Yandex Metrika

“BU SINAV TBMM'nin İTİBAR SINAVIDIR“

İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN, "Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi camiası olarak komisyon toplantısını ve oylamayı dikkatle takip edeceğiz." dedi.

“BU SINAV TBMM'nin İTİBAR SINAVIDIR“
21 Aralık 2014 Pazar 15:43

İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN, "Bizler de Milliyetçi Hareket Partisi camiası olarak komisyon toplantısını ve oylamayı dikkatle takip edeceğiz." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN basın açıklaması düzenleyerek bütün Türkiye'nin gözünün ve kulağının pazartesi günü dört eski bakanın TBMM Araştırma komisyonunun yapacağı vereceği kararda olacağını kaydetti. MHP'nin komisyon toplantısını ve oylamayı dikkatle takip edeceğini belirtti.

Celal Adan açıklamasını şöyle sürdürdü:

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası bilindiği üzere dört bakan görevlerinden istifa etmişti. Bakanlar iktidar korumasında olmalarına rağmen milletimizin baskısı sonucu görevlerini bırakmak zorunda kalmışlardı. Üzerinden bir sene geçmiş olmasına rağmen, 17-25 Aralıkta olup bitenlere ilişkin hukuk ve adalet nezdinde bir arpa boyu mesafe alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Soruşturma komisyonunun kurulma aşamasından bugüne kadar geçen süreçte, komisyonun çalışmaları milletimizden gizlenmiş ve komisyondaki iktidar ağırlığına güvenilerek bu ciddi mesele adeta geçiştirilmeye çalışılmıştır.

BU SINAV TBMM'nin İTİBAR SINAVIDIR

Oysa bu yolsuzluk meselesi geçiştirilemez, ertelenemez, sümen altı edilemez ve saklanamaz. Bugün bu yolsuzluğu bin türlü manevrayla, torba kanunlarla, hukuk mekanizmasını yerle bir ederek örtmeye çalışanlar, yarın mutlaka ve kaçınılmaz bir biçimde, öyle ya da böyle yolsuzluğa yardım ve yataklık etmiş sayılacaklardır. Yolsuzluk; yapanın da, yardım edenin de, üstünü örtenin de yanına kar kalmamıştır ve kalmayacaktır.

Bu nedenle Meclis Soruşturma Komisyonu çok büyük bir tarihi sınavla karşı karşıyadır. Bu sınav beyt’ül malı koruma sınavıdır. Bu sınav TBMM’nin yolsuzluk karşısında kimin yanında durduğunun sınavıdır. Bu sınav TBMM’nin itibar sınavıdır. Bu sınav gelecekte milletin gözünün içine nasıl bakılacağının sınavıdır.

MASAK RAPORU ORTADADIR

Soruşturma Komisyonu’nun AKP’li üyelerinin oylarıyla bu bakanlar aklanmış sayılmaz. Eğer Komisyon eski bakanların suçsuzluğuna inanıyorsa; onları Yüce Divan’a göndermekten çekinmemelidir. Zira bu bakanları aklayacak olan güç iktidar gücü değil, bağımsız mahkemelerin gücüdür. Kararı verecek olan iktidar terazisi değil, hukuk ve vicdan terazisidir.

Eski Bakanlarla ilgili bilirkişi ve MASAK raporu ortadadır. Bu rapordaki tespitler ortadayken, hiçbir şey yokmuş gibi davranmak, salt iktidar gücüyle ve dayanışmasıyla bakanları aklamak; milletin vicdanını yaralayacak ve milli iradenin temsilcisi olan TBMM’nin itibarına ağır bir darbe vuracaktır.
Mesele siyaset, iktidar, muhalefet meselesi değildir. Mesele itibar ve millete hesap verebilme meselesidir. Bu nedenle Soruşturma Komisyonu’nun AKP’li üyelerinin konuya siyaset penceresinden değil vicdan, adalet ve hakkaniyet penceresinden bakmaları; milletimize ve tarihimize karşı sorumlulukları gereğidir. İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.