Alexa

Bülent Arınç'ın Bahçeli Şaşkınlığı...

Başbakan Yardımcısı Arınç, Bakanlar Kurulu sonrasında düzenlediği basın toplantısında MHP’nin ise söz konusu pakete karşı çıkmasına şaşırdığını söyledi.

Bülent Arınç'ın Bahçeli Şaşkınlığı...
Başbakan Yardımcısı Arınç, Bakanlar Kurulu sonrasında düzenlediği basın toplantısında MHP’nin ise söz konusu pakete karşı çıkmasına şaşırdığını söyledi.

MHP’nin ise söz konusu pakete karşı çıkmasına şaşırdığını söyleyen Arınç, “Nasıl olur da MHP, nasıl olur da kamuoyunda huzur ve asayişin sağlanması konusunda herkesin takdirle andığı, bildiği ve gerçekten saygı gösterdiği Sayın Bahçeli, partisinin adeta HDP gibi bu kanunu çıkarmamak uğruna yaptıklarına nasıl katlanabilir, nasıl destekleyebilir ve parlamentonun kilitlenmesine nasıl müsaade edebilir? Bahçeli, ülkücüleri bile sokağa çıkmaktan men etti, insanların birbirlerine karşı bir eylem yaparak can ve mal kaybına yol açmasına müsaade etmedi. Bu takdir edilecek bir davranıştır. Bizim getirdiklerimiz nedir? Hüviyetlerini gizlemesinler, ellerinde molotof dahil demir bilye atan sapanlar olmasınlar. Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet etmesinler. Herkes özgürce fikrini söylesin, protestosunu yapsın, eleştirisini yapsın ama insanlar ölmesin, kamu taşıtlarına zarar verilmesin, araçların içinde genç kızlarımız molotofla yakılmasın. Yasin Börü'ler katledilmesin. Bunu, Sayın Bahçeli'nin istemediğini kim söyleyebilir? Bizim tanıdığımız, Türkiye'nin huzur ve asayişi konusunda hepimizden daha itinalı olduğuna inandığımız bir insan, HDP veya CHP ile nasıl işbirliği yapabilir, bunu anlamak mümkün değil.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 02:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Özdemir
Mustafa Özdemir - 5 yıl Önce

akp i̇çi̇nde en az yalan söyleyen ki̇şi̇ gali̇ba bülent arinçtir. ama bu kez yalan söylüyor. zi̇ra mhp bonzai̇, uyşturucu vb. i̇çeri̇kli̇ maddeleri̇ kabul edi̇yor. sadece jandarmayi devletten alip akp'ye bağlamaya, poli̇se yargi görevi̇ vermeye vb. karşi çikiyor. arinç,akp mi̇lletveki̇lleri̇ gi̇bi̇ köle ariyor.