Alexa
banner314

Çavuşoğlu: Fransa Farklı Olduğunu Gösterdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault dostumla telefonda görüştüm. Fransa bu süreçte farklı olduğunu da gösterdi” dedi.  

Çavuşoğlu: Fransa Farklı Olduğunu Gösterdi

Antalya’daki ziyaretlerini sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu. Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda sivil toplum kuruluşları temsilci ve üyeleriyle de bir araya gelen Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada şöyle dedi:

Fransa Dışişleri Bakanı Jean Marc Ayrault dostumla telefonda görüştüm. Dostum deyince bile arada Türkiye’den reaksiyon geliyor. Bunlara dost denmez diye ama ben yine de diyeceğim. Fransa bu süreçte farklı olduğunu da gösterdi. Demokrasi ve özgürlükler konusunda diğer ülkelerden, bazı ülkelerden farklı olduğunu gösterdi.

Macaristan Dışişleri Bakanının açıklamasını gördünüz mü bilmiyorum. ‘Bizim de özelikle Romanya’da çok sayıda vatandaşımız var. Seçim zamanında biz de gidip kampanya yapıyoruz, dolayısıyla bizlerin Avrupa’da kampanya yapması son derece normal’ diyor. Artık bundan sonra Rusya’dan adaylar da gelip Antalya’da kampanya yapsınlar. Serbest demokrasi böyle. Çünkü, çok kültürlü, çok etnik yapılı bir Avrupa’da yaşıyoruz.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 23:00
YORUM EKLE

banner313