Yandex Metrika

Bingöl: Derin devlet Erdoğan'dır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl; 'Geçmişte derin devlet söylemleri vardı. Bugün artık derin devlet AKP’dir' dedi.

Bingöl: Derin devlet Erdoğan'dır
20 Şubat 2016 Cumartesi 22:46

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, AK Parti iktidarının 2002 yılında ülkede terör yokken bugün kan ve gözyaşının hâkim olduğu bir ülke haline dönüştürdüğünü söyledi. 

BİZ TERÖR NEREDEN GELİRSE GELSİN TÜMÜNÜ LANETLİYORUZ

Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, Muğla'da CHP milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir ve Akın Üstündağ, İl Başkanı Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve diğer bazı partililerle biraraya geldi. İlbaşkanlığındaki toplantıdan önce gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bingöl, 14 yılının içinde olan AK Parti iktidarının, sadece kendi siyasi çıkarları doğrultusunda hareket ettiğini öne sürdü. Türkiye'nin bugün komşularından yoksun, itibarsızlaştırılan, yalnızlaştırılan ve her şeyden öte bir terör girdabının içine sokulur duruma getirildiğini söyleyen Bingöl, “Biz, terör nereden gelirse gelsin tümünü lanetliyoruz. Terörün bir insanlık suçu olduğunu ve hiçbir şekilde sonuç alınamayacak bir olay olduğunu çok net bir şekilde biliyoruz. Pekiyi, bu ülkeyi terör olayının içine sürükleyenler kimler? Kendi siyasi çıkarlarını hayata geçirmek adına ülkesini, yurttaşlarını gözardı edip bunu odaklayan, sadece ve sadece siyasi iktidar ve bunların yöneticileridir." ifadelerini kullandı.

BİZİM CUMHURİYETE KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

Tekin Bingöl, ülkeyi kan gölüne çevirenlerin günlük konuşmalarla, sadece alışılagelen söylemlerle, cenazelere dahi saygı göstermekte imtina ettiğini savunarak, "Onlar için varsa yoksa kendi siyasi ikballerini korumak, egolarını tatmin etmek ve gündemdeki başkanlık sistemini hayata geçirmek. Gerisi onlar için teferruat adeta. Bizim cumhuriyete karşı sorumluluğumuz var. Yok etmeye çalıştıkları cumhuriyetin değerlerini yeniden inşa etmek gibi sorumluluğumuz var. Bu ülkenin bütün vatandaşlarına ayrımsız, etnik kimliği, inancı, yaşam tarzı ne olursa olsun hepsini kucaklayan, yeniden kardeşlik duygularını birinci derecede önemseyen, birliğimizi, bütünlüğümüzü tesis eden bir Türkiye oluşturmanın kavgasını vereceğiz. Bizim kavgamız şiddeti öteleyen ve terörü reddeden, bizim kavgamız dostluğu, barışı, birarada huzur içinde yaşamayı ilke edinen bir anlayıştır." diye konuştu.

Ülkede yaşanan bu katliamlara rağmen istihbarat örgütlerinin nerede olduğunu soranCHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl, "Bu ülkenin emniyeti nerede? Onlar sadece Erdoğan'ı ve AKP'lileri korumakla mı yükümlüler? Onlar sadece onların mı istihbarat örgütü? Onlar sadece onların can ve mal güvenliğini korumakla mı yükümlü? Türkiyeböyle bir hale dönüştürüldü. Geçmişte derin devlet söylemleri vardı. Bugün artık derin devlet AKP’dir, derin devlet Erdoğan’dır. Bütün bunların bilincindeyiz. Bu ülkeye karşı olan sorumluluğumuzu, ne gerekiyorsa hayatımız pahasına da olsa bütünlüğünü koruyacağız. Türkiye’nin bölünmesini önlemek adına ne gerekiyorsa yapacağız. TürkiyeCumhuriyeti’nin bir Kuvayi Milliye anlayışı var. Kuvayi Milliye ruhunu başlatanlar, kalpaklı Kuvayi Milliyeciler, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini attılar. Bugün kalpaksız Kuvayi Milliyeciler, aynı anlayışla yeniden Türkiye'yi onurlu, güvenilir, yaşanabilir, itibarlı birTürkiye haline dönüştüreceğiz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.