin kurutuluşunun 91.yıldönümü olmasına rağmen, bazı esnafın işyerlerine Türk bayrağı asmamalarını eleştirdi.

Bayraksız Kurtuluş kutlaması
banner327
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, kentin kurutuluşunun 91. yıldönümü olmasına rağmen, bazı esnafın işyerlerine Türk bayrağı asmamalarını eliştirdi., Yılmaz;"Kurtuluşumuzu kutlamamıza rağmen, hiçbir Bayram havasının oluşmadığını, adeta bir yas havasının hakim olduğumu görüyorum" dedi.

Kemalettin Yılmaz, bayramların en mutlu günler olmasına rağmen bu yıl Afyonkarahisar'da bu mutluluğun yaşanmadığını söyleyerek:"Bayram denilince bizim en mutlu günümüzdür. Düğünü olan bir kişi sevincini belli etmek için bayrağını asar ve eğlenir. Fakat gördüğümüz kadarıyla esnafımızı dolaştık pek çok esnafta bayrağımız yok. Mahalle aralarında var. Bir kaç esnaf arkadaşımıza bu konuda sitemlerimi dile getirdim. Şimdi bu duyarsızlık AK Parti iktidarının 10 yıldır milli bayramlarımızı sıradanlaştırma gayretlerinin neticelerini bugün Afyon'da görüyoruz. Hiçbir kamu kurum kuruluşunda bayrak olmadığını gördük. Gerçekten üzülerek bu durumu sizlerle paylaşıyorum. Bizim milli ve manevi günlerimiz bir nevi bin yıllık kardeşliğimizin çimentosudur. Bu çimentonun bozuk olması, bu çimentonun yıpranması bu coğrafyada yaşayan insanlarımız açısından büyük bir sıkıntılar doğuracağını söylemek istiyorum. Ben tekrar iktidarı, yerel, genel yönetimleriyle milli ve dini günlerimizin, kültürümüzün yaşanması ve yaşatılması açısından göreve davet ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 23:00
YORUM EKLE

banner307

banner325