Alexa

Çavuşoğlu, PKK, YPG, DHKP/C'nin Enselerinde Olacağız

Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneğince düzenlenen iftar programına katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, hainlerin peşini bırakmıyoruz.

Çavuşoğlu, PKK, YPG, DHKP/C'nin Enselerinde Olacağız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, PKK, YPG, DHKP/C ne kadar terör örgütü varsa nerede yaşarlarsa yaşasınlar onların enselerinde olduklarını söyleyerek, Şehitlerin kanını hiçbir zaman yerde bırakmayacaklarını söyledi.

Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneği'nce düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, vatan topraklarında şehit ve gazilerin sayesinde özgürce yaşanıldığını ifade ederek, "Dışişleri Bakanlığı olarak da içeride olduğu gibi dışarıda da hainlerin peşini bırakmıyoruz. PKK, YPG, DHKP/C ne kadar terör örgütü varsa nerede yaşarlarsa yaşasınlar onların ensesindeyiz." dedi.

Teröristlere karşı mücadelelerine devam ettiklerini belirten Çavuşoğlu; "Kahraman polislerimiz ve askerlerimiz içeride ve dışarıda şehitlerimize kasteden ve vatan topraklarımıza göz diken ne kadar hain varsa onları çukurlarına ve inlerine gömüyorlar. Hiçbir zaman şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. 15 Temmuz hain darbe gecesinde 251 şehit verdik ve içeride olduğu gibi dışarıda da FETÖ'cülere hesap sormak için tüm birimlerimizle beraber büyük bir gayret sarf ediyoruz. Bugün dış politikamızın önceliklerinden birisi de içeride olduğu gibi dışarıdaki hainlerle de mücadele etmektir. O hainleri ülkemize getirerek, adalete teslim etmektir. Bu mücadelemizi sonuna kadar süreceğiz." dedi.

Mücadelenin hiçbir zaman bitmeyeceğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Bizim şehitlerimize ve gazilerimize borcumuz var, bu mücadeleyi de hep birlikte sürdüreceğiz. Şehit yakınlarımızın metanetini ve vakarını görünce şehitlerimize ve ailelerimize ne kadar borçlu olduğumuzu bir kere daha hatırlıyoruz. Devletimiz, şehitlerimizin yakınlarını, ailelerini yalnız bırakmıyor ama devletimizin dışında Türkiye'nin her yerinde şehit yakınlarının derneklerini ve federasyonlarını da görüyoruz ve bu dayanışmayı takdir ediyoruz." ifadelerini kullanarak konuşmasına şöyle devam etti:

Bu derneklerin arasında yer alan Tüm Şehit Çocukları Yardımlaşma Derneğinin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını dile getiren Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"şehitlerimiz ve şehitlerimizin aileleri bizim için çok önemlidir. Bakanlıkta bir kampanya başlatarak, 81 ildeki çocuklarımızı, özellikle eğitim ve kütüphane ile ilgili projelerinize destek vererek yalnız bırakmayacağız. Bundan sonra biz de bakanlığımızda onlarla sık sık bir araya geliyoruz. Her sene Büyükelçiler Konferansı'mıza şehit aileleri ve yakınlarını davet ediyor ve tüm şehitlerimizi anarak başlıyoruz. Sadece şehitler gününde değil. Bakanlık olarak, derneğimizin kardeşi olarak bilin, bundan sonra her zaman yanınızdayız. Sizinle bir araya gelmek bizim için şereftir, onurdur."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 02:57
YORUM EKLE