Alexa
banner314

Bozdağ; Bahçeli Az Dedi, 5000 Değil 80 Milyon Kişi...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, TGRT Haber'de, Bahçeli'nin "5 bin ülkücü Kerkük için bekliyor." ifadelerini değerlendirdi.

Bozdağ; Bahçeli Az Dedi, 5000 Değil 80 Milyon Kişi...

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, TGRT Haber'de Batuhan Yaşar'ın sorularını cevaplandırdı.

"5 BİN DEĞİL, 80 MİLYON VAR"

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin "5 bin ülkücü Kerkük için bekliyor." ifadelerine saygı duyduğunu belirtti. Bozdağ, "Bahçelinin hassasiyetlerine değer veriyoruz. Bahçeli az dedi, 80 milyon kişi var." dedi.

Bozdağ, Irak Başbakanı İbadi ile Başbakan Yıldırım'ın ilerleyen süreçte bir araya geleceğini belirtti.

"Kutlu Doğum" haftasının Hicri takvim esas alınarak kutlanacağını ifade eden Bekir Bozdağ, programın adının değiştirilmesinin de gündeme gelebileceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kuzey Irak'taki referandum sonrası şu anda bütün opsiyonların masada olduğuna işaret ederek, "Ekonomi, güvenlik, siyasi opsiyonlar masada. Bunların hangi öncelikle uygulanacağı şartlara bağlı olarak tercih edilecektir. Biz, bu süreci Irak hükümetiyle de işbirliği içinde yürütüyoruz. Irak hükümetiyle de görüşmeler yapılıyor. Bundan sonraki süreçte şartlar, bu adımların değişmesine veya sertleşmesine yol açacaktır" açıklamasını yaptı.

Bozdağ, yaz saati uygulamasına ilişkin; "Danıştayın verdiği karar önemli, yürütmeyi durdurma kararı verdiği için. Ama hükümet olarak biz yaz saati uygulamasının aynen devam etmesinden yanayız. Bu noktada da önümüzdeki günlerde gerekli adımlar atılacaktır. Gerekli yasal düzenleme yapılacaktır. Yaz saati uygulaması herhangi bir değişiklik olmadan devam edecektir. Bütün artısı, eksisi, ülke ekonomisine faydası hepsi değerlendirildi. Her ilde okullar eş zamanlı başlamıyor. İhtiyaç duyulması halinde ayarlama, valilikler bunu değerlendirebilecektir. Artık bu sürekli hale geleceği için bu tartışmalar da sona erecektir" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2017, 16:50
YORUM EKLE

banner307

banner313