Alexa

Belediye Başkanı Behçet Saatçi İyi Parti'den İstifa Etti!

Muğla'nın Fethiye ilçesi Belediye başkanı Behçet Saatçi İyi Parti'den istifa ettiğini açıkladı. İstifasının ardından Saatçi, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday oldu.

Belediye Başkanı Behçet Saatçi İyi Parti'den İstifa Etti!

Muğla'nın Fethiye ilçesinin Belediye Başkanı Behçet Saatçi, İYİ Parti'den istifa ederek Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na bağımsız aday olduğunu bildirdi. Saatçi daha öncede Bilboardlara Kürtçe afiş astırdığı gerekçesiyle MHP'den de ihraç edilmişti.

CHP ile İYİ Parti'nin, AK Parti ile MHP'nin ittifak kurmasının zorluğunun farkında olduğunu belirten Behçet  Saatçi, Dün akşam CHP ve İYİ Parti Genel Merkezleri'nin  ittifatka bir düzeltme yapılmayacağı bildirildikten sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını ilan ettiğini söyledi.

AK Parti ile MHP ittifak yapınca, CHP ile İYİ Parti'nin ittifak yapması gerektiğini en fazla savunanlardan birisinin kendisi olduğunu söyleyen Saatçi şöyle konuştu;  "ittifak Muğla'daki gibi olmaz. Muğla'da yapılanı bana ittifak olarak anlatacak akıl arıyorum. Muğla'daki ittifak mevcut büyükşehir belediye başkanını tekrar başkan yapma ittifakıdır. Büyükşehirde ittifak olup, ilçelerde yarış içine giriliyor olmasının doğuracağı sonuçları ilkokul çocuğuna sorsan, kime yarayacağını bilir." 

Fethiye Belediyesi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Fethiye Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, bugün saat 15:00’de Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adaylığını açıklıyor." şeklinde açıklamada bulundu.

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 19 Nisan'da  İyi Parti geçmişti. Saatcı'ya rozetini İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener takmıştı. 

BEHÇET SAATÇİ KİMDİR?

1957 yılında Fethuyi de doğan Behçet Saatçı, Bilboardlara Kürtçe afiş astırdığı gerekçesiyle MHP'den ihraç edilmişti. Daha sonra demokrat Parti’ye katılan ve 2014 Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkanı olarak seçilen Saatçi, Marmara Üniversitesi Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden  mezun olmuştur. Aynı üniversitenin toplu konut kooperatifi kursunu da tamamlayan Saatçi, 1987 yılından 1999'a kadar Fethiye'de toplu konut sektöründe faaliyette bulundu.Behçet Saatçi, 1999, 2004, 2009 Türkiye yerel seçimleri’nde MHP Fethiye Belediye Başkanı seçildi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 21:00
YORUM EKLE