Alexa

Bu adil değil...

Anayasa mahkemesinin kararlarıyla cezaevlerindeki vekiller serbest bırakıldı. Geride sadece MHP Milletvekili Engin alan kaldı.

Bu adil değil...
banner327

Anayasa mahkemesinin kararlarıyla cezaevlerindeki vekiller serbest bırakıldı. Cezaevinde sadece MHP Milletvekili Engin Alan kaldı. lk çıkan CHP Milletvekili Mehmet Haberal olmuştu. Mustafa Balbay ve BDP Milletvekilleri…

Birbiri ardına gelen bu tahliye kararlarının ardından hapistesadece MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan kaldı. Alan, Balyoz davasından 18 yıl hapis cezasına çarptırılmış, cezası Yargıtay tarafından da onanmıştı. Yargıtay'ın cezasını onamasının ardından Alan'ın durumu, "tutuklu vekil"den, "hükümlü vekil" haline dönüşmüştü.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, cezaevinde bulunan MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan için, "Bu kahraman adam o Sincan Cezaevi'nin sisli, kurşun gibi ağır olan o binasından çıkarılacaktır. Ama şöyle ama böyle ama oradan çıkacaktır" diyerek bu konuda ne kadar duyarlı ve ısrarcı bir tutum göstereceklerini ortaya koydu.

Yeniçeri,  Engin Alan ile öldürülmüş çocukların yer aldığı fotoğraflar göstererek: "Engin Alan bu çocukları katledenlerle mücadele etti. Bu çocukları katledenlerin siyasi temsilcileri Meclis'e geliyor. Onlar için yargı alelacele kararlar veriyor. Ama Engin Alan Sincan Cezaevi'nde tutulmaya devam ediyor. Açıkça ve yüksek sesle buradan ifade ediyorum. Bu kahraman adam o Sincan Cezaevi'nin sisli, kurşun gibi ağır olan o binasından çıkarılacaktır.”

Engin Alan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi için Yargıtay tarafından TBMM Başkanlığı'na yazı yazılmasının "manidar" olduğunu ifade eden Yeniçeri, bunun "çifte standart olduğunu ve özü itibariyle PKK'yı dışarıya çıkartmak, TSK'yi içeride tutmak anlamını taşıdığını" iddia ederek: önümüzdeki günlerde bunun hesabını vereceklerini de sözlerine ekledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli  Bursa'da belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuyla alakalı olarak ,  Engin Alan’ın  PKK'lılarla bir ve aynı kategoride değerlendirilmesinin pazarlık konusu edilmeye çalışılmasının, tahammül edilemeyecek bir zul ve sapma hali olduğunu belirtmişti.

MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın mahkumiyet kararına kadar hiç sesi çıkmayanların birden bire devreye girdiğini belirten Bahçeli, "Anayasa Mahkemesi'ne yapılan başvurular cevap bulmuş, sonuç itibariyle önüne gelen cezaevinden çıkmıştır. Şu işe bakınız ki, terörle mücadelede eşsiz kahramanlıklar sergileyen Engin Alan içerdedir, fakat KCK'dan tutuklanan PKK'lılar özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu çifte standartlı uygulama vicdanları kanatmıştır. Ne olursa olsun, bu yanlışın ve bu art niyetin tarafları yaptıklarının bedelini ödeyecektir. Ayrıca Sayın Alan'ın PKK'lılarla bir ve aynı kategoride değerlendirilmesi, deyim yerindeyse pazarlıklara konu edilmeye çalışılması bizim için züldür, tahammül edemeyeceğimiz bir sapma halidir." şeklinde konuşmuştu.

Zaman ne gösterecek birlikte göreceğiz. 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 23:07
YORUM EKLE