Alexa

Çeşme Cumhur İttifakı Adayı MHP'den Sema Aydın Oldu ( Sema Aydın Kimdir)

Milliyetçi Hareket Partisi Gazi Fildir Çeşme'de Cumhur İttifakı adayının Sema Aydın olduğunu açıklandı. Çeşme Adyı Sema Aydın Kimdir?

Çeşme Cumhur İttifakı Adayı MHP'den Sema Aydın Oldu ( Sema Aydın Kimdir)

AK Parti ve MHP tarafından yapılan görüşmeler sonucunda MHP'li Sema Aydın'ın Çeşme'de Cumhur İttifakı'nın adayı olduğunu açıklayan MHP İlçe Başkanı Gazi Fildir, yerel seçimlerde kendi adayları Sema Aydın'ın gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti kaydederek, "Çeşme'ye kadın eli değmesi için Cumhur İttifakı olarak var gücümüzle çalışacağız"dedi.

Cumhur İttifakının ortak adayı Milliyetçi Hareket Partisinden Sema Aydın olduğunu açıklayan Çeşme İlçe Başkanı Fildir, Ülkemiz için, Çeşme için yapilacak çok işimiz var. Çeşme’lilere Sözümüz var ; ilkeli, üretken, dürüst ve Çalışkan belediyecilik için geliyoruz.."Halka hizmet Hak’ka hizmet anlayışımız milletimize olan sevdamızın tezahürü olacaktır." dedi.

Sema Aydın kimdir?

İzmir doğumlu olan Sema AYDIN, iş hayatına tekstil sektöründeki aile şirketinde İhracat- İthalat Müdürü olarak çalıştı.Hazır giyim alanında iç piyasada imalat-toptan- parekende zinciriyle hizmet veren şirkette aynı zamanda Rusya ve Kuzey Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapan Sema Aydın, Ailenin eğitim sektöründeki girişiminde de ortaklığı bulundu. Bireysel olarak turizm ve fuarcılık alanına geçiş yapan Aydın, İzmir iline bağlı bir belediyede Kültür ve Turizm Müdürlüğü yaptıktan sonra, fuarcılık alanına yönelerek, Dubai, Hindistan, Yunanistan, Belçika başta olmak üzere, yurtdışındaki birçok fuarın Türkiye temsilciliğini yaptı. Sema Aydın, sahibi olduğu organizasyon şirketi ile de Türkiye ve ülke dışında kongre, konferans, lansman ve festival gibi etkinlikler gerçekleştirmiştir.

Uzun yıllar Türkiye ile Yunanistan, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler arasında da danışmanlık hizmeti vermiş, uluslararası piyasalarda birçok ticari anlaşmanın yapılmasına vesile olan Sema Aydın, TÜGİAD- Türkiye Genç İşadamları Derneği Ege Şubesinde başkan yardımcılığı görevinde bulunan Aydın, halen Alaçatı Turizm Derneği başkan yardımcılığı ve Türk Yunan Ticaret Odası Türkiye Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmektedir.

Üniversite çağında bir kız bir oğlan iki çocuk annesi olup, amatör olarak resim yapmakta.Sporun tüm dallarını denemiş, uzun yıllar basketbol oynadıktan sonra hız tutkusunu ralli eğitimi ile tamamlayıp, extreme sporlara olan ilgisi sürdüren Sema Aydın, en büyük hobisi kitap okumak olan Aydın Tedx başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında bir çok etkinlikte konuşmacı olmuş, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan çok keyif almaktadır.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 16:03
YORUM EKLE