Alexa

Binali Yıldırım'dan Ortak Yayın Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, gazetecilerin sonularına cevap verdi. Yıldırım, "Mahir bey, CHP ile görüştü. Genel Başkan Yardımcısı ile. Onlar da Genel Başkan Kemal beye aktarmışlar. Kemal bey de izin vermiş. Biz her şeye hazırız." dedi.

Binali Yıldırım'dan Ortak Yayın Açıklaması

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu’yla ortak canlı yayına çıkıp çıkmayacaklarına açıkladı.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Sivas'ta gazetecilerin sorularını cevaplandırarak, İstanbul'da bütün hemşerilerimizi, kanaat önderlerini ziyaret ettik. İstanbul'un ebrusunu, renklerini teşkil eden illerimize de gidelim dedik." dedi.

Prensip olarak ortak yayına olur dediklerini belirten Binali Yıldırım, "arkadaşlarımız her iki partiden de detayları konuşuyorlar. Ekrem İmamoğlu ile ortak televizyon yayınımız kesin olacak. Arkadaşımız Millet İttifakı'nın adayıdır ama partisi CHP'dir. Ben de Cumhur İttifakı'nın adayıyım ama partim AK Parti'dir. " dedi.

Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkma konusunda, "Mahir bey, CHP ile görüştü. Genel Başkan Yardımcısı ile. Onlar da Genel Başkan Kemal beye aktarmışlar. Kemal bey de izin vermiş. Biz her şeye hazırız. Öncelikli tabii İstanbul, elbette her şeyi konuşuruz, önemli olan İstanbullu ne durmak istiyor " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 00:01
YORUM EKLE