Yandex Metrika

“BUGÜN DÜRÜSTLÜK KAZANMAZSA, GAZİ MECLİS KAYBEDECEK”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmesini görüşecek olan Genel Kurul’da yer alacak, AK Partili milletvekillerine seslendi.

“BUGÜN DÜRÜSTLÜK KAZANMAZSA, GAZİ MECLİS KAYBEDECEK”
20 Ocak 2015 Salı 13:52

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dört eski bakanın Yüce Divan’a gönderilmesini görüşecek olan Genel Kurul’da yer alacak, AK Partili milletvekillerine seslendi.

Bahçeli, “Bugün rüşvet ve yolsuzluk zanlıları hakkında karar verilecektir. AKP’nin sayın milletvekilleri tarih ve millet önünde hayati bir sınav vereceklerdir.” dedi. Şeffaf bir iktidarın adaletten kaçmayacağını kaydeden Bahçeli, “Bugün TBMM; soygun şebekesiyle soyulan millet arasında tercih yapacaktır. Eğer ki, eski bakanlar kendilerine güveniyor, yaptıklarından emin iseler, korkacakları ve çekinecekleri bir şey yoktur.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu. Başbakan Davutoğlu’nun ortaokul 1. sınıftayken bulduğu 50 liranın sahibini bulmak için çaba göstermesini takdir ettiklerini kaydeden Bahçeli, “ Davutoğlu bıyığı yeni terlediği zamanlarda faziletli bir davranış sergilemiştir. Buna gerçekten de diyeceğimiz bir şey yoktur. Hatta bulduğu 50 lira için kaygıya kapılan Davutoğlu, aynı hassasiyeti acaba rüşvet kirine bulaşan, yolsuzluk karanlığına gömülen dört eski bakan hakkında niçin gösterememiştir? Yoksa büyüdükçe doğru ve namuslu olmanın çizgisinden çıkmış, haksızlığın, hukuksuzluğun ve kanunsuzluğun pençesine mi düşmüştür? Davutoğlu kol keseyim derken baş yarmış, göz çıkarmıştır.” dedi.

“İNANIYORUM Kİ, HAYSİYETİNDEN BİR ŞEY KAYBETMEMİŞ AKP’Lİ MİLLETVELİ ARKADAŞLARIM BUNDAN RAHATSIZDIR”


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arkasına saklanan güruhun demokrasiyi karaladığını ve kara çaldığını kaydeden Bahçeli, “Erdoğan’dan güç devşiren, Erdoğan’dan feyizlenen ve Erdoğan’a dayanan vesayet mihrakları aziz milletimizin vekillerini oyuncağa çevirmişlerdir. İnanıyorum ki, onurundan ve haysiyetinden bir şey kaybetmemiş AKP’li milletvekili arkadaşlarım bundan oldukça rahatsızdır. Yine inanıyorum ki, Gazi Meclis’in 95 yıllık tarihi içerisinde, ara dönemlerde dahil, hiç bu kadar rezilce bir olay yaşanmamıştır. Demokrasiye kast etmek demek olan bu teşebbüsün net olarak kimler tarafından organize edildiği, hazırlanan metnin kimler tarafından kaleme alınıp neyin amaçlandığı bağımsız yargı tarafından mutlaka açığa çıkarılmalıdır. TBMM böylesi bir vesayet ağırlığı altında kalamayacaktır.” diye konuştu.

“AKP’NİN SAYIN MİLLETVEKİLLERİ TARİH ÖNÜNDE HAYATİ BİR SINAV VERECEK”

Dört eski bakan hakkında oluşturulan Soruşturma Komisyonu’ndan sonra sıranın Genel Kurul’da olduğunu ifade eden Bahçeli, “Bugün rüşvet ve yolsuzluk zanlıları hakkında karar verilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin nasıl oy kullanacağı bellidir. Diğer muhalefet partilerinin de aşağı yukarı tutumu ortadadır. Şayet, AKP’nin vicdanı kelepçeli olmayan vekilleri de devreye girerse, bu dört eski bakan soluğu Yüce Divan’da alacaktır. Bundan kuşkum yoktur. Bu itibarla, AKP’nin sayın milletvekilleri tarih ve millet önünde hayati bir sınav vereceklerdir.” şeklinde konuştu.

