Yandex Metrika

Birileri Ülke Üzerinde Oyunlar Oynuyor

Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu 'Birileri ülke üzerinde oyun oynuyor, buna müsade etmeyeceğiz'dedi.

Birileri Ülke Üzerinde Oyunlar Oynuyor
17 Ekim 2013 Perşembe 14:05

Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkanvekili ve Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu "Birileri ülke üzerinde oyun oynuyor, buna müsade etmeyeceğiz, Oynanan oyun asıl engelleyicisi hükümet olmak zorundadır. Hükümet bırakın onları, Kürtlere hoş görünelim diye andı da kaldırdı. O52 kiliseyi de ibadete açtı"dedi..Yusuf Halaçoğlu, Kayseri'de İl başkanlığınca düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Bayramlaşma töreninin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Mhp grup başkan vekili Halaçoğlu "Antta ne yazıyor, Türküm diye başlıyor. Sizce sıkıntısı varmı Türküm demenin. Ama, birileri Türküm demekten çekindikleri için başta başbakan olmak üzere bundan vaz geçiyor. Peki Türküm demek sizi rahatsız ediyor diyelim. Peki andın içerisinde doğruyum, rahatsız eder mi sizi. Doğruluktan kim rahatsız olabilir. Çalışkanlıktan kim rahatsız olabilir. Küçüklere sevgi göstermek, saygı göstermekten kim rahatsız olabilir. Zaten bizim dinimizde de var. Normal kültürümüzde de var. Sonra yükselmek ve ileri gitmek ülküsü kimi rahatsız edebilir ki Kaldırdıkları şey bu. Düşünün varlığım Türk varlığına armağan olsun diyor. Her halde varlığımız Yunan varlığına armağan olsun demeyeceğiz." Şeklinde konuştu. Halaçoğlu sözlerini şöyle sürdürdü?? Türklükle milli değerlerle hiç alakası olan bir irade tarzı göstermiyor bu hükümet. Nitekim Zeytinbağlar adını Tirilya yaptılar. Tirilya ismi Rumca'dır. Yunan işgal döneminde Yunan kararğahınının adıdır. Niye Tirilya yaptılar. Mudanyadaki bir ismi. Ama, şunu söyleyeyim 52 kiliseyi de ibadete açtılar. 52 sinide açtılar. Bunlaradan İzmirdeki Alaçatı Cami'nin yarısını perde ile ayırdılar, yarısınıda kilise yaptılar. Ayrıca, Lozan'da olmamasına rağmen Lozanda sadece altı ilçede Metropolit ataması vardı. Oda İstanbul'dur. İstanbuldaki Rumlar mübadele ile Yunanistan'a gönderilmiştir. Ama bunlar kaç ilde Metropolit atadılar. Metropolit kimdir Patriğin bir altındaki din adamı. Adana, Niğde ,Konya, Kayseri, Samsun, Bursa, Kütahya,Isparta ve Safranboluda Metropolitlikler açtılar.Hem dindar geçiniyorsunuz, Hem de hiç Hıristiyan nüfusun olmadığı yerde Metropolit atıyorsunuz.O zaman ne yapmak istediklerine bir bakın. Bir taraftan Kürtçe isimler koyuyorsunuz, bir taraftan Rum isimlerini koyuyorsunuz, hani Müslümanlık nerede kaldı. Bunların hepsini vatandaşlarımızın görmesi lazım.??Yusuf Halaçoğlu, açılım, demokrasi paketi ve isim değiştirmeler konusundaki görüşlerini de şöyle dile getirdi

"Bundan öncede açılım adı altındaki sürecin bir takım özellikleri vardı. Şartları vardı, karşılıklı olarak. Şimdi, Pkk tamamen ülmkeyi terk edeceğini vaad etmişti. Ama, biliyorsunuz ki bundan vaz geçtiklerini söyledi. Bundan başbakan da bu çıkan militan grubun yüzde on beş yirmisinin bunlarda yaşlı ve kadın ve çocuklar olduklarını söyledi . Silahlı güçleri duruyor. Her şeyden önce bu sürecin eğer Pkk'nın Türkiye'den temizlenmesi ile başladığını söyleyecek olursak çekilmedikleri malum.Hükümetten de bu çekilme ile ilgili her hangi bir beyanatta gelmedi. Pkk ve Kandil bunu her zaman yapıyor. Ama, biz bunu söyledik. Pkk ile masaya oturulmaz. Oturduğunuz takdirde elinizi verirsiniz,vücudunuzu kurtaramazsınız.Çünkü terör örğütünün niyeti belli. Eline silah almış dağa çıkmış kırk bin insanın ölümünden sorumlu olan bir terör örgütünün masaya oturulduğu taktirde sizin iyi niyetinize cevap vereceğini düşünmeniz sadece saflık .Demokratikleşme paketinin biliyorsunuz 17 madde. Biz sadece başörtüsü ile ilgili maddesini destekliyoruz. Diğer maddelerin kabul edilmesi mümkün değil. Başörtüsü konusunun da diğer 16 bölücü madde ile konulması da bir handikaptır.Doğru olan bir şey değildir.Birisi masumane insanların kendi inançları ile ilgilidir. Diğerleri ise ülkenin takım imtiyazlar sağlamakla alakalıdır.16 madde direk Bdp nin Kandil'in ve Pkk terörist başının istekleridir. Yani eş başkanlıktan tutunda, vatana ihanet edenler, yüz kızartıcı sucu bulunanlar dahil hepsinin siyaset yapabilmesi de demokrasi ile anlatılabilinecek bir konu değil.Oslo'da ortaya konulan isteklerdir.Biz, Mhp olarak bu paket kabul etmiyoruz.Yer isimleri mesela Tillo adı veriliyor. Bu isim Kürtçe değil bu Ermenice. Dersim ismi de Kürtçe değildir. Farsçadır. Tillo gibi isimler ya Rumcadır ya Ermenicedir. Kürtçe diye isimlerin çoğu tarihe bakın Kürtçe ile alakası yoktur. Şunu yaparlarsa kabul ederiz. Osmanlı dönemindeki kayıt defterlerine baksınlar. Onları koysunlar. Ermenice ve Rumca isimleri kaldırsınlar."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.