Alexa
banner314

"Bunları Milletimize Yaşatanlara Yazıklar Olsun"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı , İstanbul Milletvekili Celal ADAN TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.

banner327
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Celal ADAN’ınü TBMM’de düzenlediği basın toplantısında ki konuşması:

Değerli basın mensupları,

 

Sözlerimin başında geçen cumartesi günü reyhanlı ilçesinde yaşanan kalleş ve insanlık dışı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; Onların ciğeri yanık yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. İnşallah milletimiz bir daha böyle bir alçaklığın hedefi olmaz.

 

Değerli arkadaşlar,

 

Tabiatıyla reyhanlı saldırısını konuşmak zorundayız.Türkiye, ne yazık ki, hem reyhanlı saldırısı gibi daha önce görmediği türden terör eylemlerine sahne oluyor, hem de milletimizi vuran böylesine korkunç bir saldırı karşısında ilk kez böylesine lakayt-cıvık-umursamaz bir yönetim anlayışı sergiliyor.Vatan topraklarına bir saldırı oluyor.50’nin üzerinde vatandaşımız ölüyor. Yüzün üzerinde yaralımız var.

 

Böyle bir durumda başbakan milletin karşısına çıkmış umursamaz bir tavırla “ bunlar çözüm sürecini engellemek için yapılıyor” diyor ve arkasından da ekliyor: “sabırlı olmalıyız”.

Böylesine büyük bir faciayı böylesine sogukkanlılıkla karşılayan başbakanın o bildiğimiz hassas-duygusal karakterinin neden ortaya çıkmadığını tüm kamuoyu ilgiyle izlemiştir herhalde. Başbakanın tepkisinden, daha doğrusu tepkisizliğinden anlaşılıyor ki, başbakan zaten böyle bir saldırıyı bekliyor imiş. Yüz hatlarından bir tek çizgiye bile reyhanlı vahşetinin yansımaması her yönüyle ilginçtir. Anlaşılıyor ki başbakan hatay’da, reyhanlı’da, sınırlarımız üstünde oynadığı suriye oyununun piyonları olarak görüyor buradaki vatandaşlarımızı.

 

Değerli arkadaşlar,

 

Başbakanın olay karşısında sergilediği lakayt tavır milletimizin vicdanını ikinci kez sızlatmıştır. Sayın başbakan bu milleti hamasetle, yalanla dolanla peşine takıp götüreceğini sanıyor ve artık bıkkınlık veren o haykırışlarıyla şöyle diyor:

Milliyetçi hareket partisi genel merkezi basın birimi tarih: 15/05/2013

“ecdadımız mazlumlar için hint yarım adasına, açe’ye asker göndermedi mi?” Diye soruyor.

Evet, sayın başbakan, ecdadımız oralara ordu gönderdi; iyi işte, sen de vatandaşlarını kendi sınırlamız içinde vuran düşman ülkeye orduyu göndersene.

 

Osmanlı atalarımız üzerinden sözle efelik taslama, bunu kimse satın almaz ve almıyor.

Suriye politikan konusunda bu kadar kararlıysan gereğini yaparsın.Hayır, bunu yapamaz.

Sayın başbakan suriye meselesini bir milli politika olarak ele almıyor çünkü. Sayın başbakan ortadoğu’da iktidar oyunu oynamak istiyor.Oynadıkça kendisini de ülkeyi de içinden çıkılmaz bir batağa sokuyor. Başbakan için ortadoğuda oynamak onun bir fantazisi anlaşılan. Bu oyun reyhanlı’da onlarca masum vatandaşımızın hayatına mal oluyor.

 

Diğer yandan bu saldırının önlenememiş olması bir yana, yetkililerin yaptığı açıklamalar her türlü gayri ciddiliği içinde barındırmaktadır.Olayın olduğu günden bu yana beşgün geçmiştir. Bir birini tutmayan açıklamalar ardı ardına dile getirilmektedir.

 

Türkiye cumhuriyeti vatandaşları şu an da bu eylemi kimin yaptığını, niye yaptığını, yapanların arkasında kimlerin olduğunu bilmemektedir.Çünkü hükümetin sansürcü kafa yapısı yargıyı da alet ederek bu olayın üzerine koca bir çuval geçirmiştir. Yayın yasağı vardır. Bu yayın yasağı niye konmuştur? Bu konuda sağlıklı bir açıklama yapılmamıştır.

Değerli basın mensupları,

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 16:33
YORUM EKLE

banner307

banner325