“BUGÜN TBMM, SOYGUN ŞEBEKESİYLE SOYULAN MİLLET ARASINDA TERCİH YAPACAK”


“Ya akaracı makaracı edepsizler aldıkları milyon dolarlarca rüşvetin hesabını vermekten şimdilik kurtulacaklar ve adalet bir kez daha katledilecek, ya da mahkemenin önüne çıkmaktan başka seçenekleri kalmayacaktır. İranlı kaçakçının 700 bin liralık saatle aklını aldığı, piyanoyu bile rüşvet olarak almaktan gocunmayan; devletin tüm imkanlarını kişisel çıkarları için kullanan eski bakan ya layığını bulacak, ya da rüşvet ve yolsuzluğa tüm AKP grubu ortak olacaktır.” diyen Bahçeli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Artık orta yol kalmamıştır. Bugün TBMM; hırsızlıkla hukuk arasında seçim yapacaktır. Bugün TBMM; soygun şebekesiyle soyulan millet arasında tercih yapacaktır. Eğer ki, eski bakanlar kendilerine güveniyor, yaptıklarından emin iseler, korkacakları ve çekinecekleri bir şey yoktur. Eğer ki, İranlı’nın rüşvet ağına düşmeleri yalan, 17-25 darbe ise, yine telaşlanacakları bir şey olmayacaktır. Nasıl olsa her şey ellerindedir. Yüce Divan aklanma, temizlenme, iddialardan ve suçlamalardan arınma mercidir.”

“BUGÜN DÜRÜSTLÜK KAZANMAZSA, GAZİ MECLİS KAYBEDECEK”

Başbakan Davutoğlu’na “bırakalım hukuk konuşsun, bırakalım yargı çalışsın, bekleyelim tarafsız ve bağımsız hâkimler son sözü söylesin” diye seslenen Devlet Bahçeli, “AKP’li milletvekili arkadaşlarım, siyasi mücadelenizin bir kaçakçının eliyle haram biberonuyla beslenen eski bakanlar tarafından hiç edilmesine gönlünüz razı mıdır? Allah’tan korkan, kuldan utanan TBMM’nin muhterem üyeleri, bakanlık sorumluluğuna ihanet eden soygunculara ne kadar katlanacaksınız? Bugün dürüstlük kazanamazsa, Gazi Meclis kaybedecektir. Adaletin yüzü ağarmazsa, herkesin, hepimizin vicdanı sızlayacaktır.” dedi.

“ŞEFFAF BİR İKTİDAR ADALETTEN KAÇMAZ”

Başbakan Davutoğlu’nun geçen hafta açıkladığı “Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı”na da değinen Devlet Bahçeli, “Madem şeffaflıkla ilgili program hazırlanmıştır, gelin o halde ilk meyvesini bugün toplayalım, ilk semeresini bugün görelim. Şeffaf bir iktidar adaletten kaçmaz, yolsuzluğun altında kalmaz. Sayın Davutoğlu, hadi buyurun, hodri meydan.” diye konuştu. “Başbakan kamu görevlilerinin yolsuzlukla mücadele konusunda ihbarda bulunmaları halinde taltif edileceklerini, izinli sayılacaklarını, hatta ödüllendirileceklerini ileri sürmektedir.” diyen Bahçeli, “Devletin memuru olan savcılar yolsuzluğu ihbar etmişlerdir de ne olmuştur? Devletin memuru polisler hırsız kovanını karıştırmışlardır da ne sonuç çıkmıştır? Başbakan Davutoğlu’nun aklı başında mıdır? Ortada 17-25 Aralığın iddiaları dağ gibi dururken, Davutoğlu neyin ihbarından, hangi muhbirden medet ummaktadır? Sayın Davutoğlu ille de ısrar ediyor ve yolsuzlukla ilgili ihbar istiyorsan, ilkini biz yapalım; yeter ki sen kendini paralama, üstünü başını yırtma: Önce, dün başkanlığı altında toplanmak zorunda kaldığın Recep Tayyip Erdoğan, sonra da çevrende dolaşan rüşvet yuvalarına dönüp bakmalısın, gücün yetiyorsa, gözün kesiyorsa, ciğerin varsa bunlarla ilgili gereğini yaparsın.” dedi.

MHP grubu Bahçeli’nin konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.